AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman - 12.10.2011
İsrail Kabinesi Anlaşmayı Onayladı
İsrailli asker Gilad Şalit ve bin dolayında Filistinli tutuklunun salıverilmesini öngören anlaşmaya kabinenin 26 üyesi evet derken, Dışişleri Bakanı ve Yisrael Beiteniu (İsrail Evimiz) partisi lideri Avigdor Lieberman, aynı partiden Ulusal Altyapı Bakanı Uzi Landau ile Likudlu Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon karşı çıktı.
Avigdor Lieberman - 28.09.2011
CNN'in Tercüme Hatası, İsrail'in Erdoğan Tepkisini Kamçıladı
HABERLERDE "YÜZBİNLERCE" İFADESİ ÖZELLİKLE VURGULADI Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise Erdoğan'ın CNN'e verdiği mülakatın kendileri için bulunmaz bir nimet olduğunu söyledi.
Avigdor Lieberman - 27.09.2011
İsrail'den Erdoğan'a Çok Ağır Tepki
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CNN International'a yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.
Avigdor Lieberman - 19.09.2011
Netanyahu Lieberman'a Boyun Eğdi
Habere göre Barak, kapalı kapılar ardında yapılan toplantılarda, Netanyahu'nun Mavi Marmara olayındaki tutumunu eleştirdi ve Ankara'yla bu konuda anlaşma olanağı varken, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın baskısına boyun eğdiğini ve krizi tırmandırdığını söyledi.
Avigdor Lieberman - 15.09.2011
İsrail Büyükelçiliğini Boşalttı
İsrail Ürdün'ün başkenti Amman'daki büyükelçiliğini, bugün yapılması planlanan protestolar nedeniyle kapattı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, Kahire'deki İsrail büyükelçiliği önündeki protestolar ve göstericilerin büyükelçiliğin içine kadar girmesinden sonra, dün gece aldıkları kararla, Ürdün'deki elçiliğin hafta sonu için bir gün önceden boşaltılması kararı aldıkları belirtildi.
Avigdor Lieberman - 14.09.2011
"Bana Kötü Adam Diyebilirsiniz"
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, "Filistin devletinin tek taraflı olarak deklarasyonunun ciddi sonuçlarının olacağını" savundu.
Avigdor Lieberman - 12.09.2011
Karayılan'dan Çarpıcı Açıklama
KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın PKK ile temas kuracağı yönündeki iddialara "PKK herhangi bir devlete karşı kendisini kullandıracak bir hareket değildir" diye yanıt verdi.
Avigdor Lieberman - 12.09.2011
K. Irak'tan Lieberman'a Sert Tepki
Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetim, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın basında yer alan sözleri üzerine, "kimsenin elinde satılık bir silah olmadıkları" açıklamasını yaptı.
Avigdor Lieberman - 12.09.2011
İsrail'e Karşı Türk - Mısır İttifakı
The Guardian, başyazısında Başbakan Erdoğan'ın Mısır ziyaretinin çok yakında izleneceğini belirtirken, Türkiye ile Mısır'ın İsrail'e karşı ortak bir cephe oluşturması halinde İsrail'in bölgedeki izolasyonunun çok derinleşeceği uyarısını yaptı İsrail'in filo baskını nedeniyle "özür dilemeyi reddederek Türkiye'yi aşağılamasının kocaman bir hata olduğu" yorumları yapılıyor. İngiliz The Guardian gazetesi, başyazısında Başbakan Erdoğan'ın Mısır ziyaretinin çok yakında izleneceğini belirtirken, Türkiye ile Mısır'ın İsrail'e karşı ortak bir cephe oluşturması halinde İsrail'in bölgedeki izolasyonunun çok derinleşeceği uyarısını yaptı. Gazete, İsrail'in, hızla Türkiye ile ilişkileri onarması gereğinin altını çizdi. İngiliz The Guardian gazetesi, "Türk-Mısır İttifakı: İsrail, Bölgesel İzolasyonla Karşı Karşıya" başlığını kullandığı başyazısında "Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır ziyareti, tüm ziyaretlerden fazla dikkatle izlenecek" dedi. Gazete ziyaretin, İsrail'in Mısırlı askerleri öldürmesi nedeniyle "aşağılanmış" hisseden binlerce Mısırlının, Kahire'deki İsrail büyükelçiliğine fırtına gibi girmesinden sadece üç gün sonra gerçekleşeceğine dikkat çekti. Başbakan Erdoğan'ın, Mısır'a, "vatandaşları da Gazze filosunda İsrailli askerlerce de öldürülen bir bölgesel güç ve NATO üyesi ülkenin desteğini" götüreceğini belirten Guardian, "Eğer devrim sonrası Mısır ile ekonomik açıdan yükselen Türkiye, eski ortak müttefiklerine karşı ortak bir cephe kurarsa ki tüm işaretler bu yönde, o zaman İsrail'in bölgedeki izolasyon çok derinleşecek" yorumunu yaptı. -"HASMANE BİR TÜRK-MISIR İTTİFAKININ SONUÇLARI ÇOK DAHA AĞIR OLACAK"- Guardian, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "gerçek bir tercih" yapma durumunda olduğunu belirterek, "Mavi Marmara'daki ölümler için özür dilemeyi reddederek Türkiye'yi aşağılamayı kocaman bir hata olduğunu anlamalı" dedi. Başyazısında şöyle devam edildi: "Hasmane bir Türk-Mısır ittifakının İsrail için stratejik sonuçları, yıllarca sürebilir ve sadece birkaç gün süren, BM Palmer Raporundaki taktik zaferin avantajlarından çok daha ağır basacak. İsrail, Türkiye ile ilişkileri onarmalı ve bunu çabucak yapmalı. Bu yakınlaşmanın bedeli, son birkaç hafta artmış olsa da hala ödenmesine değer. " Başyazasında Netanyahu'nun, karşı karşıya bulunduğu seçeneklerin belli olduğu vurgulanırken, "Ya yeni bir savaş için hazırlıkları yapacak (ki Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yanıtı, İsrail'in PKK'yı silahlandırması oldu) ya da İsrail'in hasmane ve daha zayıf komşularına iradesini empoze edemeyeceğini kabul edecek.
