Haberler » Spor » TFF'den, Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçının ertelenmesine ilişkin açıklama - Spor

TFF'den, Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçının ertelenmesine ilişkin açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, ertelenen BtcTurk Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçına dair açıklama yaptı. TFF, erteleme kararını kendilerinin aldığını ve sadece bu maçın değil bölgedeki tüm maçların ertelendiğini belirtti.

TFF'den, Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçının ertelenmesine ilişkin açıklama

, tartışmalara neden olan BtcTurk Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçının ertelenme kararıyla ilgili açıklama yaptı.

İşte TFF'nin "Tüm profesyonel ve amatör karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelemiştir." satırlarına yer verdiği açıklama:

"Depremin tarifi imkansız acılarını dindirmeye çalıştığımız ve dünyaya dayanışma örneği sunduğumuz bugünlerde, Btc Turk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasının ertelenmesi ile ilgili kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği nedeniyle bir açıklama zorunluluğu doğmuştur.

"TÜM KULÜP BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞME YAPILDI"

Deprem sonrası çalışmalarımız hakkında 25 Ocak 2020 tarihli bilgilendirme ve erteleme duyurumuzda da açıkça ifade ettiğimiz üzere; merkez üssü Sivrice olan depremin ardından sadece söz konusu iki kulübümüzün başkanı ile değil bölgede bulunan tüm kulüplerin başkan ve temsilcileri, stadyum yetkilileri, resmi kurum ve kuruluşların görevlilerinin yanı sıra bölgeye maça gidecek takımlarımızla ilgili Yönetim Kurulu üyelerimiz temasa geçerek görüşmeler yapmışlardır.

"SADECE MALATYASPOR-TRABZONSPOR MAÇI ERTELENMEDİ"

Yönetim Kurulumuz bu temasların ardından yaptığı değerlendirmeler sonucu, can kayıplarımızın yarattığı üzüntü, olağanüstü durum ve artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle sadece Btc Turk Malatyaspor-Trabzonspor maçını değil bölgede oynanacak olan tüm profesyonel ve amatör karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelemiştir.

Yapılan tüm görüşmelerde deprem ve devam eden artçı sarsıntılar sonucunda bölgede oluşan ortamın insan sağlığına ve karşılaşmaların huzurlu bir şekilde oynanabilmesine yönelik etkisi yönünde ifadeler kullanılmış ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun tüm maçları erteleme kararında olduğu taraflara ifade edilmiştir.

Futbol ailemizin sağduyu içerisinde omuz omuza vererek, ülkemizi derin üzüntüye boğan depremin ardından Elazığ ve Malatya'daki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için her zor zamanda olduğu gibi var gücüyle çaba göstermeye devam edeceğine yürekten inanıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.


Haber Videosu

: TFF'den, Yeni Malatyaspor - Trabzonspor maçının ertelenmesine ilişkin açıklama
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler