Almanya'da 94,8 milyon euroluk büyük ikramiye Türk vatandaşına isabet etti

Almanya'da 94,8 milyon euroluk büyük ikramiye Türk vatandaşına isabet etti

26.01.2021 23:47 | Son Güncelleme: 27.01.2021 10:41

Avrupa'nın en yaygın sayısal loto oyunu olan Eurojackpot'un 94,8 milyon euroluk büyük ikramiyesi, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Rietberg'de yaşayan bir Türk vatandaşına çıktı.

Avrupa'nın en yaygın sayısal loto oyunu olan Eurojackpot'un 94,8 milyon euroluk ikramiyesi, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Gütersloh kentinin Rietberg kasabına yaşayan bir Türk vatandaşına isabet etti. Talihli Türk, Münster'deki Westlotto Genel Merkezi'ne giderek kuponunu doğrulattı.

DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLECEK

Westlotto Genel Müdürü Andreas Kötter yaptığı açıklamada, "Kazanan, Eurojackpot'u uzun süredir düzenli olarak oynuyordu. Westlotto'nun ikramiyeyi kazananlardan sorumlu ekibi talihli kişiye, 90 milyon euroyu nasıl kullanmaya devam edeceği konusunda danışmanlık verecek. Bu sadece yeni varlıkların kullanımı değil, aynı zamanda vergi ve yasal konuları da içeriyor" dedi.

BÜYÜK İKRAMİYE 18,75 EUROLUK KUPONA İSABET ETTİ

Kötter, talihlinin 18,75 euroluk bir kuponla 94.8 milyon euroluk ikramiyeyi kazandığını ifade etti. Kötter, şanlı kişinin oynadığı numaraların 10, 19, 32, 36 ve 46 sayıları ile yedek sayılar olan 4 ve 6'yı doğru tahmin ederek, bu ikramiyeyi kazandığını belirtti. Diğer taraftan büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin güvenlik gerekçesi ile açıklanmadı.

Almanya'da 94,8 milyon euroluk büyük ikramiye Türk vatandaşına isabet etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (26)
SÜMSÜKLÜ: Hile hurda olmayan ve bizi kıskanan ALMANYA. Haddini bil sen de sat Sayısal Loto Milli Pşyango gibi şeyleri çünküm HARAM. Biz öyle yaptık sattık. Şimdi her çekilşte kendisine çıkartıyor büyük ikramiyeyi
AYDIN: orda hile hurda yok kime kısmetse ya bizde oynanan rakamları deyil kendi belirlediyi rakamları çıkariyorlar
ALİM: bizdeki şans oyunları . çekilişleri. . tamamen şikeli. neden doğrudan televizyon kanalında verilmiyor. sorarım. herkesin hakkı değilmi çekilişi görmek . kararı sizler versi.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title