Avigdor Lieberman - 11.09.2011
Hükümetin İsrail Politikasını Eleştirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin İsrail ile ilgili politikasını eleştirerek, "İsrail isteseydi parayla böyle bir avukat bulamazdı. Recep Tayyip Erdoğan, bu avukatlığı üstlendi. İsrail'in eli, uluslararası arenada güçlendi" dedi. Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın kızı Tuğçe Tarhan ile eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in oğlu Serkan Sezer'in nikah törenine katıldı. Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin "Twitter'dan yazdığınız Gazze ile ilgili mesaja, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir yanıtı oldu. Değerlendirmeniz nedir?" sorusu üzerine, Başbakan Erdoğan'ın, "Gazze'ye yardım götürecek Türk Savaş Gemilerine eşlik edeceği" şeklinde açıklama yaptığını, kendisinin de bu açıklamadan memnuniyet duyduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'a, "Eğer Gazze'ye kadar giderseniz, sizi alnınızdan öpeceğim" dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan'dan şu yanıtı bekliyordum: Ey Kılıçdaroğlu, göreceksin ben gemilerimizi Gazze'ye kadar götüreceğim. Oysa tam tersine, hakaret içeren bir sürü söylem. Bir başbakana yakışmayacak bir üslup. Alnının temiz olduğunu söylüyor, onun alnının temiz olduğunu kim kabul ediyor? Deniz Feneri'nin kirliliği onun alnında. Elleri de temiz değil. Kul hakkı yiyen kişinin, kul hakkını yiyenlerin sırtını sıvazlayan kişinin alnı temiz olmaz. Bunu bütün Türkiye biliyor. " Erdoğan'ın seçim sırasında, "Ben Gazze'ye Mavi Marmara'yı tekrar göndereceğim" dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Gönderdi mi? Hayır göndermedi. Çünkü halka yalan söylüyor. Artık yalan söylemeyi bir kural haline getirmiş. 'Ben bunu söyledim ama yapamıyorum' diyemiyor. Onun yerine hakareti tercih ediyor. Bu da klasik bir Recep Tayyip Erdoğan davranışı" diye konuştu. -"ERDOĞAN, LİEBERMAN'A HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİ"- CHP Lideri, "İsrail Dışişleri Bakanı Bakanı Avigdor Lieberman'ın, Türkiye'ye yönelik bazı yaptırımlar olacağı yönünde açıklamaları vardı.
Avigdor Lieberman - 11.09.2011
Davutoğlu: Teröre Verilecek Destek Mutlaka Karşılığını Görecektir
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail veya herhangi bir ülkenin, teröre karşı vereceği desteğin mutlaka karşılığını göreceğini söyledi. Ahmet Davutoğlu, Conrad Otel'de Brezilya Dışişleri Bakanı Antonio Patriota ile yaptığı görüşmenin ardından meslektaşıyla birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantının andından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, "İsrail veya x ülkesi, kim olursa olsun, teröre verilebilecek her türlü destekte mutlaka karşılığını görecektir. " dedi. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'a ait olduğu iddia edilen 'PKK'yı destekleriz' haberlerine cevap veren bakan Davutoğlu, Lieberman'ın sözlerini prensip olarak muhatap almadığını, dünyada da pek muhatap alınmadığını söyledi.
