Yamula Barajı Haberleri

Yamula Barajı haber, Yamula Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yamula Barajı - 06.05.2013
En Büyük Balığı Kadın Balıkçı Tuttu
Yamula Barajı'nda yaklaşık 300 amatör balıkçı, marina tesisleri önündeki 3 kilometrelik sahilde oltalarıyla en büyük balığı yakalamak için çabaladı.
Yamula Barajı - 05.05.2013
Balık Tutma Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi
Kayseri'de Kocasinan Belediyesince desteklenen ve Kayseri Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KOBDER) tarafından Yamula Barajı göletinde düzenlenen balık tutma yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.
Yamula Barajı - 05.05.2013
Balık Avlama Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül
Yamula Barajı'nda düzenlenen balık avlama yarışmasında en büyük balık avlayan üç kişiye ödül verildi.
Yamula Barajı - 05.05.2013
Yamulada Balık Avlama Yarışması Sona Erdi
Kocasinan Belediyesi ve Kayseri Olta Balıkçıları Derneği (KOBDER) tarafından Yamula Barajı'nda düzenlenen En Büyük Balık Yakalama Yarışması'nda birinci 36 santimlik balık yakalayan Özden Aydın Şimşek isimli bayan oldu.
Yamula Barajı - 04.05.2013
Yamula Barajında Oltayla Amatör Balık Avlama Yarışması Düzenlendi
Kayseri'nin denizi Yamula Barajında oltayla amatör En Büyük Balık Yakalama Yarışması düzenlendi.
Yamula Barajı - 01.05.2013
Özel Sektör Mantığını Belediye Taşıdık
"TAŞRADAN DÜNYA KENTİNE UZANAN SÜREÇ" PMYO Müdürü Mustafa Yavuz'un yanısıra öğretim görevlilerinin de hazır bulunduğu söyleşide, başarıya giden yolun kilometre taşlarını açıklayan Başkan Özhaseki, 19 yıldır durmaksızın çalıştıklarını kaydederek, "Önce şehrin altyapısını hallettik. Kanalizasyon, içme suyu, arıtma tesisi gibi bir sorunumuz yok artık. Ardından üstyapıda, sosyal donatıda, yol, park, spor sahaları gibi konularda eksiklerimizi tamamladık. Bir elin parmaklarını geçmeyen ve işgalli olduğu için içine girilemeyen parklardan 750 tane parkı olan bir şehre ulaştık. Ardından da raylı sistem gibi, Yamula Barajı gibi, Kadir Has Stadı gibi devasa tesisleri hizmete sunduk.
Yamula Barajı - 30.04.2013
Yamula Barajı'nda Kaptanlık Ehliyeti Dağıtımı
Kayseri'de, 'kentin denizi' olarak adlandırılan Yamula Barajı'nda su üstü araçları kullanmak isteyen adaylardan sınavda başarılı olanlara kaptan ehliyeti verildi.
Yamula Barajı - 29.04.2013
Kocasinan Belediyesinden Başarılı 46 Kursiyere Gemi Ehliyeti
Yamula Barajında düzenlenen programda, gemi kaptanlığı sınavında başarılı olan 46 kişiye ehliyetleri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız tarafından verildi.
Yamula Barajı - 29.04.2013
"Türkiye'nin ve Dünyanın Gözü Kayseri'de"
"İDEOLOJİK BELEDİYECİLİK DEĞİL, HİZMET BELEDİYECİLİĞİ" Konuşmasında Kayseri Modeli Belediyecilik'ten örnekler veren Başkan Özhaseki, ideolojik belediyecilik değil hizmet belediyeciliği yaptıklarına dikkat çekerek, "Kayseri Modeli'nin içinde ideolojik belediyecilik değil hizmet belediyeciliği var. Sorumlu belediyecilik anlayışı var, her derde derman, her yaraya merhem olmak var. İşini gönülden severek yapmak var, ailenden özelinden fedakarlık yapmak var. Bütün bunları biraraya getirdiğinizde ortaya işte bugün herkesin gıptayla baktığı Kayseri çıkıyor. Kayseri Modeli sorulduğunda ayrıca geliştirdiğimiz finans yöntemlerini anlatıyoruz. Kamunun malını kendi malından aziz bilme, ona sahip çıkma, çarçur etmeme ve ettirmemeyi anlatıyoruz. Yeni formüller bularak kamunun cebinden para çıkmadan Kadir Has Stadı gibi, Yamula Barajı gibi devasayatırımları nasıl yaptığımızı anlatıyoruz.
