Kılıçdaroğlu'ndan kripto para kararına tepki: Kime danıştın ey iktidar?

Kılıçdaroğlu'ndan kripto para kararına tepki: Kime danıştın ey iktidar?

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayan yönetmeliğe tepki gösteren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Resmi Gazete'de yayınlanan ve kripto varlıkların ödemelerde doğrudan ve dolaylı olarak kullanılamayacağını bildiren yönetmeliği eleştirdi.

"KURTULAMADILAR BU ZİHNİYETTEN"

Bunu "gece yarısı zorbalığı" olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, "Kurtulamadılar bu zihniyetten. İlla gece yarıları bir akılsızlık yapacaklar" dedi.

"KİME DANIŞTIN EY İKTİDAR?"

Kılıçdaroğlu, "Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar? Bu konunun tüm paydaşları ile oturup, istişarelerde bulunacağım" ifadesini kullandı.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Kılıçdaroğlu'ndan kripto para kararına tepki: Kime danıştın ey iktidar?
Haber Yorumları (3)
ALİ ÖZTÜRK: Yurtdışı borsalardan vergi alınamayacağı için yasak getiriyorlar bence. Sonuçta insanlar 3 5 kuruş para kazanıyor bundan nemalanmak şart...
BY NOKTA : bazen muhalefeti anlamakta zorlanıyorum geçenlerde aydın denizli arasına yapılacak otobana karşı çıktılar doğayı katledecek dengeyi bozacak vs. vs abi muhalefet dediğin doğrunun yanında yanlışın karşısında durmalı. hükümeti sıkıştırmak için herşeye muhalefet olunurmu?
TUĞCU YAPIM: bi kere de fırsatı avantaja çevirsek şaşardım.. yasak vergi yasak vergi... Mükemmel yönetiliyoruz gerçekten... Kimi öedemeyi kripto ile almaya başlar kimi de yasaklar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title