HABER: 5 bin liralık otomobilin sürücüsüne 10 bin lira ceza kesildi

5 bin liralık otomobilin sürücüsüne 10 bin lira ceza kesildi

20 Ağustos 2019 13:39
5 bin liralık otomobilin sürücüsüne 10 bin lira ceza kesildi

Zonguldak'ta polisin 'dur' ihtarına uymayan otomobil sürücüsüne 10 bin 503 liralık ceza uygulandı. 5 bin lira değerindeki otomobil ise trafikten men edildi.

Haber Yorumları (86)
BAŞBUĞ NİHAL ATSIZ: çok güzel olmuş. . . inşallah ödeyemez evine haciz gelir, hapse düşer. . . bu tarz maganda pisliklerin toplumdan temizlenmesi şart
EDO: Şöyle magandalara hiç üzülmüyorum da , inşallah ailesi zarar görmez bu cezadan . Sorumsuz zavallılar. . .
SİVASLI: ödeyemedıkten sonra 1 milyon tl yaz neye yarar. Diğer taraftan zengin serserilere şapka çıkartırsınız
KILÇIK: 5000 TL lik arabayla polisten kaçmaya cevabın bumu yani. O araba ve sürücüsü trafik canavarı ki kaçıyor. Çok iyi yapmışlar trafikten alıkoymakla. Demek sende kaçanlardansın. Ben neden kaçmıyorum. Cezayı da ödesin belki aklı başına gelir.
ASPATLI VEDE BİTEZLİ: eninde sonunda ödetirler o borç ömrü boyunca karşısına çıkarda Allah insanlarımıza akıl fikir versin ne manyaklarla ne psikopatlarla birlikte yaşıyoruz
EDO: Daha önceki gece şahit oldum , çevirmeden kaçan maganda milletvekili ismi verdi yine de Polis arkadaş görevini yaptı. Ben de polisi baskı altına almaması için hemen yanlarına gittim ve ben vardığımda ceza kesilmişti. Böyleleri de var , biraz olsun içini rahatlatır belki diye yazdım.
EN BÜYÜK BAŞKAN: bravo başkan ellerin dert görmesin
KURALCI: anca garibana. lan zekası şüpheli yaratık; gariban adam alkollü araç kullanırken, drift atarken, ters yöne giderken, milletin canına kastederken aklı nerde? yemişim garibanlığını. kim olursa olsun kurallara uyacak. uymayanın bi tarafından kan alacaksın bak bir daha kazalar nasıl azalıyor.
ADINI YAZ: Az bile. Ömür boyu ehliyetini elinden alacaksın böylelerinin. Bunların trafikte yeri olmamalı
KASAP ESE: çok güzel hareketler bunlar. Ohh işte beklediğimiz yaptırımlar bunlar. Helal olsun emeği geçenlere
GAZİ 34: Alkol lu araç kullanmanın cezası, Cinayet e teşebbus ile aynı ölçü de ele alınmalı.
LEVENT: doğru söylüyorsunuz ama malesef bu ülkede cinayete teşebbüsün cezası yok gibi.
BİR ACAYİP ADAM: anca garibana yaparlar zaten, 1 milyonluk araçla gezen bir godomana yer miydi bu cezayı yazmak?tabiki hayır. . .
MURAT: 1 milyonluk araçda ne eksik olabilir ki ceza yazılsın
A: böyle diyerek kendileri savunorlar araba eski diye cezamı kesmesinler saçmalıyorsun
SECU.: Ortalığa gaz verme. Adamın neler yaptığını okumadım mı? Senin goodman dediğin adamların çoğu kurallara uyar. Uymayanlara da cezası yazılır. Ama bu gariban arkadaş hem affedersin hem her yeri açık hem artistlik yapıyor.
TALHA: ne garibanı be. nerde ucuz arabaya binen varsa etrafımda kural tanımıyor. utanmadan kaza yaparsam aracım yenilenir, karşı taraf düşünsün diyen var. eski araba gördümmü korkuyorum arkadaş. drif ve makas atanlar genelde şahin ve doğan. bu arada konyadan yazıyorum.
GARİP: Kodamana da geçiriyorlar da haberi bile olmuyor adamın. Muhasebecisi anında ödüyor. Hızda af yok Sisteme girdimi işi bitiyor.