Yamula Barajı - 27.04.2013
Evlenecek Çiftlerin Doğal Stüdyosu Yamula Barajı
Kayseri'de yeni evlenecek çiftler, düğün fotoğraflarının doğal bir stüdyo ortamında çekilmesi için Yamula Barajı'nı tercih ediyor."Kayseri'nin denizi" olarak adlandırılan Yamula Barajı'nı fotoğraf çektirmek için tercih eden Burak-Duygu Herdem...
Yamula Barajı - 27.04.2013
Genç Çiftlerin Tercihi Yamula Barajı
İyi günde ve kötü günde birlikte olmaya söz veren ve bu sözlerini nikah defterine attıkları imzalarla perçinleyen genç çiftler, bu mutlu günlerini Yamula Barajı'nda tekne turu yapıp fotoğraf çektirerek ölümsüzleştiriyorlar.
Yamula Barajı - 24.04.2013
Kayseri'de Balık Avlama Yarışması
Kayseri'de Yamula Barajı kıyısında Kocasinan Belediyesi tarafından balık avlama yarışması düzenlenmesi planlanıyor.
Yamula Barajı - 16.04.2013
Kayseri Büyükşehir Belediyesi 1 Milyar Liralık Yatırım Yapıyor
Başkan Mehmet Özhaseki, 2012 yılında hizmete açılan yatırımlar ve 2013 yılındaki yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi. Geçen yıl Erciyes Kayak Merkezi Projesi kapsamında yeni yatırımların hizmete açıldığını belirtti. Başkan, 2000'yli yılların Türkiye ve Kayseri'de çok konuşulacağına da işaret ederek, "Bu dönemde yapılan işler nedeniyle 2000'li yıllar çok anılacak. Bunu birçok insan algılamakta zorlanabilir. ya da siyasetten dolayı hak teslim edilemeyebilir. Çocuklarımızda bunu göreceğiz bu yıllar çok konuşulacak. Kayseri'nin geleceğinin inşası adına önemli projeler yapılıyor. Kayak merkezi, Yamula Barajı projesi, Abdullah Gül Üniversitesi çok önemli projedir.
Yamula Barajı - 15.02.2013
Kayseri, Davos'a Talip
Bu otellerin yaz aylarında hizmete girmesiyle Kayseri'nin kongre turizminde hız kazanacağını belirten Öksüzkaya, şu bilgileri verdi: "Erciyes'in zirvesinde yapay göl de bulunuyor. Oteller bölgesi bu göl etrafında oluşturuldu. Otellerin hizmete girmesiyle artık Erciyes'ten yaz-kış istifade edilebilecek. Yapay gölden elde edilecek su ile kar olmadığı dönemlerde yapay karlama yapılabilecek. Erciyes, spor turizmi için de düşünülen yerlerin başında geliyor. Birçok spor branşında takımlar kamplarını artık Erciyes'te yapmaya başladı. Erciyes'in ulusal kongrelerin yanı sıra uluslararası kongrelere de ev sahipliği yapacak. Geçen yıl Kayseri Düşünce ve Atılım Derneği'nin (KAYSERİDER) Büyükşehir Belediyesi ile düzenlediği Erciyes Buluşmaları, artık markalaştı. Davos benzeri birçok uluslararası zirve Erciyes'te yapılabilecek. Erciyes buna hazır. Kayseri, birçok uluslararası spor müsabakasına da ev sahipliği yapıyor. Bu tür etkinlikler, Kayseri ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor." Kayseri'deki Yamula Barajı gölünün 60 kilometre sahili bulunduğunu hatırlatan Öksüzkaya, "Kayseri, dağ ve deniz turizmine kavuşacak, Kapadokya bölgesinin içinde olmasının avantajını sonuna kadar kullanacak.
