İstifa kararından geri dönen Hasan Şaş yaşananları anlattı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

İstifa kararından geri dönen Hasan Şaş yaşananları anlattı

Haberler.com - Haberler | Spor

Galatasaray'ın Denizlispor'a 2-0 mağlup olduğu maçın ardından Denizlispor taraftarları ile tartışma yaşayan ve ertesinde sosyal medya hesabından görevini bıraktığını açıklayan Hasan Şaş, bu kararından vazgeçmişti. Şaş, hem Denizli'de yaşanan hem de istifa ve geri dönüşü ile ilgili detayları anlattı.

Galatasaray'daki Hasan Şaş krizi kısa sürdü. Denizli deplasmanında tribünde rakip taraftarlarla tartışan ve Necati Ateş tarafından sakinleştirilen Hasan Şaş, ani bir kararla istifa etmişti. Sosyal medyadan kararını duyuran deneyimli antrenörün, yaşanan olaylarla ilgili yönetimden destek görmediği ve sürekli hedef haline getirildiği için bu kararı aldığı öğrenildi.

İstanbul'da dinlenirken yardımcısının kararını sosyal medyadan öğrenince Fatih Terim'in çok sinirlendiği ortaya çıktı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kendisinden haber siz istifa ettiği için arayıp "Bizi yıpratma ve bölme çabaları var. Bana danışmadan nasıl böyle bir karar alırsın" diye çıkıştığı Şaş, dün yine sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayıp istifadan vazgeçti. Olaya sıcağı sıcağına tepki göstermeyen sarı-kırmızılı kulüp ise dün resmi siteden bir açıklama yaptı. Hasan Şaş'a ağır hakaretlerde bulunan kişiler hakkında yasal işlem başlatılması için harekete geçildiği duyuruldu.

"Galatasarayıma, hocama -adam gibi adam-, Levent kardeşime, Ümit kardeşime başarılar diliyorum. Kalbim hep sizinle, ben sevdiğime zarar vermem. Görevimden istifa ediyorum, hakkınızı helal edin. Hoşçakalın."

"Üzülürken üzdüğüm, kırılırken kırdığım herkesten hem özür dilerim hem teşekkür ederim. Bugün yeniden sarı-kırmızı başarılar için daha çok çalışacağım ilk gün. Allah utandırmasın."

İstifa kararından geri dönen Hasan Şaş yaşananları anlattı

Görevinden istifa eden ve bir gün sonra istifasından dönen Hasan Şaş, Fatih Terim devreye girince kararından vazgeçmişti.

Sözcü Gazetesi yazarlarından Ercan Taner, Hasan Şaş ile yaptığı görüşmeyi anlattı. İşte Hasan Şaş'ın ağzından yaşananlar;

"Maç sonu sakindim, tebrik ettim karşı takımı tutanları. Sonra, kendini bilmez bir meczup, anneme ağza alınmayacak küfürler etti. Ben de yanımda duran Necati'ye 'Aman kardeşim olay çıkmasın, hemen soyunma odasına geçelim' dedim. O sırada 10 yaşında olan kızıma küfür ettiler. Yine kendimi sıktım. Soyunma odasına girdiğimde kendimi yere bıraktım, tam bir sinir boşalması yaşadım. Yalnızdım ve bu olayı kendimle yaşadım" ifadelerini kullandı.

Ercan Taner şöyle devam etti; Hasan, daha sonra bana kendisine atılan bir mesajı gösterdi. O, bende saklı. Baştan sona, küçük kızı ile ilgili, insanı kusturacak küfür, küfür. İnanın, mesajı görünce insanlığınızdan utanırsınız. 'Biz nasıl bu hale geldik' dedirten türden."

İstifa kararından geri dönen Hasan Şaş yaşananları anlattı

Haberler.com - Spor Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (28)
tutku:delikanlı adam sözünden geri adım atmaz. gerçi hasan şaş ın ne olduğunu biliyorduk zaten.
FUTBOL BİRLİĞİ:BİR LİG DÜŞÜNÜN! EZELİ RAKİPLERİN SAHAYA EL ELE ÇIKIP MAÇ SONU BİRLİK BERABERLİK İFADELERİNİN YER ALDIĞI DEMEÇLER. . . ACABA GÖRÜR MÜYÜZ?
Ramco:Lafindan donene nedir u donusle geri donuyor lafini arkasindahi duramiyor zafalli sas
500
title