Melih Gökçek'e stat şoku! Tesislerden çıkmayan Osmanlıspor'a karar yeniden tebliğ edildi
Haberler » Güncel » Melih Gökçek'e stat şoku! Tesislerden çıkmayan Osmanlıspor'a karar yeniden tebliğ edildi - Haber

Melih Gökçek'e stat şoku! Tesislerden çıkmayan Osmanlıspor'a karar yeniden tebliğ edildi

Melih Gökçek'in, oğlunun kurduğu Osmanlıspor'a ihale yapmadan 25 yıllığına bedelsiz olarak verdiği Osmanlı Stadı, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş döneminde yeniden tebliğ edilen karar, zabıta ve polisle kulüp yönetimine iletildi ve tutanak tutuldu.

Melih Gökçek'e stat şoku! Tesislerden çıkmayan Osmanlıspor'a karar yeniden tebliğ edildi

, görevde olduğu 2014 yılında, oğlu Osman Gökçek'in kurucusu olduğu 'a, Osmanlı Stadyumu'nu 25 yıllığına bedelsiz kiraladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan stat, belediye imkanlarıyla yenilendi ve Osmanlıspor tarafından tek kuruş ödenmeden kullanılmaya başlamıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan oylamada, Osmanlıspor'la imzalanan sözleşme iptal edildi.

AKP'li Mustafa Tuna dönemindeki oylamada tüm partiler, "iptal" yönünde oy kullandı. Başkanlık yazısında iptal gerekçesinde, "2 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Sayıştay kararı ile 2017 yılında Sayıştay denetçilerinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yaptıkları denetim sonrasında hazırladığı rapordaki ' tesislerinin spor kulübü derneklerine ihale edilmeden ortak proje gerçekleştirilmek üzere devredilemeyeceği, Kamu İhale Kurumu (KİK) hükümlerine göre ihale edilmesi...'

Bu hükümlere dayanılarak Ankara Büyükşehir Belediye Meclis'i, 11 Eylül 2018 tarihinde oy birliğiyle "tahliye" kararı aldı ve bu da Osmanlıspor Kulübü'ne tebliğ edildi.

Buna rağmen geçen süreçte tesislerden çıkmayan Osmanlıspor için Mansur Yavaş döneminde de tebligat yenilendi.

ZABITA EKİPLERİ GELDİ

İşgalci durumuna düşen Osmanlıspor'un Osmanlı Stadı'nı kanunsuz kullanımını önlemek için bu sabah tesislere polis ve zabıta ekipleriyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlileri geldi. Kulüp yönetimine karar bu kez elden teslim edildi ve tutanak tutuldu.

İŞTE STADIN ÖZELLİKLERİ

Sincan ilçesinde bulunan Osmanlı Stadyumu 1974 yılında inşa edilmiş olup, 2008 yılında yenilenmiştir. 2014 yılında yapılan nihai çalışmalar ile bugünkü görünümüne kavuşmuştur.

Kale görünümlü stadyumun etrafı surlarla çevrili, girişlerde ise dev yeniçeri heykelleri bulunmaktadır. Bu özellikleri ile Türkiye'nin ilk Tema Statı konumundadır. Stadyumun giriş bölümleri ise kale kapısı görünümünde inşa edilmiştir. Seyirciler girişlerini, bu şekildeki altı kapıdan yapmaktadırlar. Dışarıdan bakıldığında kaleye benzeyen Osmanlı Stadı'nın maraton tribününün dış cephesi ise tarihi Ankara Beypazarı evleri görünümündedir.


Haber Videosu: Melih Gökçek'e stat şoku! Tesislerden çıkmayan Osmanlıspor'a karar yeniden tebliğ edildi
HABER YORUMLARI (36)

  • NERENİZLE OKUDUNUZ:
    birde haberi doğru yerinizle okusanız. Karar Akpli belediye başkanı MUSTAFA TUNA başkanken alınmış bir karar. Mansur zamanında sadece yeniden tebliğ ediliyor ki zaten adli bir durum olmuş mansurla alakası yok Allah aşkına neden bu kadar cahil bir toplumuz?
  • HAKAN:
    uzak ara son zamanların en düzgün işinde gücün de siyasetcisi, dikkatle izliyorum seni mahsun başkan, bu memleket de özlenen siyasetçiydin, lütfen böyle devam et.
  • MEMOLİ:
    Ne ilgisi var be adam. Yapacaksa cebinden yapsın Gökçek de görelim. Milletin cebinden çıkan paralarla ağalık yapacaksın
Tüm 36 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.