Cankurtaran Haberleri

Cankurtaran haber, Cankurtaran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cankurtaran - 23.06.2020
Bild Muhabirinden: "Türkiye, Almanya'dan güvenli"
Geçtiğimiz hafta Robert Koch Enstitüsü Türkiye'yi riskli bölgeler kategorisinde değerlendirmiş, bunun üzerine Alman hükümeti de Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırmamıştı. Almanya'da yayın yapan Bild Gazetesi'nin muhabiri Michael Quandt,, Bild adına Antalya'ya turist gibi gelerek Türkiye seyahatini ve Covid-19 salgınına karşı alınan önlemleri değerlendirdi. "Cankurtaran bile maske takıyor" başlığı altında Quandt imzasıyla yayınlanan haberde, izlenimlerini adım adım aktaran Alman muhabir Türkiye'nin aldığı önlemlerin eksiz olduğunu ve Almanya'dan daha iyi önlemler alındığını yazdı.
Cankurtaran - 18.06.2020
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Özen'den "denizlere maske atılmasın" uyarısı Açıklaması
Bütün dalış merkezlerinin başarılı bir sezon geçirmesini temenni eden Özen, şu görüşlerini aktardı: "Dalgıçlarımızın sezon boyunca deniz kirliliğine gösterdiği hassasiyet ve bu konuda oluşturdukları kamuoyu takdire şayandır. Denizlerimizi kucaklayan duyarlı davranışları için onları tebrik ediyorum. Öte yandan, sahil ve plajlarımızın, havuzlarımızın açılmasıyla birlikte cankurtaranlarımız da hizmet vermeye başladı.
Cankurtaran - 17.06.2020
Sinop'ta boğulmalara karşı cankurtaranlar görev başında
Sinop Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı cankurtaran ekibi, yaz sezonuna girilmesiyle boğulma vakalarına karşı göreve başladı.
Cankurtaran - 17.06.2020
Sağlık Bakanlığı, 'Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'ni güncelledi
YURTLARA ZİYARETÇİ KABUL EDİLMEYECEK KYK'ya bağlı yurtlarda kalacak kişi sayısı, her 6 metrekareye 1 kişi olacak şekilde sınırlandırılacak. Yurt girişlerinde parmak okuma sistemi gibi temasla giriş varsa kullanılmayacak veya her kullanıcının kullanım öncesi alkol bazlı antiseptikle el hijyeni sağladığından emin olunacak. Yurt girişinde otomatik olmayan döner kapılar kullanılmayacak. Salgın sürecinde yurtlara misafir ve ziyaretçi kabul edilmeyecek. Kurye, kargo görevlisi gibi kişiler yurt içerisine alınmayacak, teslimatlar dış kapıda yapılacak. Yurtlarda idari ofislerde masalar ve sandalyeler arası mesafenin en az 1 metre olması sağlanacak ve çalışanlar maske takacak. Mümkün olduğu sürece öğrencilerin oda değişikliğine izin verilmeyecek. Yatakhanelerde yataklar arası en az 1 metre olacak, mümkünse ranza kullanılacak. Yatakhaneler yeterli ve düzenli şekilde havalandırılacak. Yemekhanede masalar ve sandalyeler arası mesafe en az 1 metre olacak şekilde düzenleme yapılacak. Yurt içinde yer alan kantin ve kafeteryalara alınacak kişi sayısı, çalışanlar ve öğrenciler dahil 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde belirlenecek.  'MESAFE KORUNMAZSA EĞLENCE YAPILMAYACAK' Deniz turizmi hizmetleri randevulu olarak verilecek. Cankurtaranların veya cankurtaran görevi yapacak eğitimli personelin olması durumunda bu kişiler için mutlaka FFP2/N95 maske, eldiven, yüz koruyu bulundurulacak.
Cankurtaran - 16.06.2020
Hersek Sahili, plaj sezonuna yeni önlemlerle girecek
İlk olarak plajda temizlik çalışması, tuvaletler, cankurtaran kulelerinin montajını yapan ekipler, ayrıca pandemi kurallarına uygun olarak yeni duşlar ve plajdan duşlara yürüyüş yollarının yapımına başladığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Plaj ve yüzme alanlarında uyulması gereken kuralları içeren uyarıcı afiş ve broşürlerin görünür yerlere yerleştirilmesi, şezlonglar arası mesafe en az 1,5 metre olması, şezlongların üzerinde kumaş minder kullanılmaması, yıkanabilir-silinebilir minderler kullanılması, plaj alanlarında çalışanlar dahil 4 metrekare de 1 kişi olacak şekilde kapasite belirlenmesi, sosyal mesafe kurallarına uyulmalıdır.
Cankurtaran - 16.06.2020
Azerbaycan'da "plaj sezonu" açıldı
Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı cankurtaran ekipleri sahilde denetim yaparak maske ve sosyal mesafe uyarılarında bulundu.
Cankurtaran - 15.06.2020
Sakarya'nın Karasu, Karaali ve Kaynarca sahillerinde cankurtaran ekipleri göreve başladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) normalleşme süreciyle halka hizmet vermeye başlayan Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde cankurtaran ekipleri işbaşı yaptı.
Cankurtaran - 13.06.2020
İBB plaj sezonunu 15 Haziran'da açıyor
Plajlarda, hijyen ve sağlık açısından gün boyunca görevli personellerce temizlik işleri yürütülürken güvenlik ve cankurtaran personeli sayesinde de gerekli tedbirler alınacak.
Cankurtaran - 12.06.2020
İstanbul Valiliğinden yüzme alanları ve plajlarla ilgili yeni kararlar Açıklaması
Plajlarda, uyarı panoları üzerinde belirtilen saatler arasında, motorlu ve motorsuz yapılan su sporları aktivitelerinden arındırılmış, her 200 metrelik yüzmeye uygun sahil şeridi için belgeli en az iki gümüş cankurtaran ve her cankurtaran kulesi için bir gümüş cankurtaran bulundurulması zorunlu olacak.
Cankurtaran - 12.06.2020
İstanbul Valiliği'nden yüzme alanları ve plajlarla ilgili açıklama
7.Yüzme sezonu süresince kaymakamlıklar ve kolluk kuvvetlerince önleyici kolluk tedbirleri alınacak, bu kapsamda tespit edilen olumsuzluklarla ilgili yasal işlem uygulanacaktır.  Plaj ve yüzme alanlarında kimlik kontrolleri yapılacak,  trafik akışını ve güvenliğini sağlayıcı tedbirler alınacaktır.    8.Plajlarda,  uyarı panoları üzerinde belirtilen saatler arasında, motorlu ve motorsuz yapılan su sporları aktivitelerinden arındırılmış, her 200 metrelik yüzmeye uygun sahil şeridi için belgeli en az iki gümüş cankurtaran ve her cankurtaran kulesi için bir gümüş cankurtaran bulundurulması zorunludur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cankurtaran Haberleri | Cankurtaran Haber - Haberler - Sayfa 8 - Cankurtaran haberleri, son dakika cankurtaran haber ve gelişmeleri burada. AFAD vatandaşların güvenli şekilde yüzmeleri için rehber hazırladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:52:29. #1.16#

title