Avigdor Lieberman - 11.09.2011
Erdoğan'a 'Öpücük' Yanıtı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim dudaklarım da temiz, geçmişim de temiz, ellerim de temiz. Zaten kirli olanlar bu tür ifadeleri kullanırlar. " dedi. "Bedelli askerlik teklifi yeniden Meclis'e verilecek mi?" sorusuna karşılık olarak Kılıçdaroğlu, "Parlamento şu anda kapalı. Arkadaşların bu tür teklifleri var. Açıldığında gerekli işlem görülür. " diye ifade etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın kızı Tuğçe Tarhan ile eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in oğlu Serkan Sezer'in nikah törenine katıldı. Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "Twitter'dan yazdığınız Gazze mesajına Başbakan'ın bir yanıtı oldu. Değerlendirmeniz nedir?" şeklindeki sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Başbakan, Gazze'ye yardım götürecek gemilere Türk savaş gemileri eşlik edecek demişti. Ben de memnun oldum, 'Gazze'ye kadar giderseniz sizi alnınızdan öperim' demiştim. 'Ey Kılıçdaroğlu göreceksin, ben gemilerimizi Gazze'ye kadar götüreceğim' yanıtını bekliyordum. Oysa tam tersine, hakaret eden bir sürü söylem, bir Başbakana yakışmayacak üslup. " diye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın, alnının temiz olduğunu söylediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Onun alnının temiz olduğunu kim kabul ediyor. Deniz Feneri'nin kirliliği, onun alnında. Elleri de temiz değil. Kul hakkı yiyen, kul hakkı yiyen kişilerin sırtını sıvazlayanların alnı temiz olmaz. Bunu tüm Türkiye biliyor. Gemilerin oraya gitmeyeceğini çok iyi biliyordum. " Başbakan'ın, seçimler sırasında "Gazze'ye Mavi Marmara'yı yeniden göndereceğim. " dediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Gönderdi mi? Hayır. Çünkü halka yalan söylüyor. Yalan söylemeyi kural haline getirmiş. Ben bunu söyledim ama yapamayacağım demiyor, onun yerine hakareti tercih ediyor. Klasik Recep Tayyip Erdoğan davranışı. " şeklinde konuştu. "LİEBERMAN'A KARŞI ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİ" İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, bu konuda en sert tepkinin CHP tarafından gösterildiğini söyledi.
Avigdor Lieberman - 11.09.2011
'Kimse Bize Şantaj Yapamaz'
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Brezilya Dışişleri Bakanı Antonio Patriota ile ortak basın toplantısı düzenledi. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, İsrail'in Yedioth Ahronot gazetesinin İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye karşı bazı planların hazırlığı içinde olduğu yolundaki haberini yalanlamasıyla ilgili konuşan Davutoğlu şunları söyledi: "İsrail daha da yalnızlaşacak.
Avigdor Lieberman - 11.09.2011
Lieberman: Türkiye ile Çatışma İstemiyoruz
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye ile çatışma yaşamak istemediklerini söyledi.
Avigdor Lieberman - 11.09.2011
'PKK'ya Yardım'a Yalanlama
Lieberman: Türkiye ile Çatışma İstemiyoruz İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye ile çatışma yaşamak istemediklerini söyledi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
Netanyahu: "Mısır'la Barış İçinde Yaşamaya Devam Edeceğiz"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Kahire Büyükelçiliğinde yaşanan olaylar ve büyükelçilik görevlilerinin hemen tamamının İsrail'e geri dönmesinden sonra yaptığı açıklamada, "Mısır'la barış içinde yaşamaya devam edeceğiz" dedi. Netanyahu, elçilik mensuplarının kurtarılmasındaki rolleri nedeniyle ABD Başkanı Barack Obama'ya ve Mısır komandolarına teşekkür etti. Netanyahu, Mısır'daki İsrail büyükelçiliğinde yaşanan olaylardan sonra televizyonlardan canlı yayımlanan konuşmasında, "Dramatik ve barışın dokusunu çok ciddi olarak yaraladığını" söylediği olayların gelişimini özetledi ve sabah saat 05. 00'te son bulan olayları Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Savunma Bakanı Ehud Barak ve diğer guvenlik birimleri başkanları ile kriz odasında yakından takip ettiklerini belirtti.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarına ilişkin, "İsrail, küstahlaştı, çizmeyi de aşmıştır" dedi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
Kılıçdaroğlu'ndan İsrail'e Sert Tepki
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın son demeciyle "boyunu ve haddini aştığını" bildirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
Ankaraek2 Yenidentbmm Başkanı Çiçek, İsrail'in C Planını İddialarına Yanıt Verdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
Ankaraek1 Yenidentbmm Başkanı Çiçek, İsrail'in C Planını İddialarına Yanıt Verdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
MHP'li Vural: İsrail'e Pabuç Bırakmamalı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, 'Türkiye'yi cezalandırma planı' adı altında terör örgütü PKK'ya destek verilmesiyle ilgili önerilerine sert sözlerle tepkide bulundu.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
Ankaraek2tbmm Başkanı Çiçek, İsrail'in C Planını İddialarına Yanıt Verdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
Ankaraek1tbmm Başkanı Çiçek, İsrail'in C Planını İddialarına Yanıt Verdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
TBMM Başkanı Çiçek, İsrail'in C Planını İddialarına Yanıt Verdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
TBMM Başkanı Çiçek'ten Lieberman'ın Sözlerine Tepki
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, "Kandan, kinden, şiddetten, dehşetten, vahşetten, insanlık dışı yol ve yöntemlerden medet umanların bakan sıfatıyla, devlet yöneticisi sıfatıyla açıklamalar yaptığına şahit oluyoruz. Bunlar bizi üzüyor" dedi. Çiçek, 12. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali'nin açılışında yaptığı konuşmada, isim vermeden İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerdirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
'Bar Fedaisi'ne Tokat Gibi Cevap!
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, "Kandan, kinden, şiddetten, dehşetten, vahşetten, insanlık dışı yol ve yöntemlerden medet umanların bakan sıfatıyla, devlet yöneticisi sıfatıyla açıklamalar yaptığına şahit oluyoruz. Bunlar bizi üzüyor" dedi. Çiçek, 12. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali'nin açılışında yaptığı konuşmada, isim vermeden İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik C planı iddialarını değerlendirdi.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
İsrail: Türkiye'ye Karşı Değişik Adımları Teorik Olarak Ele Aldık
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye'yi cezalandırmak için PKK'ya yardım etmeyi planladıkları iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Haaretz gazetesinin haberine göre Netanyahu'nun ofisinden yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'a ait olduğu belirtilen plan doğrulanmadı fakat yalanlanmadı da.
Avigdor Lieberman - 10.09.2011
'Bir Felaketi Önlediğimiz İçin Memnunum'
Netanyahu, Kahire'deki İsrail Büyükelçiliğine yönelik saldırının çok ciddi bir olay olduğunu söyledi.
Avigdor Lieberman - 09.09.2011
İsrail: Politikamız Tansiyonu Sakinleştirmek
İsrail Başbakanlığı, "Bizim politikamız önceden olduğu gibi şimdi de Türkiye ile bağların kötüye gitmesini önlemek ve iki ülke arasındaki tansiyonu sakinleştirmektir" dedi. İsrail Başbakanlığının açıklaması, bugün İsrail'in İbranice yayımlanan Yedioth Ahronot gazetesinin, Türkiye'nin iki ülke diplomatik ilişkilerinin düzeyini düşürmesi; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Gazze'ye gidecek yardım gemilerine savaş gemilerinin eşlik edeceği"ne ilişkin sözlerinin ardından, Dışişleri Bakanı Avigdor lieberman'ın Türkiye'ye karşı bazı siyasi ve güvenlikle ilgili önlemler hazırlığında olduğu yolundaki haberinin ardından geldi.
Avigdor Lieberman - 09.09.2011
Lieberman, Türkiye'yi Cezalandırmak İçin PKK'ya Yardım Edecek
İsrail'in aşırı sağcı Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye'nin İsrail'e karşı aldığı kararlara cevaben bazı "cezalandırıcı" adımlar atacaklarını açıkladı. buna göre İsrail, ABD'de Ermeni lobisiyle işbirliği içine girecek ve PKK'ya askeri yardım teklifinde bulunacak.
Avigdor Lieberman - 09.09.2011
İsrail'den PKK'ya Yardım Teklifi!
İsrail'in aşırı sağcı Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'dan küstah açıklama
Avigdor Lieberman - 08.09.2011
Haaretz Netanhayu'ya Sert Çıktı: Piroman
Haaretz'in köşe yazarı Gideon Levy, "İsrail, bir avuç sorumsuz politikacı ve tehlikeli piroman(yangın çıkarma hastalığı olan) tarafından korkutucu bir körlük ile yönetiliyor ve halk hala tepkisiz" siteminde bulundu. İsrail'in önde gelen gazetelerinden Haaretz'in köşe yazarı Gideon Levy, "İsrailli Piromanlar, Ortadoğu'yu Ateşe Veriyorlar" başlığını kullandığı yorumunda "İsrail, bir avuç sorumsuz politikacı ve tehlikeli piroman tarafından korkutucu bir körlük ile yönetiliyor ve halk hala tepkisiz. Hükümet, tehlike ile hamile, skandal bir politika yürütüyor ve yine protesto yok" gibi ağır ifadelerini kullandı. Levy sözlerini şöyle sürdürdü: "Yazın ardından sonbahar gelir, kural budur. ve sonbahar 2011 felaketlerle dolu: Türkiye, Amerika, BM'deki Eylül ve bizim kaderimiz, ulusal onurun bölgedeki son müttefikimizi kaybetmemiz, İsraillilerin en çok sevdikleri ülkeye seyahat etmekten korkmaları, İsraillilerin İstanbul'da aşağılayıcı güvenlik kontrollerinden geçmeleri ve belki askerlerimizin yurt dışında yargılamaları demek olduğunu düşünen Binyamin Hetanyahu'nun başında bulunduğu sinik bir avuç politikacıya teslim edildi. " -"İSRAİL, BASKININ ERTESİNDE ÖZÜR DİLEMELİ İDİ"- Gideon Levy, filo baskınına ilişkin "Dokuz aktivistlerin Mavi Marmara'da öldürüldüğü günün ertesinde İsrail, samimi bir biçimde özür dilemeliydi" dediği yorumda şu görüşleri de dile getirdi: "Öldürücü silahların aşırı biçimde kullanılması ve dost bir ülkenin sivillerinin yakın mesafeden öldürülmesi, mutlaka bir özür gerektiriyor. Türk Yahudilerinin lehinde faaliyet gösteren dokuz İsrailli aktivist, Türk ordusunca benzer biçimde öldürülse ne olurdu, tasavvur etmek zor değil. " -"EŞKIYA DIŞİŞLERİ BAKANIMIZ"- Ancak, "Eşkıya Dışişleri Bakanımız Avigdor Lieberman sinyali verdi ve Binyamin Netanyahu'nun kendisini "özür dilememe' deliliğine teslim oldu" ifadesinin de kullanıldığı yorumda Yahudi şair Mordechai Gebirtig'in "Şehrimiz yanıyor kardeşler, yanıyor" şiirini anımsatarak "Ancak şehrimizdeki yangın, büyük ölçüde bizim eserimiz.
