"Enflasyon ciddi boyutlarda" diyen Bakan Bilgin'den memur, emekli ve işçiye zam sinyali - Haberler
Haberi Paylaş

"Enflasyon ciddi boyutlarda" diyen Bakan Bilgin'den memur, emekli ve işçiye zam sinyali

Demirören Haber Ajansı - Vuslat Ay - Ekonomi
 - Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Enflasyon fevkalade ciddi boyutlarda, Türkiye'de enflasyon yüzde 70'e dayandığını biliyoruz, dünyada da öyle" ifadesini kullandı. Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceklerini de tekrarlayan Bakan Bilgin, "Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı, düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var" dedi.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası'nın düzenlediği 'Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi'ne katıldı.

"PANDEMİ SONRASI ENERJİ FİYATLARI YÜKSELDİ VE ÜLKEMİZ BUNA HAZIRLIKSIZ YAKALANDI"

Burada konuşan Bakan Bilgin, Türkiye'de enflasyonun ciddi boyutlara ulaştığını belirterek, "Buraya gelirken gazeteci arkadaşlar, ' Enflasyon yüksek, bu enflasyon şartları altında neler yapmayı düşünüyorsunuz?' sorusunu soruyor. En çok karşılaştığım sorulardan biri bu. Enflasyon fevkalade ciddi boyutlarda, Türkiye'de enflasyon yüzde 70'e dayandığını biliyoruz, dünyada da öyle. Bunu bugün burada tartışmanın anlamı yok. Bunun birçok sebebi var; ama sebeplerin temelinde pandeminin meydana getirdiği sorunlar, pandemi sonrası dünyada olağanüstü enerji fiyatlarındaki artış ve bizim ülkemizin buna hazırlıksız yakalanması. Alternatif enerji kaynaklarının olmaması. Daha nükleer enerji yeni kuruyoruz. Bazı enerji ürünlerindeki artış yüzde 200 civarında. Yüzde 150 ile yüzde 200 arasında artan ürünler var. Türkiye'de bunların yansımaları var" dedi.

"3600 EK GÖSTERGE MESELESİNİN ÇÖZÜMÜNÜ BU AYIN SONU İTİBARIYLA TAMAMLAYACAĞIZ"

Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge meselesini bu ay sonunda çözüme kavuşturacaklarını belirtip, "Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı, düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var. Son değerlendirmeleri yapıyoruz. 3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli meselesi, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) meselesi de var. Bunların hepsi dosya dosya önümüzde. Adım adım dosyaları açıyoruz ve çözüme ulaştığımız anda da kamuoyumuzla paylaşıyoruz. Emekçilerimiz, çalışanlarımız, işçilerimizi, emeklilerimiz endişe etmesin. Bizim görevimiz; onları enflasyon karşısında da korumak, tahribatlara karşı da korumak. Tıpkı gıdanın geleceğini düşündüğümüz gibi emeğimizi ve emeklilerimizi, insanımızın geleceğini de düşünmek mecburiyetindeyiz. Bu aynı zamanda benim görevim" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Vuslat Ay - Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Vedat Bilgin, Enflasyon, Türkiye, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

özgün özen :

şu 3600 inşallah dağ fare dogurmazda tüm lisans mezunlarına verilir idari hizmetler memurlarıda bi nebze rahatlar arazi parası yok işe devam parası yok maaş daha düşük teknik personelden genel idari hizmetler çalışan memurlar üvey evlatmı?

Mehmet Vatandaş:

Yılbaşında verdiğiniz zamlar daha ikinci ayda eridi ve enflasyon altında eziliyoruz nasıl ezdirmeyeceksiniz budanmış enflasyon oranı kadar zam vererek mi??? Komik olmayın

Süleyman Demir:

BAKANIM REEL ENFLASYON YUZDE YUZ UN ÜSTÜNDE İYİ BİR ZAM KESİNLİKLE ŞART

Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title