Medipol Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak açıklaması

Medipol Başakşehir Kulübü, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın VAR kayıtlarıyla ilgili yaptığı açıklama yüzünden 5 bin 14 TL para cezası almasıyla ilgili açıklama yaptı.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, VAR kayıtlarıyla ilgili yaptığı açıklamadan dolayı 6222 sayılı yasağa gereği 5 bin 14 TL para cezası almıştı.

Başakşehir Kulübü konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Abdurrahim Albayrak için "Bir kulüp yöneticisi" ifadesi kullanılması dikkatlerden kaçmadı.

İşte Başakşehir'den yapılan açıklama;

"Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin 'Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun'a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur.

Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

"SÖYLEDİĞİ SÖZLERİN ARKASINDA DURAMADI"

İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere "Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım" demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir" denildi.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz" ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (10)

 • VATAN:
  Böyle yöneticiler mikrofon ve kamera karşısına geçmicek. Ha içerde istediği katkı ve yardımı yapsın.
 • MİHCİ:
  Bu 17 kardes takımdan kime vursak 17sinden birden ses geliyo devlet senfoni orkestrası gibiler.
 • MİHCİ:
  Ulan benim vergimle devleti sponsor yap kendine cik adaletten bahset vasatspor avrupada türkiye kupasında zictiniz ne oldu kukla göksel gumusbag
 • BELHANDA:
  BU BAŞAKŞEHİR DAHA DUN GELDİ BOYLE BIR AÇIKLAMA YAPMA ÜSTÜNLÜĞÜ NEDEN VAR DİĞER 3 BUYUK YAPSA ZORUMA GITMEZ AVRUPADA PERİŞAN OLACANIZ AKBİLŞEHİR
 • BEYEFENDİ:
  Mağdur oldukları için olabilir mi... Bence biran önce şampiyonluk iptal edilip... Gs 3 puan silinmesi lazım
 • CANMEN:
  BU ISLERI BIRAKALIM ARTIK. . . BUNLARIN SONU YOK. . . . HAEMLERIMIZ EPEY REZALET, AMA HEPIMIZ BI TüRLü NASIBIMIZI ALIYORUZ. . . HATTA O KADAR BERBATLARKI. . . . GENEL DENGE BILE YERINE BULUYOR DIYEBILIRIM. . . . BI BAKIYORSUN BUGüN AVANTAJLI OLAN , YARIN DESAVANTAJLI CIKIVERIYOR ISIN ICINDEN. . . . CAMIAALAR MALESEF BUNU PROPAGANDA OLARAK KULLANIYOR. . . BERABER OLUP BU HATA SEVIYESINI MINIMUMA DüSüRMEK GIBI GAYRETLERI SIFIR. . . . HERKEZ HERKEZE CAMUR ATMAKTA. . . UZAKTAN BAKTINMI AMA SADECE TüMü BI CAMUR OLARAK GöZüKüYOR. . . .
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.