HABER: Koronavirüs salgını, neden erkekleri daha fazla öldürüyor? Cevabı çok basit

Koronavirüs salgını, neden erkekleri daha fazla öldürüyor? Cevabı çok basit

8 Nisan 2020 08:35
Koronavirüs salgını, neden erkekleri daha fazla öldürüyor? Cevabı çok basit

Koronavirüs salgınında çoğu ülkede erkeklerin ölüm oranı kadınların oranından daha fazla. İngiltere de bu orana sahip ülkelerden birisi. Konunun üzerine eğilen uzmanlar ise erkeklerde riskin neden daha fazla olduğu sorusuna yanıt aradı. Oxford Üniversitesi'nden bir profesör, kadınların bağışıklık sisteminin erkeklerden daha güçlü olduğunu söyledi.

Haber Yorumları (11)
BAŞAK: Tıp insanları, kadınların anne olmak üzere yaratıldığı için bağışıklık sisteminin erkeklerden daha güçlü olduğunu söylüyorlar.
NE DİCEM: ben hijyen konusunun da etkili olduğunu düşünüyorum. kadınlar temizlik konusunda erkeklerden daha tedbirli. ellerini öyle her yere sürmezler. erkeklerin pasaklılık, her yere oturma, nereye bastığını, nerelere dokunduğunu pek hesap etmemesi gibi faktörlerin de onlar için negatif yönde etkisi olduğunu düşünüyorum.
AHMET: virüs dişi olduğundan erkekleri hedef alıyor
A.D: adam çok dertli konu kadınlarken sıkıştırmış içinde biriktirdiklerini :)
OSMAN: Erkeklerin hayatı daha stresli çünkü tüm gün çalış gel birde evde dırdır çek aldığımız maaş zaten belli ekonomik sıkıntı hat safha tüm bunlara bir de sigara eklenince bağışıklık mı kalır adamda
BAŞAK: Kadınlarda artık bütün gün dışarda çalışıyorlar. Eve gelince de mutfağa gir, sofra kur, bulaşık yıka vs. işleri yetiştirmeye çalışmak da stresli. Bu stresi 20 yıl çekmiş bir kadın olarak ancak akşam sekize eve ulaşıp, derhal mutfağa girip, sofra kurup, bulaşık yıkayıp, ertesi günün yemeğini pişirip gece12''de ancak mutfaktan çıkabilmenin stresini ancak yaşayan bilir. Günümüzde kadın/ erkek herkesin hayatı çok zor. Kadınların virüse dayanıklı olması bağışıklık sistemlerinden kaynaklanabilir.
SRDR: erkeklerde sigara içme oranı daha yüksek
ZZZ: aynen tek sebebi bu :D boşa araştırmışlar
WWWWWWW: Virüs gibi bulaşıcı tiksindirici itici kadınlarda var Tatlı nazik dokunuşuyla konuşmasıyla davranışıyla insana can veren insana hayat veren insan yapan kadınlarda var
TAMAM: İyi düşünürsen çok alaka
TAMAM DA: ne alaka
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Koronavirüs salgını, neden erkekleri daha fazla öldürüyor? Cevabı çok basit Haber Yorumları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 14:01:12. #1.14#
title