Yamula Barajı - 15.02.2013
Erciyes'i İhya Eden Kayseri Davos Organizasyonuna Talip
-BİR YANDA DAĞ DİĞER YANDA BARAJ Proje açıklandığında birçok kişinin dağa nasıl yatırım yapılacağını merak ettiğine dikkat çeken Öksüzkaya, iş yapıldıktan sonra birçok kişinin hayal bile edemediği bir proje ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Pistlerin en geç eriyen bölgelerde yapıldığını hatırlatan Öksüzkaya, konaklama tesislerinin de yapay göletin çevresinde konuşlandırıldığını vurguladı. Kayseri'nin Yamula Baraj Gölü'nün 60 kilometre uzunluğunda sahili bulunduğunu hatırlatan Öksüzkaya, Yamula Barajı'na vatandaşların daha kolay ulaşması için alternatif yol yapım çalışmasının da sürdüğünü kaydetti.
Yamula Barajı - 15.02.2013
Kayseri Davos'a Talip
BİR YANDA DAĞ DİĞER YANDA BARAJ Proje açıklandığında birçok kişinin dağa nasıl yatırım yapılacağını merak ettiğine dikkat çeken Öksüzkaya, iş yapıldıktan sonra birçok kişinin hayal bile edemediği bir proje ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Pistlerin en geç eriyen bölgelerde yapıldığını hatırlatan Öksüzkaya, konaklama tesislerinin de yapay göletin çevresinde konuşlandırıldığını vurguladı. Kayseri'nin Yamula Baraj Gölü'nün 60 kilometre uzunluğunda sahili bulunduğunu hatırlatan Öksüzkaya, Yamula Barajı'na vatandaşların daha kolay ulaşması için alternatif yol yapım çalışmasının da sürdüğünü kaydetti.
Yamula Barajı - 13.02.2013
'Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi ile 110 Bin Hektar Sulu Tarıma Geçecek'
Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, yaptıkları yazılı açıklamada Kırşehir'in kaderini değiştirecek ve 65 bin hektar araziyi suyla buluşturacak olan Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi hakkında bilgi verdi.
Yamula Barajı - 13.02.2013
Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi
AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, 'Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi' ile Kırşehir'de 65 bin hektar arazinin suyla buluşacağını bildirdi.
Yamula Barajı - 12.02.2013
Başkan Özhaseki, Esnafla İstişare Toplantısı Yaptı
Geride bıraktığımız yıllarda şehre yaptığı hizmetleri özetleyen Başkan Özhaseki, "Önce altyapıyla uğraştık. Kanallıyla, suyuyla, artıma tesisiyle, kabloların yer altına alınmasıyla, doğalgazla senelerce uğraştık. Bunlar öncelikli olarak yapılması gerekenlerdi. Sonra gecekondu önleme projelerini uyguladık. Bütün yolları elden geçirdik. Sonra iktidar gücünü de arkamıza alınca büyük projeler yapılmaya başladı. Raylı Sitem projesi hayat geçti. Önemli spor tesislerini şehrimize kazandırdık. Yamula Barajı'nın çözülmesi gibi bu tür devasa projeler geldi.
Yamula Barajı - 08.02.2013
Kayseri'de Şiddetli Lodos
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yamula Barajı, İldem, TOKİ ve Beyazşehir bölgelerinde gece başlayan şiddetli lodos, kent merkezinde ise sabah saatlerinden itibaren etkisini gösterdi.
Yamula Barajı - 07.02.2013
Kayseri'nin Denizi "Yamula Barajı'na Yoğun İlgi
Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri'nin denizi olarak bilinen Yamula Barajı'nın Kayseridergi tarafından kapak konusu yapıldığını bildirdi.
Yamula Barajı - 07.02.2013
Kayseri'nin Denizine Yoğun İlgi
Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri'nin Denizi olarak ün yapan Yamula Barajı'nın Kayseridergi tarafından kapak konusu yapılarak okuyucularına sunulduğunu söyledi.
