Haberler

DHL Group, MNG Kargo'yu satın aldı

Abone Ol

Türkiye'nin önde gelen kargo şirketlerinden MNG Kargo, satıldı. Alman devi DHL Group, bugün imzalanan anlaşma ile MNG Kargo'nun tamamını devralacak.

DHL Group, Türkiye'nin önde gelen kargo şirketlerinden biri olan MNG Kargo'nun hisselerinin tamamını satın almak üzere anlaşma imzaladı.

2003 yılında kurulan MNG Kargo, 27 aktarma merkezi, 800'ü aşan şubesi ve yaklaşık 10 bin kişiye sağladığı istihdam ile kendi sektöründe öne çıkarken gerçekleşen satış anlaşması sonrası DHL Group'un uluslararası lojistik uzmanlığından ve başta Avrupa olmak üzere geniş küresel ağından faydalanacak.

MEYER: BU SATIN ALMA İŞ PRTFÖYÜMÜZÜ TAMAMLAYACAK

DHL Group CEO'su Tobias Meyer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sürdürülebilirlik, küreselleşme ve dijitalleşmenin yanı sıra e-ticareti lojistikte bir mega trend olarak tanımladık ve 2025 DHL Grup Stratejisi'nde odaklandığımız bir alan haline getirdik. E-ticaret, lojistik sektörü ve özellikle de kargo hacimleri için en büyük büyüme faktörlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu nedenle, organik ve inorganik büyüme stratejileri ile, e-ticaret sektöründeki ayak izimizi genişletmek için sürekli çalışıyoruz. MNG Kargo, bizim iş portföyümüzü tamamlayacak, bu sektördeki kurulu ağımızı daha da genişletmemize yardımcı olacaktır" ifadelerini kullandı.

DHL Group, MNG Kargo'yu satın aldı

GÜNDÜZ: YÜKSEK İSTİHDAM YARATMAYI HEDEFLİYORUZ

MNG Kargo CEO'su Kağan Gündüz ise "MNG Kargo olarak, DHL Group'un global bilgi ve teknoloji birikimini arkamıza alarak, tüketiciye sunduğumuz hizmet kalitesini daha da geliştirmeyi ve kapasite artırım yatırımları ile daha da yüksek istihdam yaratmayı hedefliyoruz. Ülkemiz, uluslararası üreticilerin sürdürülebilir tedarik zinciri oluşturma stratejilerinin odağı haline gelmiş durumdadır ve sektörümüzün gelişimi hız kesmeden devam edecektir" açıklamasında bulundu.

DHL Group, MNG Kargo'yu satın aldı

DAĞLIOĞLU: ÜLKEMİZİN POTANSİYELİNİ GÖSTERİYOR

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ise, " Türkiye, büyüyen ekonomisi, stratejik konumu, yetkin işgücü ve kurulu ulaşım altyapısı ile lojistik sektöründe bölgesel bir merkez durumundadır. Ülkemizdeki kargo hacmi, e-ticarette yakalanan çift haneli büyüme ile günden güne artmaktadır. Sektörün en önemli oyuncularından biri olan DHL'nin Cumhuriyetimizin Yüzüncü yılında gerçekleştirdiği bu satın alma, ülkemizin potansiyeline olan inancını ve artan yatırım iştahını da göstermektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin yatırım ortamının geliştirilmesi ve uluslararası doğrudan yatırımların artırılması en önemli hedeflerimizden biridir" dedi.

CİANO: GLOBAL MÜŞTERİLERİMİZİ TÜRKİYE PAZARIYLA BULUŞTURACAK

DHL e-Ticaret CEO'su Pablo Ciano da "DHL e-Ticaret olarak amacımız müşterilerimize güvenilir, ulaşılabilir ve sürdürülebilir e-ticaret teslimat hizmetleri sunmaktır. Bu stratejinin bel kemiğini, kendimiz veya ortaklıklar aracılığıyla işlettiğimiz geniş ağımız, dijital uzmanlığımız ve yetkinliklerimiz oluşturuyor. MNG Kargo'nun satın alınması, kurulu ağımızı güçlendirecek ve global müşterilerimizi Türkiye pazarıyla buluşturmamıza yardımcı olacak" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

MNG Kargo Türkiye Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Ateş Kuşları Hüma diziden ayrılıyor mu? Ateş Kuşları Hüma öldü mü, ölecek mi? John Wick 4 nereden izlenir? John Wick 4 hangi platformda var, netflix'de var mı? RANDEVUSUZ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILIR MI? Pasaport için randevu almadan gidilir mi? Nüfus Müdürlüğünden randevu almaya gerek var mı? Benzine indirim var mı? 9 Aralık Benzine indirim gelecek mi? Güncel benzin fiyatları ne kadar, kaç TL?
1000

Yorumlar (17)

Gul İlay:

Tazminatlari verseler bu vesileyle ne güzel olurdu????büyük sirketya hani

Yanıtla00
isa yatar:

Satılmadık bir yer bırakmayın

Yanıtla03
Cevap :

Daha öncede fed ex almamışmıydı ?

Yanıtla1015
mehmet arif inci:

Ülkenin Yeni Paraya ihtiyacı var ve yabancı yatırımcı ülkeye gelip şirketlere ortak olur veya faal haldeki şirketlerden satın alır herkes bilir ki işi sıfırdan başlasalar satılan paranın belki 10 da 3 ü 4 ü kadar bir rakam harcayacaklar ama şirket faal diye daha değerli oluyor .şirket sahibi aldığı para ile tekrar yatırım yapabilir .

Yanıtla1830
HAYRETTİN ŞÖLEN:

100 YILI KUTLAMAYA DEVAM

Yanıtla19110
Onemli Degil:

Haala Utanmadan Sanki Ulkemiz Icin Iyi Bir Seymis Gibi Gosterilmeye Calisiliyor Ya..Madem Cok Iyi Bir Is Basariliyor, Bizimkiler Neden DHL i Almiyorlar ? DHL i Biz Alabiliyorsak BRAVO Diyelim..

Yanıtla13116
Blackened:

DHL dediğin şirketin piyasa değeri ile ilgili en ufak fikrin var mı senin? Nerede görülmüş istavritin balina yuttuğu? Senin arceligin, vestelin yeri geliyor avrupada beyaz eşya markalarını bünyesine katiyor. Arkadaş bilginizi yok zikriniz var. Ayrıca özel sektör malı alan razı veren razı sana ne?

7157
Murat X:

Mng kargo'nun iyi bir kuruma satıldığına sevindim doğrusu. Mng kargo iyi çalışmıyordu bizleri çok mağdur ediyordu, iyi çalışmayan işini sonlandırsın.

Yanıtla1161
Titizli Titiz :

Aptalliktan başka birşey değil. Satamadimi bir türk şirketine.

Yanıtla1551
süleyman koç:

mesela sana100 bine satardı ama adamlar senden daha fazla veriyor

822
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title