Traktör Sazi'den Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Mehdi Bebri'ye destek!

Traktör Sazi'den Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Mehdi Bebri'ye destek!

16.10.2019 21:41 | Son Güncelleme: 16.10.2019 22:56

İran Pers Körfez Pro Ligi takımı Traktör, Barış Pınarı Harekatı'nı desteklemek amacıyla sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaştığı için ceza alan futbolcusu Mehdi Bebri'ye sahip çıktı.

Teknik Direktörlüğünü Mustafa Denizli'nin yaptığı Traktör Sazi, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiği için ceza alan Mehdi Bebri'ye sahip çıktı.Traktör Futbol Kulübünün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, İran Futbol Federasyonunun, Barış Pınarı Harekatı'nı desteklediği gerekçesiyle Mehdi Bebri'ye sahalardan men cezası vermesi eleştirildi.

GAFURİ'NİN CEZA ALMADIĞI BELİRTİLDİ

Mustafa Denizli'nin çalıştırdığı Traktör'ün açıklamasında, İstiklal takımında forma giyen Voria Gafuri'nin de Instagram hesabında profiline "Save Rojava" yazdığı ve Türkiye'yi eleştirdiği, buna karşın hiçbir ceza almadığı belirtilerek, İran Futbol Federasyonunun çifte standartçı tavrına tepki gösterildi. Açıklamada, "Tüm gücümüzle ve taraftarımızın desteğiyle futbolcularımızın arkasındayız." ifadesi kullanıldı.

"GEÇİCİ OLARAK SAHALARDAN UZAKLAŞTIRILMIŞTIR"

Traktör Futbol Takımı oyuncusu Bebri geçen günlerde sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaşmış, tepkiler üzerine paylaşımını silmişti. Federasyona ait internet sitesinde önceki gün yayımlanan açıklamada, "Traktör Futbol Takımı oyuncusu Mehdi Bebri sportmenlik dışı davranışta bulunması nedeniyle geçici olarak sahalardan uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verilmişti.

Traktör Sazi'den Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Mehdi Bebri'ye destek!

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (6)
ALTAY: Persler, Suud kabileleri ve Siyonistler olduğu sürece orta doğuda kan durmaz ! Allah ilim irfan versin bütün insanlığa . . .
HAYLAZ: türkiyede bir takım bulur oynar belkide daah iyi olur gelsin nasıl olsa oynatacak bir kulüp çıkar
FB18: MUSTAFA DENİZLİ NİNDE İSTİFAYI BASIP DÖNMESİNİ BEKLERİZ
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title