Haberler

TÜİK Hayvansal Üretim İstatistikleri 2023 Haber Bülteni Yayımı Ertelendi

Güncelleme:

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hayvansal Üretim İstatistikleri 2023 haber bülteninin analiz süreçleri devam ettiği için 21 Şubat 2024'e ertelendiğini duyurdu. Ayrıca, Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) ile ilgili açıklama yapıldı.

Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK), Hayvansal Üretim İstatistikleri 2023 haber bülteni yayımının, analiz süreçleri devam ettiği için 21 Şubat 2024'e ertelendiği bildirildi.

TÜİK, Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) ve Hayvansal Üretim İstatistikleri haber bültenlerine ilişkin açıklama yaptı.

Kurum tarafından hesaplanan, Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi'nin, ülke içinde üretilen tarım ürünlerinin fiyatlarını zaman içinde karşılaştırarak değişiklikleri ölçen bir fiyat endeksi olduğu belirtilen açıklamada, Tarım ÜFE'nin Avrupa Birliği'nin (AB) Tarımsal Fiyat İstatistikleri Metodolojisi ile uyumlu olarak üretildiği ve yayımlandığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"AB'nin Tarımsal Fiyat İstatistikleri Metodolojisi gereğince Tarımsal Fiyat Endeksleri sonu '0' ve '5' ile biten yıllarda temel yılı revize edilmektedir. Bu nedenle, TÜİK 2020=100 temel yıllı olarak hesaplanan Tarım ÜFE 16 Şubat 2024 tarihinde yayımlayacaktır. Bu yayınla birlikte 2015=100 temelli Tarım ÜFE sonlandırılacak olup, temel yıl değişikliği ve diğer metodolojik değişikliklere ilişkin bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca, Ulusal Veri Yayımlama Takvimi ile 9 Şubat 2024 tarihinde yayımlanacağı ilan edilen 'Hayvansal Üretim İstatistikleri, 2023' adlı Haber Bülteninin yayımı, analiz süreçleri devam ettiği için 21 Şubat 2024 tarihine ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: AA / Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu Tarım Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Manchester City Real Madrid maçını şifresiz veren kanallar! Manchester City Real Madrid maçı nereden izlenir, hangi kanal veriyor? Manchester City-Real Madrid maçı CANLI izle! 16 Nisan M.City-Real Madrid Şampiyonlar Ligi maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (M.CİTY-REAL MADRİD) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Nisan EXXEN spor canlı izle! TFF Başkan adayları kim? 2024 TFF başkan adayları? Erdal Alkış kimdir? Erdal Alkış hangi takımlı? Partilerin milletvekili sayısı 2024! (GÜNCEL) Hangi partinin kaç milletvekili var? SimSimi nedir? Simsimi tehlikeli mi? 17-18 Nisan GÜNCEL Akaryakıt Fiyatları! Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 17-18 Nisan hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Konya su kesintisi listesi! Ruhi Çenet'in YouTube kanalı tekrar çalındı mı, hacklendi mi? 19 Nisan Tarihte Bugün ne odu? 19 Nisan'da ne oldu? 19 Nisan ne günü? 19 Nisan'da doğan ünlüler! Tarihte bugün ne oldu? 17 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 17 Nisan'da yaşananlar! Chicago Bulls Atlanta Hawks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 18 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Chicago Bulls Atlanta Ha BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Bursa su kesintisi listesi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title