Ordu'da "Her Çocuk Bir Dünya" Projesi

Ordu'da 'Her Çocuk Bir Dünya' Projesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Ordu'nun İkizce ilçesinde, fındıkta çocuk işçiliğiyle mücadele kapsamında yürütülen "Her Çocuk Bir Dünya" projesi tanıtıldıİkizce Kaymakamlığı ve Durak Fındık ortaklığında yürütülen proje, İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programla anlatıldı.

Ordu'nun İkizce ilçesinde, fındıkta çocuk işçiliğiyle mücadele kapsamında yürütülen "Her Çocuk Bir Dünya" projesi tanıtıldı

İkizce Kaymakamlığı ve Durak Fındık ortaklığında yürütülen proje, İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programla anlatıldı.

İlçe Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada, fındık hasadında çocuk işçiliğinin önüne geçilmesinin amaçlandığı projeye destek verilmesini istedi.

Yerlikaya, mevsimlik tarım işçilerinin aileleriyle bölgeye geldiğini anımsatarak, "Bir kısmı da gelmeye devam ediyor. Hem mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının, hem de kendi çocuklarımızın fındık tarımında çalışmalarının önlenmesi için devlet olarak ne gerekiyorsa yapılacak." dedi.

Proje Koordinatörü Vedat Macit ve Akademik Danışman Tuğba Kontaş Azaklı, projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title