Beşiktaş'tan Caner Kararı!

Beşiktaş Kulübü, sezon sonunda Caner Erkin ve Adriano ile yollarını ayırarak Aziz Behich'i transfer etmek istiyor. Siyah beyazlı ekibin bu transferi devre arasında yapmak istediği ancak bu sezon Bursaspor ve PSV forması giyen Aziz Behich'in FIFA talimatları gereği bir sezonda üç takımda oynayamayacağı için transferinin gerçekleşmediği bildirildi.

Beşiktaş yönetimi, 30 yaşındaki Caner Erkin ile 34 yaşındaki Adriano'nun yerine; 28 yaşında olan ve her iki oyuncunun da kazandığı paranın yarısına oynayacak Aziz Behich'i transfer etmeyi düşünüyor.

FIFA TALİMATI YÜZÜNDEN DEVRE ARASINDA GELEMEMİŞTİ

Beşiktaş'ta gelecek sezonun ilk transferi olan Aziz Behich'le ilgili sürpriz bir gerçek daha ortaya çıktı. Tecrübeli futbolcunun aslında devre arasında Beşiktaş'a gelme durumu vardı. Fakat sezon başında Bursa'da forma giyen ardından PSV'de oynayan Aziz'in FIFA talimatları gereği bir sezonda üç takımda oynayamayacağı için transferinin gerçekleşmediği bildirildi.

ADRIANO VE CANER'DEN GENÇ

Takvim'de yer alan habere göre; Mirin'in transfer görüşmeleri sırasında Aziz için PSV ile anlaşmanın tamamlandığı öğrenildi. Beşiktaş yönetiminin Behich'i tercih etmesindeki en büyük etkenlerden birinin de aynı mevkiide görev yapan Adriano (34) ile Caner'den (30) daha genç olduğu ifade edildi.

YARI FİYATINA SOL BEK

28 yaşında olan Avustralyalı oyuncu Behich'in aldığı ücret de diğer oyuncuların neredeyse yarısı..

Brezilyalı Adriano Beşiktaş'tan senelik 1 milyon 850 bin euro, Caner ise 1 milyon 750 bin euro kazanırken, Aziz Behich'in ise siyah-beyazlılardan senelik 800 bin euro kazanacağı ifade edildi.