Volkswagen Türkiye'den ayrılmayacak - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Volkswagen Türkiye'den ayrılmayacak

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Volkswagen Üretim Sorumlusu, Alman gazetelerinde çıkan Volkswagen Türkiye için alternatif üretim tesisi arıyor haberleri hakkında, "VW Türkiye'de kurulması planlanan üretim tesisi için alternatif lokasyon aramıyor" dedi.

Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann, Alman gazetelerinde çıkan 'Volkswagen Türkiye için alternatif üretim tesisi arıyor' haberler i hakkında açıklama yaptı. Tostmann, "VW Türkiye'de kurulması planlanan üretim tesisi için alternatif lokasyon aramıyor" dedi. Planlarda bir değişiklik olmazsa VW Türkiye'de fabrikasını kuracak.

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda bulunan terör hedeflerine yönelik Suriye'ye düzenlendiği sınır ötesi operasyondan dolayı Alman basınında çıkan haberler markanın Türkiye'deki yatırımını erteleyeceği hatta iptal edeceği yönündeydi. Ancak basında çıkan bu haberler e kesin bir açıklama gelmemişti. Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamalarda markanın bu yatırımın yerini değiştirmeyeceği söyleniyordu.

"YENİ BİR YER ARAYIŞI İÇİNDE DEĞİLİZ"

Reuters'ın haberine göre Bugün Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Tostmann, "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye'ye kurulması planlanan üretim tesisi için şu an beklemedeyiz ama yeni bir yer arayışı içinde de değiliz" dedi.

Volkswagen'den Türkiye açıklaması

Volkswagen Almanya'daki Emden Fabrikası'nda üretilen orta-üst segment otomobili Passat için yeni üretim yeri arayışına 2018 yılında başlamıştı. VW'nin planlarına göre Emden Fabrikası'nda markanın yeni jenerasyon elektrikli otomobilleri üretilecek ve bu fabrika tamamen dizayn olarak değişecek. Bu yüzden de Passat için yeni üretim tesisi planları Volkswagen'in gündemini oluşturuyordu.

VW AG çatısı altında bulunan Skoda'nın, Passat ile aynı platforma sahip modeli olan Superb'e talebin artması ve Skoda'nın bu talebi üretim kapasitesinin yetmemesinden dolayı karşılayamaması da bu duruma eklenince Volkswagen yeni tesis için somut adımlar atmak zorunda kaldı.

Volkswagen'den Türkiye açıklaması

Tüm bu detaylarla birlikte otomotiv devi grup Türkiye'de bir üretim tesisi açıp VW Passat ve Skoda Superb modellerini bu tesiste üretmeyi planlıyor.

Volkswagen Türkiye'den ayrılmayacak

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title