Avigdor Lieberman - 06.09.2011
İsrailli Eski Bakandan "Özür" Çağrısı
İsrail'de eski Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben-Eliezer, son dönemde Türkiye ile İsrail arasında meydana gelen durumdan İsrail'in zarar gördüğünü belirterek, "Eğer özür dilemek gerekiyorsa, bundan korkmayıp özür dilemek lazım" dedi. Ben Eliezer, İsrail Ordu radyosuna yaptığı açıklamada, (Türkiye Başbakanı Recep Tayyip) Erdoğan'ı bizden uzaklaşmaya zorladık" diyerek, Başbakan Erdoğan'ın Dökme Kurşun operasyonu konusunda bilgilendirilmediğini hatırlattı. İşçi Partili Ben Eliezer, "Türkiye büyük bir güç ve bizimle onlar arasında derin ve çok eskiye dayanan stratejik mülahazalar var. Durumu kurtarmak ve uzlaşma formülü bulmak için her türlü çabayı göstermek mümkün. Eğer özür dilemek gerekiyorsa bundan korkmayıp özür dilemek lazım. Bu bir milli gurur konusu değil? dedi. Türkiye ile İsrail arasındaki son durumdan İsrail'in çok şey kaybedeceğini belirten Ben Eliezer, "Ortadoğu'daki en büyük dostunu kaybedecek" dedi. İsrailli siyasetçi, yine de olayların düzelmesinin hala mümkün olduğuna işaret ederken, "Bu durumdan topallayarak bile çıksak büyük başarıdır" diye konuştu. İşçi Partisi, Netanyahu koalisyonunundan kopmadan önce, Türkiye ile İsrail arasında gizli görüşmeler yürüttüğünü belirten Ben-Eliezer, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile iki kez gizlice görüştüğünü ve sonuncusunda, Netanyahu'dan bir mektup da ilettiğini ifade etti. Ben Eliezer, bu görüşmenin sonunda "kriz arkamızda kaldı" deyip, Davutoğlu ile el sıkıştıklarını da kaydederken, "Ben bu toplantıdan ayrılırken, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman konuşuyordu.
Avigdor Lieberman - 02.09.2011
İsrailli Milletvekillerinden Tepkiler
Türkiye'nin, Mavi Marmara olayı nedeniyle özür dilemeyen İsrail'le diplomatik ilişkilerinin düzeyini düşüreceği yolundaki açıklamalara, İsrail hükümeti henüz resmen bir tepki vermezken, İsrail'deki koalisyon ve muhalefet milletvekillerinden farklı tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından sonra, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı ile bir süre konuyu değerlendirmesine rağmen, Başbakanlıktan resmi bir açıklama yapılmadı. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise halen resmi bir ziyaret için Moldova'da bulunuyor.
Avigdor Lieberman - 02.09.2011
"Türkiye Düşman Ülke İlan Edilmeli"
İsrail milletvekili Dr. Michael Ben-Ari, bütün sonuçlarına katlanarak Türkiye'yi düşman devlet ilan etmenin zamanı geldiğini söyledi. İsrail medyasında yer alan habere göre, ülke parlamentosu Knesset'in Ulusal Birlik partisinden üyesi Ben-Ari, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'a Türk Büyükelçisini 'evine gönderme' çağrısı yaptı.
Avigdor Lieberman - 28.08.2011
Rum Dışişleri Bakanı: Netanyahu ile Birlikte Türkiye'ye Karşı Tavrımız Nettir
Rum Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, Güney Kıbrıs ve İsrail arasındaki ikili ilişkilerin hızla gelişmekte olduğunu söyledi. Markulli, Türkiye'nin tepkisine neden olan Akdeniz'de sondaj çalışmalarına ilişkin ise, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile birlikte Türkiye'ye karşı tavırlarının net olduğunu kaydetti. Rum Alithia gazetesine röportaj veren ve geçtiğimiz hafta içerisinde İsrail'e gerçekleştirdiği 36 saatlik ziyarete değinen Markulli, İsrail ziyaretinin, gerek temaslarının düzeyi (İsrail Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Dışişleri Bakanı'yla yaptığı görüşmeler) gerekse içerikleri bakımından çok iyi geçtiğini belirtti. Markulli, ziyaretin, gerek ikili ilişkiler gerekse iki ülkeyi ilgilendiren Kıbrıs sorunu, Türkiye'nin doğalgaza ilişkin "tehditleri", Orta Doğu ve bölgesel gelişmeler gibi uluslararası konuları görüşme fırsatı verdiğini aktardı. Ziyaretin, kendisinin İsrailli mevkidaşıyla yakın işbirliği kurma açısından da önemli olduğunu dile getiren Markulli, iki ülke arasındaki ilişkilerin son yıllarda kazandığı ivmenin eşsiz olduğunu, bunun da son iki buçuk yıldır gerçekleştirilen ziyaret sayısıyla ispatlandığını ifade etti. Öte yandan Markulli, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye yönelik açıklamalarının net olduğunu savundu.
