Haberler

AloTech bootcamp'ine bine yakın kişi başvurdu

Güncelleme:

Bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, teknolojiye öncülük etmeyi hedefleyen genç yetenekleri bünyesine çekmek için düzenlediği bootcamp (yazılım eğitim programı) sürecini tamamladı.

Bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, teknolojiye öncülük etmeyi hedefleyen genç yetenekleri bünyesine çekmek için düzenlediği bootcamp (yazılım eğitim programı) sürecini tamamladı. Büyük ilgi gören programa bine yakın başvuru alındı.

Türkiye'de ve ABD'den Nijerya'ya kadar 34 ülkede faaliyet gösteren bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, yazılımcı kadrosunu yetenekli takım üyeleri ile büyütmek ve sektöre donanımlı insan kaynağı kazandırmak üzere düzenlediği bootcamp (yazılım eğitim programı) sürecini tamamladı. Yaklaşık bin kişinin başvurduğu ücretsiz programın sonunda platformun ekibine 6 yeni yazılımcı katıldı. Böylece platformun yazılım ekibi toplamda 23 kişiye ulaştı.

"Yeni neslin potansiyeline güveniyoruz"

Dijitalleşmenin, bulut tabanlı teknolojilerin ve yapay zekanın hayatın her alanını dönüştürdüğü günümüz dünyasını yazılımcıların şekillendirdiğini aktaran AloTech CEO'su Cenk Soyak, yeni neslin potansiyeline dikkat çekti. Soyak, "Biz de Türkiye'den dünyaya yeni nesil teknoloji çözümleri ihraç eden bir şirket olarak hem ülkemizdeki teknoloji ekosistemine katkı sunmak hem de genç yetenekleri bünyemize çekmek üzere bootcamp düzenledik. Programa gösterilen yoğun ilgi gençlerin bu alana yönelik bilgi ve yeteneklerini bir kez daha gösterdi. Yalnızca yazılımcılar ve mühendisler değil bu alana ilgi duyan, bu alanda kendini geliştirip ilerlemek isteyen herkese açık bir program gerçekleştirdik. Son derece zorlu bir eğitimi ve ardından gelen süreçleri başarıyla tamamlayan altı arkadaşımız, yazılım ekibimizde çalışmaya başladı. Bu arkadaşlarımızdan yalnızca birinin üç yıllık iş deneyimi var, diğer arkadaşlarımızın deneyimleri altı aydan daha kısa. Çünkü biz henüz iş hayatının başında olan gençlere güveniyor, onların enerjisinin, yenilikçi fikirlerinin şirketimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz" dedi.

"Çalışanlarımız bulundukları şehirden global bir şirkette çalışabiliyor"

Platformun "#benneredeysemAloTechorada" sloganıyla kalıcı olarak uzaktan çalışma modeline geçtiğini hatırlatan Soyak şöyle devam etti: "Yeni çalışma arkadaşlarımız tüm ekibimiz gibi bulundukları şehirden taşınmak zorunda kalmadan global bir ortamda çalışma imkanına sahip. Bu modeli Anadolu'nun dört bir yanındaki gençlere fırsat tanıyan önemli bir kazanım olarak görüyoruz. İşveren markamızın en önemli hedeflerinden biri çalışanlarımızın iş-sosyal hayat dengelerini kurmalarına katkı sağlamak. Uzaktan çalışma da bunu sağlıyor. Çalışma arkadaşlarımız ister yurt içinde ister yurt dışında, hayatlarını nerede sürdürmek isterlerse orada yaşıyorlar."

9 haftalık zorlu program

Verilen bilgiye göre, FullStack Bootcamp adıyla düzenlenen programın ilk bölümünde adaylar, bilgisayar bilimlerinden frontend geliştirmede react, backend geliştirmede python ve node.js gibi farklı yazılım dillerine uzanan 9 haftalık bir eğitim aldı. Katılımcılar, işe alım sürecinin bir parçası olan ve dünya standartlarında metotların uygulandığı eğitimler boyunca platform ekibindeki uzmanlar tarafından değerlendirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar bitirme projeleri ve teknik görüşmelerin ardından platform ekibine dahil oldu. 6 yeni çalışan ile birlikte platformun toplam çalışan sayısı da 136'ya yükseldi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Nijerya Türkiye Ekonomi Haberler

Muharrem İnce, genel merkez binasının kapısına kilit vurdu

Muharrem İnce, genel merkez binasının kapısına kilit vurdu

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Pazarcılıktan suç örgütü yöneticiliğine! Çapkanlar'ın lüks araçları ve tekneleri görüntülendi

Pazarcılıktan suç örgütü yöneticiliğine! Çapkanlar'ın lüks araçları ve tekneleri görüntülendi

Bakmadan Geçme

Fury Usyk maçı nasıl izlenir? Tyson Fury Usyk maçı Türkiye yayını var mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 18 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! #128167 Bein Sports CANLI izle! (HD) Bein Sports kesintisiz nereden izlenir? Canlı maç izleme linki #9917 #128250 CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Mayıs günün maçları nereden izlenir? #9917 #128250 Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kim? Son Kale Hacıbey filmi konusu ne? Son Kale Hacıbey ne zaman, nerede çekildi? #128250 Kırımlı filmi oyuncuları kim? Kırımlı filmi konusu ne? Kırımlı ne zaman, nerede çekildi? #128250 Allah Yazdıysa Bozsun filmi oyuncuları kim? Allah Yazdıysa Bozsun filmi konusu ne? Allah Yazdıysa Bozsun ne zaman, nerede çekildi? #128250 Dominik Cumhuriyeti bayan voleybol milli takım kadrosu ve İnstagram hesapları ne 2024? #129342 Güney Kore bayan voleybol milli takım kadrosu ve İnstagram hesapları ne 2024? Bulgaristan bayan voleybol milli takım kadrosu ve İnstagram hesapları ne 2024? #129342 Dallas Mavericks OKC Thunder NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 19 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! #127936 Panathinaikos Aris maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Panathinaikos Aris maçı şifresiz mi? #9917 Torino Milan maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Torino Milan maçı şifresiz mi? #9917 Kayserispor Konyaspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Kayserispor Konyaspor maçı şifresiz mi? #9917 Başakşehir Trabzonspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Başakşehir Trabzonspor maçı şifresiz mi? #9917
Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title