Haberler

Barış İçin Pedal Çevirdiler

Kadeş Barış Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu etkinlikleri kapsamında Genç Erkekler Bisiklet Yarışı Çorum’da yapıldı.

Kadeş Barış Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu etkinlikleri kapsamında Genç Erkekler Bisiklet Yarışı Çorum'da yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı, Çorum Valiliği, Çorum Belediye Başkanlığı, Hitit Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde düzenlenen yarışlara 17 sporcu katıldı. Yarışları AK Parti Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, TSO Başkanı Çetin Başaran Hıncal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ve davetliler izledi. Yarışlarda, sporcular derece elde edebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Kocaeli Brisaspor'dan Halil İbrahim Doğan 40 kilometrelik yarışı etabı 59.12'lik derecesiyle birinci bitirirken, Denizli Telekomspor'dan Süleyman Urcu 1.01.29'luk derecesi ile ikinci oldu. Kocaeli Brisaspor'dan 1.01.43'lük derecesi ile Eşref Batuhan Pekcan üçüncü olurken, Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik Dağcılık Spor Kulübü'nden Ersin Kara 1.01.53'lük derecesi ile dördüncü oldu. Yarış sonunda takım sıralamasında ise Kocaeli Brisaspor birinci, Denizli Telekomspor ikinci Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik ve Dağcılıkspor Kulübü ise üçüncü oldu.

"Çorum barışın hayat bulduğu bir şehir"

AK Parti Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum'un Kadeş'i ile, sanayisiyle, gençleriyle, üniversitesiyle, halkıyla birlikte barışın hayat bulduğu bir şehir olduğunu söyledi. Bisiklet Federasyonu ile birlikte "Barış için pedal çeviriyorum" sloganıyla sempozyumu başlattıklarını dile getiren milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt, "Biz bunu bir lansmanla sporunda barışa, gençliğinde barışa katkısı göstermek için birçok ilden sporcunun katılımıyla bisiklet yarışlarını başlatıyoruz. Çorum Kadeş'i ile, sanayisiyle, gençleriyle, üniversitesiyle, halkıyla birlikte barışın hayat bulduğu bir şehir. Biz bu programı önemsiyoruz. Yarın Cumhurbaşkanımızın himayesindeki sempozyumumuz başbakanımızın teşrifleri ile yapılacak" dedi.

"Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur ilkesiyle hareke geçiyoruz"

Kadeş Barış Antlaşması'nın M.Ö 1200'lü yıllarda Hititlerle, Mısırlılar arasında yapıldığını hatırlatan Kurt, "Bu etkinlik Çorum adına katma değer oluştururken, dünya barışına katkı sunacak. 21. yüzyılda kadın erkek fırsat eşitliği konuşulurken, geçmişte bu anlaşmayı kral ve kraliçenin birlikte imzaladığını görüyoruz. Bu da dünyaya vermek istediğimiz mesajın en anlamlısı. Bu şehir bizim. Çocuklarımız burada yaşayacak. Barışından, leblebisine, üniversite, sanayisiyle her şeyiyle kadar Çorum burada. Burada kültür turizmine ilgi duyan misafirlerimize inanç turizmine ilgi duyan turizmlerini herkesi bekliyoruz. Ama öncelikle sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesiyle hareke geçiyoruz" şeklinde konuştu.

Yarışlarda dereceye giren sporculara düzenlenen törenlere ödülleri verildi. - ÇORUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Brisaspor Çorum Spor Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title