Avigdor Lieberman - 25.08.2011
Netanyahu'dan Rum Yönetimine Filistinlileri Desteklemeyin Çağrısı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Kıbrıs Rum yönetiminin Eylül ayında Birleşmiş Milletler (BM)'in Filistin değerlendirmesinde Filistinlilerin devlet olarak tanınmasına destek vermemesini istedi. Netanyahu, İsrail'de bazı temaslarda bulunan Rum Dışişleri Bakanı Erato Markulli'ye BM'de birlikte hareket etme çağrısında bulundu. İsrail Başbakanlığından verilen bilgiye göre Netanyahu, İsrail ile Kıbrıs Rum yönetiminin Akdeniz'de birbirleriyle örtüşen çıkarlara sahip olduğunu dile getirdi. Netanyahu, Akdeniz'in doğusundaki iki demokratik ülke olarak tanımladığı Kıbrıs Rum tarafı ve İsrail'in birlikte adım atmaları gerektiğinin altını çizdi. Bu arada, Markulli'nin Netanyahu'yu adaya davet ettiği, Netanyahu'nun da bu daveti memnuniyetle karşıladığı ve bunun pek yakında olabileceğinin sinyalini verdiği belirtildi. Netanyahu, bu davete icabet etmesi halinde, Kıbrıs Rum yönetimini ziyaret edecek ilk İsrail Başbakanı da olacak. Öte yandan Markulli, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile de görüştü.
Avigdor Lieberman - 21.08.2011
Türkiye-İsrail İlişkilerinde "Kritik" Hafta
Mavi Marmara baskını soruşturan BM Paneli'nin raporu yarın BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'a sunulması, Salı günü de açıklaması öngörülüyor. İsrailli medyaya göre, raporda Gazze ablukası "meşru" sayılmakta birlikte orantısız güç kullanıldığı eleştirisi yapılıyor. İsrail'in, geçtiğimiz günlerde Türkiye'den özür dilemeyeceğini bildirmesinden sonra Türk hükümetinin bundan böyle takınacak tavrı merakla bekleniyor. Geçen yılın Mayıs sonunda Gazze ablukasını delmek amacıyla yola çıkan yardım filosuna İsrailli askerlerce düzenlenen ve dokuz Türk'ün ölümüyle sonuçlanan kanlı baskını soruşturmak üzere BM Genel Sekreter Ban Ki-Moon tarafından oluşturulan BM Paneli'nin raporunu, nihayet yarın Genel Sekretere sunması öngörülüyor. Yeni Zelanda eski Başbakanı Jeffrey Palmer'in başkanlık ettiği panelde Türkiye ve İsrail temsilcileri de bulunuyor. Türkiye'yi panelde Dışişleri eski Müsteşarı emeli Büyükelçisi Özdem Sanberk temsil ediyor. "Palmer raporu" olarak da bilinen rapor, geçen Temmuz ayında sunulması planlanmış ancak bir uzlaşıya bulmak amacıyla Türkiye ve İsrail arasında yapılan yoğun temaslara bir fırsat vermek üzere ertelenmişti. Özdem Sanberk'in yanısıra Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Washington Büyükelçisi ve eski Tel Aviv Büyükelçisi Namık Tan'ın aralarında bulunduğu üst düzey Türk yetkililerinin de yer aldığı çetin görüşmeler sonuçsuz kaldı. Halbuki bir mutabakata varılsaydı ikili ilişkilerin normalleşmesi sürecine başlatılacaktı. Washington'un cesaretlendirdiği temasların başarısızlığa uğramasında, tazminat ödemeye ve "üzgün" olduklarını söylemeye hazır İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun özür dilemeye yanaşmaması "kilit" faktör oldu. Netanyahu'nun da, başta Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman olmak üzere kabinen "şahin" bakanlarının, Türkiye'nin ısrarla talep ettiği özre karşı olumsuz tutumlarının karşısında "koalisyon kaygıları" nedeniyle riskine girmek istemediği belirtiliyor.
Avigdor Lieberman - 17.08.2011
Özür Dilenmemesi Kararını Daha Önce Vermeliydik
Avigdor Lieberman, İsrail'in Türkiye'den özür dilemeyi kabul etmemesini doğru bir karar olarak nitelendirerek, ancak bu kararın çok daha önceden verilmesi gerektiğini söyledi.