Yamula Barajı - 29.01.2013
Kto Meclis Toplantısı
Bugün uğraştıkları işlerin, belediyenin kanunen tarif edilmiş işlerinin dışında olduğunu ifade eden Özhaseki, şöyle konuştu: "Bu projeleri gerçekleştirmesek kimse bana 'niye yapmadın' demez. 'Niye Yamula Barajı ile uğraşmadın, stadı niye yaptırmadın, niye Erciyes'e kayak merkezi yaptırmadın, niye üniversite ile uğraşmadın' demez.
Yamula Barajı - 31.12.2012
2013'Ün Yol Haritası Çizildi
Olaya sadece belediye hizmetleri açısından bakmadıklarını vurgulayan Başkan Özhaseki, Kayseri'nin geleceğini etkileyecek projelere yön vermeye çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "İddia ile şunu söyleyebilirim. 2000'li yılların başı, Kayseri'de önümüzdeki yıllarda çok konuşulacak. Yani çocuklarımız, onların çocukları, gelecek nesiller, 'Kayseri, kabuğunu 2000'li yılların başında kırdı' diyecekler. Çünkü bu büyük projelerin her birisi, Kayseri'nin geleceğini etkiliyor. Yapılan yatırımlar elbetteki insanların hayatını kolaylaştıracak. Su, kanal, yol, yeşil alan, temizlik vs. gibi hizmetler verilecek. Bunlara hiç itirazımız yok. Bu hizmetleri zaten günden güne iyileştirmeye devam ediyoruz. Ama şehri büyütecek, şehri çevresindeki şehirlerin merkezi konumuna getirecek, burayı bir cazibe merkezi haline getirecek, önemli projelere imza atıyoruz. Gerek sağlık alanında gerek turizmde, ticarette, sanayide, sporda, kültür sanatta aklınıza gelebilecek her alanda yapılabilecek ne tür ciddi faaliyetler varsa onların hepsini yapmaya çalışıyoruz. Yamula Barajı'nın faydasını ilerde insanlar çok görecekler, Abdullah Gül Üniversitesi'nin Kayseri'ye neler getireceğini, bir müddet sonra görecekler.
Yamula Barajı - 31.12.2012
"Yaptığımız Yatırımların Her Biri Kayseri'nin Geleceğini Etkiliyor"
Olaya sadece belediye hizmetleri açısından bakmadıklarını vurgulayan Başkan Özhaseki, Kayseri'nin geleceğini etkileyecek projelere yön vermeye çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "İddia ile şunu söyleyebilirim. 2000'li yılların başı, Kayseri'de önümüzdeki yıllarda çok konuşulacak. Yani çocuklarımız, onların çocukları, gelecek nesiller, 'Kayseri, kabuğunu 2000'li yılların başında kırdı' diyecekler. Çünkü bu büyük projelerin her birisi, Kayseri'nin geleceğini etkiliyor. Yapılan yatırımlar elbette ki insanların hayatını kolaylaştıracak. Su, kanal, yol, yeşil alan, temizlik vs. gibi hizmetler verilecek. Bunlara hiç itirazımız yok. Bu hizmetleri zaten günden güne iyileştirmeye devam ediyoruz. Ama şehri büyütecek, şehri çevresindeki şehirlerin merkezi konumuna getirecek, burayı bir cazibe merkezi haline getirecek, önemli projelere imza atıyoruz. Gerek sağlık alanında gerek turizmde, ticarette, sanayide, sporda, kültür sanatta aklınıza gelebilecek her alanda yapılabilecek ne tür ciddi faaliyetler varsa onların hepsini yapmaya çalışıyoruz. Yamula Barajı'nın faydasını ilerde insanlar çok görecekler, Abdullah Gül Üniversitesi'nin Kayseri'ye neler getireceğini, bir müddet sonra görecekler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yamula Barajı Haberleri | Yamula Barajı Haber - Haberler - Sayfa 10 - Yamula Barajı haberleri, son dakika yamula barajı haber ve gelişmeleri burada. Özhaseki: Önemli Projeler Keyfi Olarak Engellendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 01:24:23. #1.15#
title