KOVBOY: Trafikte ne kadar barzoluk dirzoluk kendini adam sanarak atar gider yapan varsa hepsini toplayıp ıssız bir adaya bırakacaksın yesinler birbirlerini. . Alkol al, drift yap makas atmayı marifet say, sinyalsiz dön (sinyal kolunun anası ile bir bağlantısı mutlaka vardır) sonra git yol kenarında otobus bekleyeni ez, yolunda izinde giden adamın arabasına çarp. . adam gibi duramayışının cezasını başkası çeksin. Polis sana dur dedi durmadın mı çekip vurması lazım. . .
AAA: polisten kaçan adamın benim gözümde teröristten çok ta bi farkı yoktur. en az birkaç yıl hapis cezası olmalıydı ki ibret olsun herkese ve o şahısa
TRABZON61: türkiyedeki polislerin yüzde 80i karadenizde millete ceza kesiyor bu bilinen bir gerçek çünkü bizim oralıların kafası ceza yemeden çalışmaz hele öğlen 12den sonra hiçbir karadenizlinin kafası katiyen çalışmaz
...: DOĞUDA OLUNCA ATEŞ BATIDA OLUNCA CEZA
TIRCI OSMAN: önce dövün sonra salın abi, 5 bin liralık arabası olandan 10 bin lira çıkmaz abi
FEVZİ: Bence hapis cezasıda olmalıydı. Ne demek kardeşim polisin dur ihtarına uymamak, sen terörist gibi davran sonrada para cezasına ağla!
KASAP ESE: Amerikada olsa çoktan tahtalı köyü boylamıştı 50 mermiyle
HAYIRLISI: ceza çok az. devlete polise otoriteye saygısızlık yapıyor, hiçe sayıyor. teröristler gibi devleti yok sayıyor. donuna kadar alındıktan sonra hapsane sisteminde değişiklik yapılarak hapisteki cezasında da çalıştırılmalı ve elde ettiği gelir devlete gitmeli
SDWS: YİNE ZONGULDAK YİNE TUHAF İNSANLARI
ENESSON: İyi de nasıl tahsil edilecek o para? Tahsil edilmeyince kaç TL olduğunun bir anlamı var mı? Tazyik hapsi gelmeli ve böylelerini tuttuğun gibi 3 aya kadar içeri atmalı
VATANSEVER: Az bile yazmışlar hani emniyet kemeri takmamaktan ceza yer onu anlarım lakin diğerlerini asla anlamam.
DURAN TEKERLEK: cezalar birazcık olsun adam akıllı olmaya başladı.
HAKKI AYDIN BULUT KARAGÜNDOSTU: içkili araba kullanana en az 20 yıl verilmesi gerekiyor. ama öncelikle ölümüne dövülmesi gerekiyor
ŞİT: kesinlikle katılıyorum. ayrıca sabaha kadar şey de yapılabilir.
KAĞAN: Ağzına kurban olayım kardeş. Ama önce içki satan işyerlerini mahvetmek lazım.
MÜDÜR: Sabah sabah iyi güldüm :))))))))))))
ACABA NEDEN: yapmasın kro haketmiş
ACABA MI ;): kro anlamı bilmiyorsan o kelimeyi yazma kro anlamı medeni insan anlamında kulanılıor geriş zekalıı
ACABA MI: tamam cezayı hak etmiş doğru yapmıştır
SELİM: Oldu bu iş helal olsun
ADINIZI YAZIN: En az 7-8 YILverceksin
SAİT: Ceza çok olmuş diyenlerin çocuklarına çarpıp öldürseydi nasıl ötrceklerdi merak ettim
MUHAMMET OKUMUŞ: Türk polisine teşekkürler..ellerimiz dert görmesin..Aynı suçu işledikleri de makam sahipleri ve zenginlerin çocuklarına da bu cezayı yazmaktan çekinmeyin adaletin gereği budur..
UCUBE: Adam''da zaten her şey varmış. Ona yazmayacaktı da cezayı gelip bana mı yazacaktı. Ehliyet yok, alkol var, ters yöne girmek var. Eee üstüne drift atmak da eklenmiş. Birde durmayıp kaçmak he! Tövbe tövbe, insan canlarını ne kadar hafife alıyorsunuz. Arkadaşım alkollü kullanmayın şu arabaları gözünüzü seveyim. Ehliyetiniz yok ise, bırakın kullanmayı araba dahi almayın varsa da satın! ;)))
X: Eee kardeş adam olucan. Serseriliğin lüzumu yok. Gidip sadece kendine zarar versen hadi eyvallah. Milletin hayatını tehlikeye atmak nedir. Küçük kafalı insanlar.