Avigdor Lieberman - 17.08.2011
ABD'nin Baskısı Sonuç Vermedi; İsrail Özür Dilemiyor
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mavi Marmara katliamı sebebiyle Türkiye'den özür dilemeyeceklerini ABD'ye bildirdi. İsrail hükümeti, Türkiye'den özür konusunda son bir aydır yoğunlaşan hararetli tartışmaların ardından kararını bedri. Netanyahu, özür için kendilerine yoğun baskı uygulayan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'a Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek için bir çerçeve anlaşmasına niyetli olmadıkları bilgisini verdi. İsrail Başbakanı, Mavi Marmara katliamını araştıran BM komisyonunun raporunun yayınlanmasına da karşı olmadıklarını dile getirdi. İsrail basınına göre, rapor Pazartesi günü BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'a sunulacak. Ban da bir sonraki gün raporu kamuoyuna açıklayacak. İsrailli analistler, Ankara ile Tel Aviv arasındaki uzlaşma şansının rapor yayınlanan kadar az da olsa devam edeceğini belirtiyor. ABD'NİN BASKISI SONUÇ VERMEDİ ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Washington'daki İsrailli diplomatlara, "Kudüs-Ankara ilişkilerindeki bozulma bölgedeki Amerikan çıkarlarına zarar veriyor. Özür dilemek de dahil olmak üzere ilişkileri düzeltmek için ne gerekiyorsa yapın. " mesajı verdi. Amerikan yönetimi ayrıca, İsrail'in Türkiye'den özür dilememesi halinde, Filistin'i tanımamaları için diğer ülkeler ikna etmelerinin zor olacağını belirtti. Fakat bu mesajlara rağmen Netanyahu hükümeti, özür dileme karar almadı LİEBERMAN VE YA'ALON'UN GÖRÜŞÜNÜ BENİMSEDİ Başbakan Netanyahu, Savunma Bakanı Ehud Barak ve İstihbarat Bakanı Dan Meridor'un Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi için özür dilenmesini görüşünü benimsemedi. Bunun yerine Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon'un tutumundan yana karar aldı.
Avigdor Lieberman - 11.08.2011
İsrail'de Netanyahu, Lieberman'dan Çekindiği İçin Özürden Geri Dönmüş
Amerikan yönetiminin Mavi Marmara saldırısından dolayı özre yanaşmayan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ı özre ikna ettiği; ancak Başbakan Benjamin Netanyahu'nun Lieberman'dan çekinerek geri adım attığı belirtildi.
Avigdor Lieberman - 11.08.2011
İsrail "Taktik Hataları" İçin Türkiye'den Özür Dilemeyi Kabul Etmiş
İsrail Ordu Radyosu, filo baskınındaki "taktik hatalar" nedeniyle Türkiye'den özür dilemeyi kabul ettiğini ancak Dışişleri Bakanı Lieberman'dan çekinen Başbakan Netanyahu'nun geri adım atmasıyla mutabakatın iki hafta önce suya düştüğünü belirtti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, dokuz Türk'ün ölümüyle sonuçlanan Mavi Marmara baskını sırasında yapılan "taktik hatalar" nedeniyle Türkiye'den özür dilemeyi kabul ettiği, ancak mutabakatın "şahin" Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'dan çekinerek geri adım atmasıyla iki hafta önce suya düştüğü öne sürüldü.
Avigdor Lieberman - 11.08.2011
Lieberman: Erdoğan Sadece Özür Değil Gazze Ablukasının Kalkmasını İstiyor
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail'in Mavi Marmara saldırısından dolayı Türkiye'den özür dilemesine bir kez daha karşı çıkarak İsrail'in sert duruşunu sürdürmesi gerektiğini söyledi.
Avigdor Lieberman - 07.08.2011
İsrail Özür Dilemiyor
İsrail iç kabinesinin bugün yaptığı toplantıda, geçen yıl Mayıs ayı sonunda, 9 Türk'ün öldüğü Mavi Marmara gemisine baskın nedeniyle Türkiye'den özür dilenmesi konusunda yine bir sonuç çıkmadı. 'Sekizler' olarak anılan kabine toplantısında Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin durumu değerlendirilmişti. Ynet haber sitesi, Sekizler kabinesinin toplanmasına rağmen, özür konusunda herhangi bir karar alınmadığını bildirdi. Haberde, Sekizler'in önümüzdeki bir kaç gün içinde yeniden toplanacağı da kaydedildi. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, toplantı öncesinde hangi şekilde olursa olsun Türkiye'den özür dilenmesine karşı olduğunu yinelemişti.
Avigdor Lieberman - 07.08.2011
Lieberman Bağların Koparılmasını İstiyor
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Eylül ayında BM'ye tam üyelik için başvuracak Filistin Yönetimi ile güvenlik işbirliği dahil tüm ilişkilerin kesilmesini istedi.
Avigdor Lieberman - 04.08.2011
İsrailli Vekillerden "İbranice" Önerisi
İsrail parlamentosunun koalisyon ve muhalefetinden bir grup milletvekili, "Yahudi ve demokratik bir devlet" olarak ülkenin şimdiye kadar kabul edilmiş bulunan temel özellikleri değiştiren bir Anayasal öneri verdi. Yeni yasa önerisinin hedefleri arasında şimdiye kadar İbranice, Arapça ve İngilizceyi resmi dil olarak kabul eden İsrail'in resmi tek dilinin İbranice olması da yer alıyor. Haaretz gazetesinin haberine göre, Temel Yasa değişikliği teklifini 40 milletvekili imzaladı. Ana muhalefet partisi milletvekillerinden Avi Dichter ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Likud partisi milletvekillerinden Zeev Elkin ve koalisyon partilerinden, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Yisrael Beiteniu'lu (Evimiz İsrail) David Rotem'in birlikte hazırladıkları yasa teklifinin, halihazırda 29 üyesi bulunan Kadimalı milletvekillerinden 20'sinin desteğini aldığı da kaydedildi.
