Memurların mesai ücretlerine büyük zam geliyor, 65 yaş aylıkları ise aynı kalacak - Haberler
Haberi Paylaş

Memurların mesai ücretlerine büyük zam geliyor, 65 yaş aylıkları ise aynı kalacak

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Ekonomi
 - Güncelleme:

Meclis'e sunulan ek bütçe teklifiyle memurların fazla mesai ücretine saat başına yüzde 63 oranında zam yapılması planlanıyor. Böylece fazla mesai ücreti 2.7 liradan 4 lira 40 kuruşa çıkacak. Ek bütçeyle 65 yaş aylığına ise zam yapılmayacak.

TBMM'ye sunulan ek bütçe yasa teklifiyle memurların fazla çalışma ücretleri ve yurt içi harcırahlarına yüzde 61 ile yüzde 63 arasında zam yapılacak.

SAATLİK MESAİ ÜCRETİ 4.40 TL OLACAK

Ek bütçenin yasalaşması halinde 2 lira 70 kuruş olan memurun saatlik fazla mesai ücreti 1.7 lira artırılarak 4 lira 40 kuruşa çıkacak. Nüfus büyüklüğüne göre aylık 361 TL ile 667 TL arasında değişen zabıta ve itfaiye personelinin aylık maktu fazla çalışma ücretleri 584 TL ile 1.080 TL seviyesine çıkacak.

65 YAŞ AYLIĞINA ZAM YAPILMAYACAK

Sözcü'de yer alan habere göre; memurların günlük yurt içi harcırahları da derece ve kıdemine göre 100 lira ile 129 lira seviyesine yükseltilecek. Ek bütçeyle 65 yaş aylığına ise zam yapılmazken ilk, orta ve lise yatılı okul pansiyon ücretleri ise 4 bin 540 liradan 8 bin 210 liraya çıkıyor.

Memur zammı Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Süleyman Demir:

ÜLKEMİZDE ÇOK FAZLA MEMUR VAR ÇOK FAZLA DEVLET MAAŞ YETİŞTİRİCEM DİYE VERGİ ÜSTÜNE VERGİ NE KADAR AZ MEMUR O KADAR DİNAMİK DEVLET

Uğur Yaramaz:

Allah yardımcımız olsun vekillere bakanlara 17 bin 20 bin zam memura zam emekliye işçiye asgari ücretliye zam yok helal olsun ????????????????

akif:

4.40 TL çok iyi para. Enflasyon oluşturur. İyi hesap etmek lazım.

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title