MESUT: Aslinda 2 secenek sunacak hakim. Ya parayi ode, ya da devlet dairelerinden birinde 1 ay wc temizleticen. Hem yapan pisman olur bir daha yapmaz, parasi yoksada calistirmis olursun.
TRAFİK: Kurallara uysaydı sıkıntı yaşamazdı o kadar
TRAFİK: Yorumumu beğenmeyen arkadaş sende bende hepimiz uyacağız o kurallara anladın? Neyini beğenemedin?
İYİ DÜŞÜNÜN: Geçen yıl böyle bir sarhoşun çarptığı diğer bir araçta bir aileden 2 kişi öldü, geride 7 aylık bir yetim-öksüz bebek kaldı. 7 aylık yavrunun anne ve babası yok kazada öldüler. Ceza fazla diyenler bir kez daha düşünsün bence.
MEMET: Her şeyin cezası para, paran varsa yırttın. Böyle devlet düşman başına. .
.: aynı olayın diğer ülkelerdeki örnekleri sosyal medyada var, aç izle bakalım amerikada ne yapıyorlarmış dur ihtarına uymayanı, alkollü araç kullananı falan. adam alkollü araç kullanıyor sen suçu devlete buluyorsun, devlet mi diyor al alkolü fırla trafiğe diye
NYC: burayı beğenmiyorsan aç aynı olayın mesela abd deki karşılığı neymiş bi seyret, polis dur ihtarına uymadığı için vurmaz sağ bırakırsa aldığı hapis cezasına dua eder bu arkadaş
X: 19 beğenmeyen arkadaş ne düşünüyor acaba, merak ettim. Parası olan, her suçu işleyebiliyor bu ülkede. Hiç de birşey olmuyor. Adam haklı. Hukuk, hukuk değil. Adalet, adalet değil. Herkese farklı işleyen hukuk olmaz. Ortada bir suç var ise, cezası bellidir.
HÜSEYİN: Sarhoş sarhoş direksiyon başına geç her şeyi yap sonra devleti suçla o araç senin bir yakınına çarpsa ( kesinlikle istemem)aynı şeyleri yazarmısın .devlete olan düşmanlığın için bir sebep bulmuşsun
.............: İnsanımızı eleştireceğimize toplumu düzeltmeye önce kendimizden başlamalıyız!Herkes kendi kapısının önünü süpürürse ortalık tertemiz olur.
SEYİT SARI: sarhoşla deli bazen aynı terazide tartılabilmeli alkollü cezası trafikten men tamam adam zaten alkollü bakalım diğer yaptıklarının farkındamı aklol derecesi önemli bu ceza çok ağır olmuş alkollü biri için. .
ALFREDO: Alkolü şişesinde görür görmez sarhoş olmadı ya kardeşim, alkollü araç kullanmayacak o kadar. . . örneğin bu adam alkollüyken geldi sana çarptı kabul eder misin?Ortalık alkollüydüm diyip işlediği suçtan sıyrılmaya çalışan birsürü insanla dolu iken doğru mu sence?
KAZAZEDE: drift yapacak kadar aklı başında ama diğer yaptıklarını hatırlamıyor öyle mi güldürmeyin insanı
ALİ TALİ: Sarhoşum biri gelip, aile fertlerinden birini öldürse (Allah korusun). Yine der misin "alkolün derecesine bakalım" diye???
EMPATİ: Ehliyetsiz araba kullanmasının nedeni de mi alkol? Bile isteye içmiş, bilerek ehliyetsiz sürmüş, bile bile drift atmış sonrasını mı hatırlamıyor?
ADALET: O alkollü senin ailenden birine carpsaydı boyle konusabilecek miydin
SENCER: O alkollü diye af mi edelim. Alkollü trafiğe cikmayacaksin. Giden canlar geri gelmiyor.
YORUMSUZ: iyi oldu bizim insanimiza akillansinlar biaraz
MERİÇ: bir şahin/doğan daha piyasadan silindi. Darısı diğerlerinin (terör estirenlerin) başına
.......: Beş bin liraya arabamı varmış şimdi en ucuzu yirmibinlira
MEMLEKET: ulan benim memleketim la yaa orası
HE HE: CEZAYA FAZLA DİYEN ARKADAŞLAR BU ALKOLÜ SÜRÜCÜLER SİZİN VEYA SİZİN YAKINIZIADA ÇARPABİLİR O ZAMAN 10 BİN LİRA CEZA FAZLA DEMENİZİ BEKLERİM SİZE VEYA YAKININZA ZATRAR VERSE HAPİS CEZASI İSTERSİNİZ YANİ YAPMADAN CEZA OLAMAS LAZIM CEZALAR COK AZ BİLE BÖTLELEREİNE
XYYXXX: Kesilen cezanin arabanin degeriyle karsilastirmak cok tuhaf olmus. Ceza tam yerinde olmus hatta hapis cezasida olmali.
BONSERVİSİ ELİNDE: arabanin bagajina kapatin cekin otoparka kalsin orada kopil
GERCEKCİ: Polislere saygi kalmamis oysa adamlar isini yapiyor kurallara uymuyorsan ozaman yidigin cezaya . katlanacaksin. bukadar basit.
TEPKİ: kacmasa belki ceza cok der idim kacan kim olur ise direk vur yetkisi ver askere polise gebersin iyi olmus kacti ise az bile
CEZA: arabasını da alın atın denize hödüğün yaya olarak gezsin artık. . .
PSİKOLOG: Helal olsun. ACIMAYACAKSIN! bu ibiş o panikle kaçarken birini öldürebilirdi. Helal olsun polisimize. . .
GERCEKCİ: Burda begenmeyenler var birde utanmazlar trafik magandasina birde destek veriyorlar.
GERCEKCİ: Burda begenmeyenler var birde utanmazlar trafik magandasina birde destek veriyorlar.
GSLİMETİN: o kadar insanımız bu canavarlar yüzünden hayata kopuyor ceza normal
KANSU: Tamam suçlu ama o kadar ceza olmaz
AKIL BERRAKLAŞTIRICI: Bütün bunları yaparken sana çarpsaydı aynı yorumu yazar mıydın buraya?
HUKUKÇU: Araçlar, yollar, teknoloji, bilgi, vs vs. işte ne dersen. . . çeşitli kurallar dahilinde, başka insanların özgürlük alanına girmeden, toplumu tehlikeye atmadan kullanılmalıdır. Sonra ceza yiyince yok fazlaydı, yok şöyleydi boyleydi denilmez. Kanun ve yönetmelikler oldukça açık, ya bir insanı öldürseydi böyle bir yorum yazar mıydın? Medeni yaşamayı öğrenin biraz!
EEEE: Drift, alkol, ehliyetsiz araç kullanma, ters yöne girme , dur ihtarına uymama bence az bile!!! daha ihlal edeceği ne kalmış?
ALTINTAŞ43: Acaba senin ailene zarar verse aynı şeyi söylermıydın?
DJN: Alkollü bi surucu bigun insallah coluguna cocuguna zarar vermez ha verirse o zman anlarsın
KANSU: Neler demişsiniz neler! Aralarında Hukukçu bile var :) Hukuk ne der: Eşit suça eşit ceza. Örneğin, bir eve vergi cezası gelecekse evin fiyatı kadar ceza yazılmaz. O eve diyelim ki deprem sigortası da yapılmamış. O cezayı da ver. Bunları topla evin fiyatı etmemeli. Yoksa abartı olur, fazla vergi olur, söylemeyeyim de şey olur Kayseri işi olur :) Trafik cezaları çok fazladır. Abartılmıştır. Ölümlü kazada zaten maddi manevi tazminat devreye giriyor.
HUKUKÇU: Eşit suça eşit ceza ifadesinden ne anlıyorsun kardeş? Kardeşim adamın aracının ucuz veya pahalı olması,kişinin maddi durumu vs. cezanın niteliğini değiştirmez, trafik cezası kabahatler kanunu 27. Maddeye göre değerlendirilir, esas olan işlenilen kabahattir, kanuna uymazsan cezayı yersin, işine gelmezse gider 7 gün içinde sulh cezaya başvurursun. Hukuk senin benim cezayı beğenip beğenmeme lüksümüze göre iş görmez. Kanuna yönetmeliğe uyacaksın kardeşim fazla zorlama..
ERCAN: az bile böyle magandalara türk polisine sonsuz teşekkkürler
DOĞRUCU: Helal olsun insanların hayatını hiçe sayan böyle pisliklere yapıştırın en ağır cezaları
FENEVLİ: OYLE OLMEZ FUZE ATIN
GERCEKCİ: Gerekirse oda olur.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 5 bin liralık otomobilin sürücüsüne 10 bin lira ceza kesildi Haber Yorumları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 03:41:27. #1.15#
title