Kuyular Haberleri

Kuyular haber, Kuyular son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuyular - 2.1.2018
Keşan'dan Kısa Kısa
Ayrıca çöp konteynerlerinin dezenfeksiyonu için konteyner yıkama aracı alınması talebinde bulunulmuştur. Vektörler ile mücadele çalışmalarımız 12-21 günlük periyotlar halinde çöplük alanları, pazar yerleri, gübrelik alanlar ahırlar, rögarlar, çeltik alanları, dereler, kuyular, kanalizasyon, göletlerde olmak üzere yaklaşık 455 hektar alanda 8 defa tekrarlanarak toplamda 3 bin 640 hektar alana yapılmaktadır.
Kuyular - 28.12.2017
Bursa'da Kuyu Suları Devre Dışı Bırakıldı
Bu çalışmalar esnasında kuyulardan takviye yapmak zorunda kaldıklarını aktaran Aktaş, "Özellikle son zamanda su kalitesi noktasında biraz serzenişler oldu.
Kuyular - 26.12.2017
Yeni Yıl İçin "Yüzyılın Şarkıları"Nı Söylediler
Çankaya Belediyesi, yeni yıl konserinde tenor Zafer Mutlu ve Rustam Rahmedov orkestrasını sanatseverlerle buluşturdu. Yılmaz Güney Sahnesi'nde düzenlenen konserde, orkestra şefliğini Rustam Rahmedov'un yaptığı ve Zafer Mutlu'nun seslendirdiği, "My Way"den "Kör Kuyular"a, "Ah Bir Ataş Ver"den "Kalamış"a kadar yüz yılın öne çıkan şarkıları dinleyenlerden büyük beğeni topladı.
Kuyular - 5.12.2017
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü Dökümü: ------------------------ -Yolda ilerleyen araçların görüntüsü -Genel ve detay  Haber: KİLİS, ============================================= Şırnak'ta kömür ocağında ölen 3 madenci gece toprağa verildi/EK GERİDE 3 EŞ VE 11 ÇOCUK BIRAKTILAR Şırnak'ın Balveren beldesi Araköyde dün eski bir kömün ocağındaki eşyalarını almak isterken metan gazından zehirlenerek yaşamını yitiren Abdurrahman Tunç, kardeşi Ömer Tunç ve İdris İnsal'ın geride gözü yaşlı 3 eş ve 11 çocuk bıraktıkları belirtildi. Şırnak'ta, 11 Ekim'de 1'nolu kömür ocağında meydana gelen ve 9 işçinin hayatını kaybettiği olay sonrası Şırnak'ta bulunan kömür madenlerinden kömür çıkarılması yasaklanırken, çalıştırılmayan madenden malzemelerini almayan giden Abdurrahman Tunç'un önce zehirlendiği, ardından kardeşi Ömer Tunç'un onu kurtarmaya giderken kendisininde zehirlendiği ve kuyu şeklindeki ocaktan çıkamadığı belirtildi. Tunç kardeşlerinin zehirlendiğinin farkına varan İdris İnal'ın ise, bunları kurtarmaya çalışırken zehirlenip 80 metre derinlikte kuyuya düşerek hayatını kaybettiği belirtildi. Hayatını kaybeden madencilerden Abdurrahman Tunç'un 5, Ömer Tunç'un 3, İdris İnal'ın ise biri Üniversite öğrencisi olmak üzere 3 çocuğu bulunduğu öğrenildi. Kömür ocakları devlet tarafından yasaklandıktan sonra Tunç kardeşler ve İnal'in madenciliği bıraktığını anlatan Balveren sakinlerinden Ahmet Bayram, 3'ünün de akrabası olduğunu söyledi. Bayram,  "3'ünü de tanıyorum, akrabayız. Abdurrahman işçi biriydi. Ocaklarda çalışan bir işçiydi. Kömür ocakları devlet tarafından yasaklandıktan sonra bıraktılar. Çalışmadılar. Şırnak Valisi bir gün Balveren beldesini ziyaret etti. Ben vali beye bu kömür ne zaman açılacak dediğimde, Vali, 'Çalışmamız var ve kömür ocakları bu şekilde çalışmaz' dedi. Yani bizim kuyu sistemi çalıştırdığımız kuyular çalıştırılmayacak.
