NEDİM ŞENER HABERLERİ

Nedim Şener haber, Nedim Şener son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nedim Şener - 24.07.2014
Didim Altınkum Yazarlar Festivali, 1 Ağustos'ta
15 Ağustos'ta sona erecek festivale katılacak yazarlar ise şöyle: "Üstün Dökmen, Nalan Tuntaş, Mustafa Balbay, Nasuh Mahruki, Tuncay Özkan, Ayşe Kulin, Haydar Ergülen, Nedim Şener, Yazgülü Aldoğan, Saygı Öztürk, Muzaffer İzgü, Eren Erdem, İlker Başbuğ, Canan Tan, Kadir Aydemir, İpek Ongun, Defne Ongun, Sinan Akyüz, Cezmi Ersöz, Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Hıfzı Topuz, Sevilay Sipahi, Yılmaz Odabaşı, Nezahat Gündoğan, Kazım Gündoğan, Esat Korkmaz, Ergün Poyraz, Prof.
Nedim Şener - 08.07.2014
AİHM'nin Nedim Şener ve Ahmet Şık Hakkındaki Kararı
Şener'e 20 bin avro, Şık'a 10 bin avro maddi tazminat AİHM: Gazeteciler karalama kampanyası uygulamak suçlamasıyla yargılanamaz.
Nedim Şener - 08.07.2014
Aihm, Nedim Şener ve Ahmet Şık'ı Haklı Buldu
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Odatv davası kapsamında bir yıl tutuklu kalan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın "ifade özgürlüğünün kısıtlanması" ve "özgürlük ve güvenlik ihlali" çerçevesinde yaptığı hak ihlali başvurusunu haklı buldu.
Nedim Şener - 08.07.2014
Aihm, Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın Yaptığı Başvuruda Türkiye'yi Haksız Buldu
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) gazeteci Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın yaptığı başvuruda Türkiye’nin insan hakları ihlalinde bulunduğuna hükmetti.
Nedim Şener - 27.05.2014
Yasin El Kadı'nın Anlatıldığı Kitaba Sansür mü Var?'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gazeteci Nedim Şener'in yazdığı 'Hayırsever Terörist' kitabının reklam afişinin yasaklanma sebebini sordu.
Nedim Şener - 30.04.2014
"Basın Özgürlüğü 2014" Ödülü Soner Yalçın'a
-TİTİZ ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ- Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel de jürinin titiz bir çalışma ile Soner Yalçın'ı belirlediğini belirterek "Özgür gazetecilik için mücadele eden Soner Yalçın, yazdıklarından dolayı cezaevine girdi. Uzun süre tutuklu kaldı, özgürlüğüne kavuştuktan sonra da hiçbir yılgınlık göstermeden aynı çizgide mücadelesini sürdürmektedir. Bu nedenle bu sene kendisini ödüle layık gördük" dedi. -GELENEKSELLEŞTİ- Karşıyaka Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa verdiği Basın Özgürlüğü Ödülü 2012 yılında "yazdıklarından dolayı yolu cezaevinden geçen gazeteciler" adına Nedim Şener'e, 2013 yılında ise "düşüncelerinden dolayı işsiz kalan gazeteciler" adına Ayşenur Arslan'a verilmişti.
Nedim Şener - 30.04.2014
Basın Özgürlüğü Ödülü Soner Yalçın'a
9 kişiden oluşan Jüri üyesinin seçtiği Soner Yalçın'ın ödülü fazlasıyla hakettiğini belirten İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, "Birincisi Nedim Şener'e verilen ödül ikinci yıl ise işinden edilen ve son dönemde işsiz kalan gazeteciler adına Ayşenur Arslan bu ödüle layık görüldü.
Nedim Şener - 19.03.2014
Chp, Ali Fuat Yılmazer'in İddialarını TBMM'ye Taşıdı
CHP, Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesi, Ergenekon, Odatv ve KCK davaları sırasında çok önemli bir görev olan Istanbul Emniyeti Istihbarat Şube Müdürlüğü’nü yürüten Ali Fuat Yılmazer’in, Recep Tayyip Erdoğan’ı 2008-2010 yılları arasında sürekli bilgilendirdiği ve gazeteciler Nedim Şener ile Ahmet Şık’ın yanı sıra eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Ilker Başbuğ için 'mutlaka tutuklansın' talimatını aldığını açıklamasını TBMM gündemine taşıdı.
