Hamile eşi aşerdiği için ağaçtan elma koparan koca, bıraktığı notla duygulandırdı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde hamile eşi aşerince bir bahçeden elma koparan kişi, aldığı elmanın karşılığında ağaca 5 TL ve bir not bıraktı. Bahçe sahibinden hakkını helal etmesini isteyen eş, duygu dolu anlar yaşattı.

27.02.2020 09:43 | Son Güncelleme: 27.02.2020 12:20
Hamile eşi aşerdiği için ağaçtan elma koparan koca, bıraktığı notla duygulandırdı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde aşeren hamile eşi için bahçeden elma koparan genç, elmanın parasını yanında bir notla ağaca astı. Aylar sonra parayı bulan bahçe sahibi notu okuyunca duygulandı.

İnegöl'e bağlı kırsal Süle Mahallesi'nde çiftçilik yapan Fatih Keskin isimli vatandaş babasıyla birlikte kendilerine ait olan elma bahçesinde budama yaptıkları sırada ağaç dalına asılı bir poşet gördü. İlk bakışta çöpler için asıldığını düşündüğü poşette yaklaştıklarında içerisinde 5 TL para ile bir not bırakıldığını farketti. Silinme noktasına gelen notu güçlükle okuyan Keskin, duygu dolu anlar yaşadı.

"HAKKIMIZI HELAL EDİYORUZ"

Notta bir kişi hamile olan eşi için aldığı elma nedeniyle para bıraktığını ve haklarını helal etmelerini istedi. Bırakan kişiye haklarının helal ettiğini söyleyen bahçe sahibi Fatih Keskin şunları söyledi:

"Ağaçları budamaya geldiğimiz zaman dala baktığımda bir poşet gördüm. İlk önce poşeti çöp zannettim. Sonra yanına yaklaştığımda poşetin içinde para ve not olduğunu gördüm. Not biraz silinmiş ama büyük ihtimal bu hasadın sonunda olan bir hadise. Poşeti açtım dikkatlice baktım, 'Eşim hamile ağaçtan elma kopardık hakkınızı helal edin' diye yazmış ve içine de 5 TL para koymuş. Bu parayı koyan şahsa hakkımızı helal ediyoruz. Helali hoş olsun. Bizi duygulandıran böyle insanların günümüzde olması bizi çok mutlu etti. Parayı hayır kurumlarından bir tanesine bağışlayacağım. Böyle bir davranışla ilk defa karşılaşıyorum. Çok mutlu oldum. Gururlandım. Allah razı olsun böyle insanlardan bizden de helali hoş olsun"

Hamile eşi aşerdiği için ağaçtan elma koparan koca, bıraktığı notla duygulandırdı

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: Hamile eşi aşerdiği için ağaçtan elma koparan koca, bıraktığı notla duygulandırdı - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.4.2020 11:17:34. #1.15#
title