Gece kulübünde Berkay Şahin'in burnunu kıran Arda Turan'a hapis cezası verildi

Geçtiğimiz sene Berkay Şahin'in burnunu kırdığı için mahkemelik olan Arda Turan, cinsel taciz suçundan beraat ederken ruhsatsız silah bulundurmak ve kasten yaralama suçlarından 2 yıl hapis cezası aldı. Mahkeme, verilen hükmün açıklamasını geri bıraktı.

Gece kulübünde Berkay Şahin'in burnunu kıran Arda Turan'a hapis cezası verildi

Futbolcu Arda Turan, geçtiğimiz sene 9 Ekim'de bir eğlence mekanında şarkıcı Berkay Şahin ile kavga etmiş ve Şahin'in burnunu kırmıştı. Yaşanan olay sonrası mahkemelik olan Turan ve Şahin'in davası bugün sonuçlandı. Arda Turan cinsel taciz suçundan beraat etti, kasten yaralama ve ruhsatsız silah taşıma suçundan ise ceza verildi.

BERKAY ŞAHİN'E CEZA VERİLMEDİ

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık-müşteki Berkay Şahin ve avukatı katıldı. Sanık-müşteki Arda Turan'ın gelmediği duruşmada avukatı hazır bulundu. Son sözleri sorulmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Berkay Şahin hakkında ''hakaret'' suçundan ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

ARDA'YA 3 AYRI SUÇTAN CEZA VERİLDİ

Mahkeme, sanık Arda Turan'ın ise cinsel taciz suçundan beraatine, ruhsatsız silah taşımaktan 10 ay, korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmekten 10 ay ve kasten yaralama suçundan ise 1 yıl 15 gün olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık Turan'ın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamasını dikkate alan mahkeme, verilen cezaların ayrı ayrı hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını da kararlaştırdı.

ÖZEL KORUMASIYLA GELDİ

Berkay Şahin, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleşecek olan duruşmaya özel korumasıyla gelirken Arda Turan duruşmaya gelmedi. Duruşma öncesi açıklama yapan Şahin, "Ne gerekiyorsa onu bekliyoruz. Biz ilk günden beri özür bekliyoruz. Ben kaç yıl sürerse her davaya geleceğim olması gereken de bu." dedi.

ARDA VE BERKAY İÇİN NE KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ?

İddianamede, Arda Turan hakkında "Cinsel taciz", "Kasten yaralama", "Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme", "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor. Berkay Şahin hakkında ise "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

NE OLMUŞTU?

Ünlü futbolcu Arda Turan, aralarında Burak Yılmaz'ın olduğu erkek arkadaşlarıyla Emirgan'daki bir yere eğlenmeye gitti. İlerleyen saatlerde mekana şarkıcı Berkay ve eşi Özlem Şahin de geldi. Yan yana localarda eğlenen grup bir süre sonra tartışmaya başladı. İddiaya göre Berkay sigara içmek için dışarı çıktığında ünlü futbolcu, Özlem Şahin'in yanına giderek "Ne kadar güzelsin, evli olmasam seni kaçırmazdım" dedi.

Bu sözleri duyan Berkay, Turan'a "Karımı eve bırakıp döneceğim. Erkek erkeğe konuşacağız" diye karşılık verdi. Bu uyarı üzerine gerilen Turan da Berkay'a kafa attı. Kanlar içinde kalan şarkıcı, eşi ve arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından Arda Turan'ın da Berkay'ın bulunduğu hastaneye giderek şarkıcıdan "Eşin olduğunu bilmiyordum" diyerek özür dilediği öne sürüldü.

Çıkan kavgada Arda Turan, Berkay'ın burnunu kırdı. Arda Turan, kavga sonrası belindeki tabancayla Berkay'ın tedavi gördüğü hastaneye gitti ve orada çıkan boğuşmada Turan'ın silahı ateş aldı. Kavga sonrası mahkemelik olan Arda Turan ve Berkay arasında 30 Ocak tarihinde gerçekleşen ilk dava 11 Eylül tarihine ertelenmişti.

YORUMLAR (53)

 • HAKAN66:
  ne hapis cezası ödül verirdi. Her naneyi yap hükünün açıklanmasının geri bırakılması ver ceza meza almamış şerefli çocuk ardacık.
 • SEREN CANJ:
  Gariban insanların sırtından geçinen kişiler bunların topu işte gariban bir insan olsa çoktan cezaevinde olurdu
 • KAĞAN SOYDAN:
  Aynı suçu işleyen normal bir vatandaş ne kadar ceza alırdı ? Herşeyi bırak o hastahane deki tüm hastaların hayatını tehlikeye atmaktan kafadan bir beş sene verirdiniz gerisini saymiyorum bile
 • MEHMET SARI:
  ünlülerin cezası sadece ayarlama tecil olacak eşikte bırakılıyor, gariban dosyaları yargıda bekliyor tarih e bakılmadan çok dosya öne alınıp sonuçlandırılıyor söylemleri halk arasında mutsuzluk yaratıyor , yargının teftişi yokmu acaba
 • DEVE:
  BU İŞLER HAKKANİYETE BAKMIYOR BERKAYCIM. ÖRNEĞİN MEKAN BASMAKTAN FATİH TERİM HAPSE GİRMESİ GEREKİRKEN MEKANI BASILAN GARİBANI HAPSE ATTILAR :))) BU İŞLER ŞANS
 • ...:
  Fatih Terim in ne alakası var bu konuyla?Tam bir devesin yahu. . Lan bi kerede adam olun konuyla ilgili konuşun sizin gibilere yorum yaptırmak bile saçma. .
 • PAŞALI:
  Arda Turan ceza yatsın o zaman ülkede sadece bakanlığı yokmuş Adalet Bakanlığı varmış derim.
 • YAPTIĞI YANINA KAR KALMASIN:
  YAZIKLAR OLSUN BU HAKİMLERE ÇOK VERMİŞLER GİBİ SANKİ UTANMAZ ARDA YA. HASTANEYE SİLAHLA BASMANIN CEZASI DAHA FAZLA OLMALI. VİCDANLI SAVCILAR CEZASINI ARTIRMA TALEBİNDE BULUNMALI ARDA MÜPTEZELİNİN. HAPİSE DE GİRMELİ.
Tüm 53 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.