Haberler

Üzüm Üreticileri Birliği kongresi yapıldı

Güncelleme:

Kilis Üzüm Üreticileri Birliğinin Genel Kurulu Musabeyli ilçesine bağlı Karbeyaz köyünde yapıldı.

Kilis Üzüm Üreticileri Birliğinin Genel Kurulu Musabeyli ilçesine bağlı Karbeyaz köyünde yapıldı.

Türkiye'de önemli bir bağcılık merkezinden biri olan Kilis'te, Kuru üzüm işleme tesisinin kurulduğu Musabeyli ilçesine bağlı Korbeyaz köyünde gerçekleştirildi.

Genel Kurula Kilis milletvekili Ahmet Salih Dal, AK Parti Kilis İl Başkanı Mehmet Murat Karataş, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara, Ziraat Mühendisleri Odası Kilis Temsilcisi Güven Özdemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, Musabeyli Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Yıldız ile daire amir ve müdürleri ile çiftçiler katıldı.

Üzüm Üreticileri Birliği Başkanı Şıhmehmet Yalçın, Kuru üzüm paketleme tesisinin faaliyete geçmesinin yöneye büyük katkı sunacağını ifade ederek, "Böyle bir modern bir tesisin kurulmasında başta Valimiz Recep Soytürk, İpekyolu Kalkınma Ajansı, İl Özel İdaresi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tarladan gelen bir kuru üzüm, tesis de el değemeden paketlenerek çıkabiliyor. Amacımız yeni projeler hazırlayacak, yaş üzümün pekmeze dönüşmesi için yeni makineler almaktır. Bu tesis bizim değil, tüm üzüm üreticileri birliğidir. Üreticilerimizi birliğe sahip çıkmaya çağırıyorum" dedi.

AK Parti Kilis İl Başkanı Mehmet Murat Karataş, Her zaman üreticinin yayında olduklarını ifade ederek, "Böyle bir tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dünyada bir gıda krizi var, bu nedenle üretmekten başka bir şansımız yok. Üreteceğiz, başka çaremiz yok. 2023 yılına çok kısa bir süre kaldı. İnşallah, şuandaki sıkıntılarımız da çözülecek. Çiftçilerimizden üretmelerini ve devletimize güvenmelerini istiyoruz" dedi.

Kilis milletvekili Ahmet Salih Dal, Her zaman üreticinin, çiftçinin emrinde olduklarını ifade edere, "Milletvekili olarak, bize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ankara'da elimizden ne geliyorsa şu zamana kadar olduğu gibi sizlerin yanındayız. Üreticilerimiz, ekip, biçmeye, üretmeye devam etsinler, dünyada yaşanan akaryakıt, sıkıntıları fiyatlardaki artışları biliyoruz. Sabırlı olalım, bunlarda kısa sürede geçecek. Böyle muhteşem bir tesisin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra bir iftar yemeği verildi. Kilis Üzüm Üreticileri Birliği Başkanı Şıhmehmet Yalçın, kongre ve iftar yemeğine katılanlarla tek tek ilgilendiği gözlendi. - KİLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Ahmet Salih Dal Milletvekili Musabeyli Kilis Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title