"Babamın yanında rahatsız oluyorum" diyen Khabib Nurmagomedov, ring kızlarına fena çattı: Faydasızlar - Haberler Spor
Haberi Paylaş

"Babamın yanında rahatsız oluyorum" diyen Khabib Nurmagomedov, ring kızlarına fena çattı: Faydasızlar

Haberler.com / Ali Gülhan - Haberler | Spor

Eski UFC şampiyonu Dağıstanlı Müslüman dövüşçü Khabib Nurmagomedov, ring kızlarının dövüş sporlarındaki en faydasız insanlar olduğunu ve dövüş sanatlarında herhangi bir amaca hizmet etmediğini söyledi. Nurmagomedov yaptığı açıklamada, "Dövüş Gecesine gelir ve babamla otururum. Bu insanlar yanımızdan geçerler ve ikinci raunt olduğunu gösterirler. Fakat kimse tabelaya bakmaz. Babamın yanındayken bu durumdan rahatsız oluyorum" dedi.

Geçen sene dövüş kariyerini sonlandıran Khabib Nurmagomedov çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dövüş sporlarında ellerindeki tabelalarda raunt sayısını tribünlere gösteren kızlara çatan Dağıstanlı dövüşçü, "Hiçbir fonksiyonları yok" dedi.

"BUNU BANA EMPOZE ETMEYE KALKMAYIN"

Middleeasy.com sitesinde yer alan habere göre; Nurmagomedov yaptığı açıklamada, "Bunun bir tarih olduğunu fark ettim. Tarih bir çok hataya şahitlik etti. Gelecekte geçmişin hatalarından sakınmak için tarih okuruz. Tarihe baktığımız zaman tarih de bize ring kızların faydasız olduklarını söyler. Bu benim şahsi görüşümdür. Örneğin; herkesin kendine göre, tercihleri, kültürleri ve değerleri vardır. Dövüş Gecesine gelir ve babamla otururum. Bu insanlar yanımızdan geçerler ve ikinci raunt olduğunu gösterirler fakat kimse tabelaya bakmaz. Babamın yanındayken bu durumdan rahatsız oluyorum. Buna karşı değilim, istersen bunu yapabilirsin fakat bunu bana empoze etmeye kalkmayın, kenarda yapın. Bununun için özel tasarlanmış yerler var. Tabi bu benim kişisel görüşüm" ifadelerini kullandı.

Haberler.com Haberler.com - Spor Haberleri

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (7)
Nevşehirli :Adamsın Nurmagomedov ,ronalda gibisin ne güzel düşüncelerin var. Cevap Yaz 8 40 Yayından Kaldır
corci:onlar sayesinde dünya kadar para cukkalarsın bre Cevap Yaz 38 11 Yayından Kaldır
Uğur Duran:Khabib peki sen dövüşerek nasıl bir fayda sağlıyorsun söyler misin? zoruna gidiyorsa as eldivenleri bırak bu sporu. Muhafazakar insanları etkilemek için cahilce açıklamalar yapıyorsun. Kimsenin yaptığı işi eleştirme hakkın yok. git adam gibi sporunu yap yeter. Cevap Yaz 197 59 Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title