Avigdor Lieberman - 31.07.2011
İstifalar İsrail'i Endişelendirmiş!
İsrailli haber sitelerinden Ynet, İsrailli yetkililere atfen verdiği haberinde, Türk Genelkurmayındaki gelişmeler nedeniyle İsrail'in endişeli olduğunu belirtti. Haberde, İsrailli yetkililerin, "Ankara'daki siyasi gelişmeleri derin endişeyle izlediği" ve özellikle Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'le birlikte, diğer üç kuvvet komutanının görevlerini bırakmasıyla ilgili endişelerini dile getirdikleri kaydedildi. Habere göre, adı verilmeyen İsrailli bir yetkili, "Bu hareket Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İslamcıların işine yarıyor. Bu gelişme, Türkiye'de islamcılara karşı son kalenin de düştüğü anlamına geliyor" ifadelerini kullandı. İsrailli yetkililer, söz konusu gelişmenin, Mavi Marmara olayıyla ilgili BM'nin Palmer raporu üzerinde bir uzlaşmaya varılması ihtimalini de etkileyeceğini öne sürerken, bir yetkilinin bunun, Türkiye'den özür dilenmesi konusunda hükümeti zorlayan Savunma Bakanı Ehud Barak'ı, özür dilenmesine kesinlikle karşı oldukları bilinen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon karşısında da zayıf düşüreceğini iddia etti.
Avigdor Lieberman - 27.07.2011
"Özür" "Sekizler Kabinesi" Gündeminde
İsrail radyosu, bugün toplanan İsrail'in "Sekizler" olarak tanımlanan kabine toplantısında, geçen yıl Mayıs ayındaki "Mavi Marmara gemisine el konulması sırasında meydana gelen hatalar için Türkiye'den özür dilenmesinin gündeme geldiğini" bildirdi. Radyo, bunun operasyonun kendisi veya sonuçları için bir özür olmayacağını ifade etti. Sekizler'in toplantısında, söz konusu özür biçiminin, Türkiye ile ilişkilerin tekrar eski rayına oturtulması ve Palmer raporunun yayımlanması öncesinde gündeme geldiği kaydedildi ve "Aslında Palmer raporunun, İsrail'in operasyonunun yasal olduğunu vurgulamasına rağmen, gemiye el konulduğu sırada askerlerin yapmış olabilecekleri hatalar ve bu hatalar yüzünden dünya çapında açılabilecek davalara ilişkin endişeler mevcuttur" denildi. Üst düzey bir İsralli diplomatik kaynak da radyoya, İsrail'in vakit kaybetmeden, olayda ölen veya yaralananlar için kurulacak bir fona para aktarmaya hazır olduğunu belirtti, ancak bu paranın doğrudan kurbanların ailelerine verilmeyeceğini söyledi. Aynı kaynak, Gazze'ye uygulanan ablukanın da kaldırılmayacağını ifade etti. Haberde, Sekizler kabinesindeki bakanlardan, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon'un Türkiye'yle ilişkilerin devamının önemine vurgu yapmalarına rağmen, İsrail'in özür dilemesine karşı çıktıkları ifade edildi.
Avigdor Lieberman - 27.07.2011
İsrail Kabinesini, Özürden Sonra Bu Sefer de Türk İşçiler Böldü
Türkiye'den özür dileme konusunda ayrılık yaşayan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Savunma Bakanı Ehud Barak, şimdi de Türkiye ile ilgili başka bir konuda anlaşmazlığa düştü.
Avigdor Lieberman - 27.07.2011
Haaretz: Türk İşçilerin Vize Sorunu İsrail Gündeminde
Haaretz gazetesi, Mavi Marmara sorununda özür dileme konusunda görüş ayrılıkları yaşanan İsrail hükümetinde, Mavi Marmara baskınından sonra İsrail'in inşaat sektöründe çalışmaya devam eden 350 Türk işçinin vize sürelerinin uzatılması meselesinin önümüzdeki günlerde ele almasının beklendiğini belirtti. İsrail'in önemli gazetesi Haaretz, Savunma Bakanı Ehud Barak ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman arasındaki Mavi Marmara sorununda İsrail'in özür dilemesi konusunda görüş ayrılığına dikkat çekerek, Mavi Marmara baskınından sonra İsrail inşaat sektöründe çalışmaya devam eden 350 Türk işçinin vize sürelerinin uzatılması meselesini önümüzdeki günlerde ele almasını beklendiğini ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. Lieberman, Putin'le Görüştü; Suriye'ye Silah Satmayın Dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 22:46:33. #1.16#
title