Muhammed Salah'ı örnek alan İngiliz taraftar, müslüman oldu

Muhammed Salah'ı örnek alan İngiliz taraftar, müslüman oldu

05.10.2019 09:46 | Son Güncelleme: 05.10.2019 10:29

İngiliz The Guardian'da yer alan habere göre, bir İngiliz taraftar, Liverpool'lu Salah'ın kendisinde derin izler bıraktığını belirterek müslüman olduğunu açıkladı.

İngiliz basınından The Guardian'da yer alan habere göre, Nottingham Forest taraftarı Ben Bird, Salah'ın karakterini örnek almaya başlamasının ardından hayatında köklü değişiklikler yaşadı.

Mısırlı futbolcunun Liverpool'a transferi öncesinde basın ve medyanın da etkisiyle İslam'a karşı ön yargısı olduğunu kaydeden Bird, "Muhammed Salah, beni gerçekten çok etkiledi. İslam dininden hoşlanmıyordum ama Salah'ı tanıdıkça fikirlerim değişti. Artık kendimi bir Müslüman olarak tanımlıyorum. Karakterim değişmedi, Salah'ın değerleriyle gelişti" ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK HAYALİ SALAH'LA TANIŞMAK

En büyük hayalinin Muhammed Salah ile tanışmak olduğunu vurgulayan Ben Bird, "Bir gün Salah'ın elini sıkarak ona şükranlarımı sunmak istiyorum. Artık daha iyi bir kalbe sahip olduğumu söyleyebilirim. Özellikle maç günleri, kötü alışkanlıklarımdan uzak durmaya özen gösteriyorum." şeklinde konuştu.

Liverpool'un Mısırlı futbolcusu Muhammed Salah

"SALAH BENDE DERİN İZLER BIRAKTI"

Leeds Üniversitesi'nde "Orta Doğu" üzerine eğitim almasının ardından İslam'ı araştırmaya devam ettiğini kaydeden Ben Bird, "Bu noktadan sonra fikirlerim değişti. Tez aşamasındayken hocamın yardımıyla Muhammed Salah ile tanıştım ve onun hakkında yapılan tezahüratları inceledim. Salah, hayat görüşüyle bende derin izler bıraktı. Karakteri ve insanlarla iletişim kurma şekli, beni çok etkiledi" değerlendirmesinde bulundu.

Geçen haziran ayında Stanford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, Salah'ın Liverpool'a transferinin ardından kentteki Müslümanlık karşıtı eğilimlerde yüzde 18,9 oranında azalma yaşanmıştı.

Muhammed Salah'ı örnek alan İngiliz taraftar, müslüman oldu
Haber Yorumları (12)
DÜRBÜNLÜ: Bizde niye öyle Salah ‘lar yok.
SOGOMON: Ne güzel bir vesile olmuş ikisinden de Allah razi olsun
OĞUZ: tebrikler
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title