Haberler » Ekonomi » Fiyatı artan Simav kestanesi, yoğun ilgi görüyor - Ekonomi

Fiyatı artan Simav kestanesi, yoğun ilgi görüyor

Kütahya'nın Simav ilçesinin ünlü kestanesi, fiyatların artmasına rağmen yoğun ilgi görüyor. İlçe dışına hediyelik olarak bile gönderilen kestanenin kilosu 10 ile 30 TL arasında satılıyor.

Fiyatı artan Simav kestanesi, yoğun ilgi görüyor

'nın kestanesiyle ünlü ilçesinin lezzetli ürünü, fiyatların yükselmesine rağmen ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle kış gecelerinde tüketilen meşhur Simav kestanesinin kilosu 10 TL ile 30 TL arasında satılıyor.

"FİYATLAR GEÇEN YIL DAHA UYGUNDU"

'ndaki kestane satıcısı Selman Kol (30) geçen yıl kestane fiyatlarının daha uygun olduğunu, en fazla 20 TL'den sattıklarını belirtti. Kol, "Kestane üreticilerinin sezon başındaki toptan satışları, tüketicilerin perakende alımlarını olumsuz etkiliyor. Küçük boy kestane fiyatı 10 TL, orta boy kestane fiyatı 20 TL, büyük boy kestanenin fiyatını ise 30 TL olarak satıyoruz. Alış fiyatlarımız yüksek olduğu için, kazancımız da düşük oluyor" dedi.

"HEDİYE OLARAK GÖNDERİYORUZ"

Kestane almak için pazara gelen Oğuz Çetin, "Sobalarımızın üzerindeki kestane sayısı azalmasına rağmen, yine de kestane alıyoruz. Simav'ın lezzetli kestanesini, ilçe dışındaki yakınlarımıza da hediye olarak gönderiyoruz. Üreticilerin toptan kestane satışları azalırsa vatandaşlar daha fazla tüketebilir" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Fiyatı artan Simav kestanesi, yoğun ilgi görüyor

Manşet

Haberler