Seyyar satıcı, zabıtaları görünce çileklerini yola saçtı
Haberler » Güncel » Seyyar satıcı, zabıtaları görünce çileklerini yola saçtı - Haber

Seyyar satıcı, zabıtaları görünce çileklerini yola saçtı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde denetime çıkan zabıta ekiplerine yakalanan seyyar satıcı, el arabasındaki çileklerini yola döktü.

Seyyar satıcı, zabıtaları görünce çileklerini yola saçtı

Belediyesi Müdürlüğü ekipleri, seyyar satıcılara yönelik uygulamalarını ilçe genelinde sürdürüyor. Esnaf ve pazarcılar odasının şikayetleri üzerine kayıtsız ve vergi ödemeden kazanç sağlayıp esnafı mağdur eden seyyar satıcılara yönelik zabıta ekiplerince 2019 yılının ilk 6 ayında 443 denetimi gerçekleştirildi. Devam eden denetimler kapsamında Tuğrul Caddesi üzerinde dolaşan zabıta ekiplerine yakalanan bir seyyar satıcı ise tezgahındaki çilekleri yola devirdi.

KAMERALARI GÖRÜNCE KENDİSİ TOPLADI

Sattığı ürünlerin zabıta ekipleri tarafından döküldüğünü iddia eden ve bağırmaya başlayan şahıs, ekiplerin olayı kayda aldığını görünce döktüğü ürünleri kendisi topladı. O anlar ise Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kamera ile kayıt altına alındı.

"SUÇLAYICI İTHAMLAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Olay hakkında Körfez Belediyesi'nden yapılan açıklamada, şahsın ekipleri görür görmez bağırmaya başladığını ve satış yaptığı el arabasını devirdiğini ifade edilerek, "Kendisi de görüntülerinde yer aldığı gibi kendisinin döktüğünü belirtmiştir. Olayın ilçemiz içerisinde yayın yapan bazı basın-yayın organları tarafından zabıtayı suçlayıcı ithamlarla yer alması gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca içerisinde Başkanımız Şener Söğüt ile ilgili de ithamlarda bulunulması sonrası gerekli yasal işlem başlatılacağı bilinmelidir." denildi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Zabıtaları gören seyyar satıcı çilekleri yola döktü!

Manşet

Haberler