İşadamı Sait Ağaoğlu, 85 yaşında yaşamını yitirdi! Sait Ağaoğlu kimdir?

Uşak Ağaoğlu Şirketler Grubu Onursal Başkanı Sait Ağaoğlu, 85 yaşında yaşamını yitirdi.Peki, Sait Ağaoğlu kimdir, nereli? İşte detaylar...

İşadamı Sait Ağaoğlu, 85 yaşında yaşamını yitirdi! Sait Ağaoğlu kimdir?

Uşak Ağaoğlu Şirketler Grubu Onursal Başkanı Sait Ağaoğlu, 85 yaşında yaşamını yitirdi. 1956 yılından 2 dokuma tezgahıyla girdiği iş hayatına3 fabrika ve 7 şirketleAğaoğlu Şirketler grubunda devam ediyordu. Sait Ağaoğlu kaç yaşında? Sait Ağaoğlu hayatı, biyografisi...

YAŞLILIĞA BAĞLI SAĞLIK SORUNLARINDAN HAYATINI KAYBETTİ

İki dokuma tezgahı ile atıldığı iş hayatında bugün 850 kişinin istihdam edildiği 3 fabrika ve 7 şirketten oluşan Uşak Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun kurucusu ve onursal başkanı Sait Ağaoğlu, bugün yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle yaşamını yitirdi. Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nde gazlı bez, tıbbi sarf malzemeleri, yün iplik ile ev ve otel tekstil ürünleri üretimi yapan evli, 3 çocuk babası sanayici, işadamı Ağaoğlu'nun ölümü ailesi, çalışanları ve sevenlerini yasa boğdu. Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Başkanı Halil Ağaoğlu'nun babası olan Sait Ağaoğlu'nun cenazesinin yarın öğlen Uşak Ulu Camisi'nde kılınacak namazın ardından Şehitler Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

SAİT AĞAOĞLU KİMDİR?

Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nde gazlı bez, tıbbi sarf malzemeleri, yün iplik ile ev ve otel tekstil ürünleri üretimi yapan Ağaoğlu, evli, 3 çocuk babasıdır. 1934 yılında dünyaya geldi ve Sabri Ağaoğlu ile birlikte Ağaoğlu Şirketler Grubunu kurdu.

İş adamı, 1970 yılında 8.000 metrekare alanda kasar, boya, apre ve hidrofil bezi (gazlı bez) üretimi yapan fabrikayı kurdu. Bugün, Organize Sanayi Bölgesinde gazlı bez, tıbbi sarf malzemeleri, yün iplik ve skoç battaniye üretiminde faaliyet gösteren, Türkiye de gazlı bez üretimini yapan iki kuruluştan biridir. Şirketin en büyük sanayi kuruluşu ve 2. fabrikası, 1986 yılında 45.000 metrekare alanda baskı, boya kasar, apre (tekstil terbiyeleri) ve ev tekstili üretimi faaliyetlerinde bulunan tesisi kurdu. Bu tesis bugün Avrupa ülkelerine ev tekstili ihracatı yapan konfeksiyon ve ev tekstili yapan firmalarla tedarikçi konumunda bulunuyor.

Kaynak: DHA