Haberler

Sağlık teknolojisi devinden önemli Bitcoin hamlesi

Güncelleme:

Sağlık teknolojileri sektöründeki Semler Scientific, Bitcoin satın alma kararıyla dikkat çekti ve hisse senetleri %27 değer kazandı. Şirketin 40 milyon dolar tutarında 581 Bitcoin satın aldığı ve bu dijital varlığın 'ana hazine rezerv varlığı' olarak kabul edileceği belirtildi. Şirketin hisse senedi fiyatı 23,32 dolardan 29,50 dolara yükselerek şirketin piyasa değerini 200 milyon doların üzerine taşıdı.

Sağlık teknolojileri alanında çalışmalarına devam eden Semler Scientific, sağlık teknolojisi sektöründe dikkat çekici bir finansal stratejiye imza attı. Şirketin Bitcoin satın alma kararıyla hisse senetleri kısa sürede yüzde 27 değer kazandı. Bu cesur adım, kripto para piyasalarındaki yerini sağlamlaştırırken, yatırımcıların ve piyasa analistlerinin gözünü de üzerine çekti.

BİTCOİN HAMLESİ SEMLER SCIENTIFIC'İ YÜKSELİŞE TAŞIDI

Sağlık teknolojileri ve medikal cihaz üretiminde öncü şirketlerden Semler Scientific, dijital varlıklara yatırım yapma kararı alarak sektörde ses getirdi. Şirket yönetimi, elindeki nakit rezervlerin bir kısmını kripto para piyasasının en değerli varlığı olan Bitcoin'e yatırdığını duyurdu.

40 MİLYON DOLAR TUTARINDA BİTCOİN SATIN ALDILAR

Semler Scientific Yönetim Kurulu Başkanı Eric Semler tarafından yapılan açıklamada, şirketin 40 milyon dolar tutarında 581 Bitcoin satın aldığı ve bu dijital varlığın artık "ana hazine rezerv varlığı" olarak kabul edileceği belirtildi. Semler, Bitcoin'in güvenilir bir değer saklama aracı olduğuna inandıklarını ve bu stratejik hamlenin şirketin kripto paralara olan güvenini yansıttığını vurguladı.

HİSSELERDE YÜZDE 27'LİK BİR SIÇRAMA

Söz konusu açıklama, ABD piyasalarının tatil nedeniyle kapalı olduğu bir dönemde geldi ve Semler Scientific hisseleri, Salı günü açılışta yüzde 27'lik bir sıçrama yaşadı. Şirketin hisse senedi fiyatı, 23,32 dolardan 29,50 dolara yükselerek şirketin piyasa değerini 200 milyon doların üzerine taşıdı.

"GÜVENLİ BİR LİMAN"

Eric Semler, küresel ekonomik belirsizliklerin hâkim olduğu bir ortamda, Bitcoin'in enflasyona karşı bir koruma kalkanı ve güvenli bir liman olarak ön plana çıktığına dikkat çekti. Şirketin önümüzdeki dönemde de gelir elde etmeye ve nakit rezervlerini güçlendirmeye devam edeceğini belirten Semler, Bitcoin yatırımının uzun vadeli planlarının merkezinde yer alacağının altını çizdi.

Semler Scientific'in attığı bu adım, daha önce benzer bir strateji izleyen iş dünyasının önde gelen isimlerinden MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor tarafından da olumlu karşılandı. Saylor, geçtiğimiz yıllarda şirketin varlıklarını korumak amacıyla Bitcoin'e yönelmişti.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Haberler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title