Nedim Şener - 19.03.2014
CHP'li Oran, Ali Fuat Yılmazer'in Açıklamalarını Arınç'a Sordu
Oran, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi: "Konjonktürel olarak hükümetinizin yararlanabileceği kimi sansasyonel davaların soruşturma aşamasında kimlerin gözaltına alınıp tutuklanacağına Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu olarak sizler mi karar verdiniz? Yılmazer'in "2008'in başından itibaren, 2010'un sonuna kadar tüm gelişmeleri arz ediyordum. Normal, usule ilişkin değil. Oradan aldığım talimatlara göre yönettim. Başbakanımız hep destekleyici olmuştur. Ergenekon sürecinde Başbakan'la bizzat görüşüyordum; bütün soruşturma detaylarını Başbakan'a bizzat bildiriyordum. Hurşit Tolon, Mustafa Balbay'ın gözaltına alınmasını kesinlikle Başbakan'a arz etmiştim' açıklamasındaki bilgiler doğru mudur? Tolon ve Balbay niçin tutuklandı? Erdoğan'a İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü tüm soruşturmaların bilgileri aktarılıyor mu? Başbakan'ın anayasa ve yasalarda tanımlanmış böyle bir görevi var mıdır? Bu görev Resmi Gazete'de yayımlanmayan "gizli' yönetmeliklerde mi yer almaktadır, bir emniyet müdürü yıllarca soruşturma bilgilerini niçin Başbakanlığa aktararak, kimlerin tutuklanıp tutuklanmayacağını makama sorar? Yılmazer'in "İlker Başbuğ ile ilgili dosya Başbakan'a arz edildi. Başbakan'ın talimatı mutlaka tutuklansın olmuştur. Başsavcıvekili telaşa düşmüş. Hemen tutuklanmanın akabinde (Erdoğan) öyle bir açıklama yaptı ki tüm kadrolar altüst oldu. Hem bir talimat veriyorsunuz hem de Türk toplumuna bambaşka bir açıklama yapıyorsunuz' açıklamasındaki bilgiler doğru mudur? Recep Tayyip Erdoğan, yıllarca birlikte çalıştığı ve kameralar önünde övgüyle söz ettiği Türkiye'nin 26. Genelkurmay Başkanı Sayın İlker Başbuğ'ın tutuklanması için neden gizlice emir verdi? Başbuğ'un tutuklanması konusunu Bakanlar Kurulu'nda tartıştınız mı, siz de Başbuğ'un tutuklanması yönünde mi görüş belirttiniz? Erdoğan'ın, Başbuğ hakkındaki kameralar önündeki sözleri ile, verdiği "muhakkak tutuklansın' talimatı birbiriyle çelişmesinin gerekçesi nedir? Yılmazer'in "(Odatv soruşturması) İlk olarak Başbakan'ın talimat vermesi üzerine başlattığım bir çalışmadır. Kimler gözaltına alınacak bilgileri kendilerine arz edilmiştir. Operasyon safhasında Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın da bulunduğu liste arz edildi.
Nedim Şener - 17.03.2014
Balyoz Davası Artık Anadolu Adliyesinde
ODA TV VE ÇHD'Lİ AVUKATLARIN DOSYASI 18 AĞIRDA Yasa ile İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, aralarında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın'ın da bulunduğu 13 sanık hakkındaki dava dosyası ile İstanbul 15.
Nedim Şener - 14.03.2014
Odatv, Kck ve Çhd Davalarının Mahkemeleri Belli Oldu
Bu çerçevede İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, aralarında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın'ın da bulunduğu 13 sanık hakkındaki dava dosyası ile İstanbul 15.
Nedim Şener - 08.03.2014
Başbuğ, Kitabını Vatandaşlar İçin İmzaladı
Ergenekon davasından tutuklu bulunan ve dün tahliye edilen Genelkurmay Başkanı Ilker Başbuğ, ‘Suçlamalara Karşı Gerçekler’ isimli kitabını vatandaşlar için imzaladı. Imza gününde, Istanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Nedim Şener, Tarık Akan ve Uğur Dündar da bulundu.
Nedim Şener - 20.09.2013
"Türk Medyasının Bugünü" Paneli Yarın Gerçekleştirilecek
Tepebaşı Belediyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "Türk Medyasının Bugünü" paneli yarın gerçekleştirilecek.  Belediyeden yapılan açıklamada, panelde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atila Sertel ile Uğur Dündar, Nedim Şener, Ayşenur Arslan, Türk medyasının sorunlarını anlatacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nedim Şener Haberleri | Nedim Şener Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Nedim Şener haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nedim Şener kimdir, hayatı ve biyografisi. Zaman Gazetesi Yazarları Gazeteci Şık'tan Helallik İstedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.05.2021 22:41:12. #1.13#

title