Kuyular - 4.12.2017
Gap Seracılıkta da Umut Veriyor
GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ), Harran Ovası'ndaki Karaali bölgesinde, bir köylünün arazisinde jeotermal su kaynağı bulunmasının ardından seracılık faaliyetlerini diğer kentlerde de yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Karaali bölgesinde yeni kuyularla iki bin dönümlük yeni sera alanı açılması, Adıyaman, Batman ve Şırnak'ta da yürütülecek çalışmalarla Güneydoğu'nun Türkiye'nin sera bölgesi yapılması hedefleniyor.
Kuyular - 26.11.2017
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Yalova'da Açıklaması
Eroğlu, Yalova'da 2014 yılında kuraklık yaşandığını ve suyun bitmek üzere olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Akla şu gelebilir, 'Bize ne, belediyenin vazifesi. Vatandaş da belediyenin bir şey yapamadığını görsün.' diyebiliriz. Ben hatta sosyal medyada 'Veysel hoca bizi de kurtar.' diye yazdığını biliyorum. Bir kısmı da diyordu ki, 'Bu muhalefet belediyesi olduğu için yardım etmeyeceksin.' diye. Dedim ki, oradaki vatandaşlar da bizim vatandaşımız, hepsini seviyoruz. Neticede biz burada yıldırım hızıyla kuyular açtık.
Kuyular - 17.11.2017
Bakan Çavuşoğlu, Oyuncu Düzyatan'ın Fotoğraf Sergisini Gezdi
Açılış öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Düzyatan, Afrika'ya daha önce turist olarak gittiğini belirterek, şu bilgileri verdi: "Fotoğraf çekmeye gitmiştim. Fakat öyle bir gerçekle karşılaştım ki. Afrika halkının yüzde 53'ü temiz suya ulaşamıyor ve her 10 çocuktan üçü temiz suya ulaşamadığı ve kirli su kaynaklı hastalıklardan dolayı yaşamlarını kaybediyor. İstatistiklere baktığımızda, aslında 2030 yılında dünyada ciddi su sıkıntıları çekeceğiz ve Türkiye'nin de su sıkıntısı çekecek ülkeler arasında olduğu söyleniyor. Biz hızla temiz su kaynaklarını tüketirken, Afrika hiçbir şekilde, yıllardır temiz su kaynaklarına ulaşamıyor. Bundan çok etkilenmiştim ve oranın halkına nasıl ulaşabiliriz diye bir proje geliştirmeye karar verdim." Engin Altan Düzyatan, projeyi 4 yılda tamamladığının altını çizerek, "Bu sezon Afrika'ya gidip fotoğraflar çektim ve sergi açıyoruz. Buradan elde ettiğimiz tüm gelir de Afrika'da sürdürülebilir su kaynakları, kuyular açmak için kullanılacak.
Kuyular - 16.11.2017
İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Su Konseyi Toplantısı
Bugüne kadar sondaj çalışması yaptıkları ülkelerde toplam 458 adet su sondaj kuyusu inşa ettiklerini, 1 milyon 750 bin kişiye temiz içme suyu temin ettiklerini anlatan Özkaldı, kuyular açılmadan önce yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.
Kuyular - 14.11.2017
Siirt'te, 2 Bin 400 Metre Derinlikten Günde Bin Varil Petrol Çıkarılıyor
Vali Ali Fuat Atik; İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Kemal Benek ve Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç ile birlikte Eruh'a bağlı Bayıryüzü Köyü'nde Doğu Sadak-1 petrol arama kuyularında incemelerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuyular Haberleri | Kuyular Haber - Haberler - Sayfa 10 - Kuyular haberleri, son dakika kuyular haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Kahraman: Bizim Şu Anda Afrin'deki Hadisemiz Meşru Müdafaadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 09:08:03. #1.14#
title