HABER: İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı

İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı

15 Temmuz 2020 13:51
İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde 30 yıldır kuyumculuk yapan esnaf, kendisine emanet edilen altınlarla birlikte kayıplara karıştı. Mağdur olan vatandaşlar, esnafa 2 gündür ulaşamadıklarını belirterek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Haber Yorumları (120)
KERİM: Devlet altın hesaplarına vergi koydu, tabi uyanık vatandaş vergi vermemek için bu yolu seçmiş. Yine de üzüldüm
HAYAT: Gariban istese elinin tersi ile itenler güvendiğiniz dağlara ne oldu bu olay iş yerimin yakınında oldu ve ablanın biri hem ağlıyo bi taraftan da birisi sesimizi duysun heeee verirken bize sordun şimdi duyarız acıyorum memleketimin insanına halen uyanamadık atı alan Üsküdar’ı geçti bile
PAŞALI: Demek Sülün Osman''ın torunları halen piyasada dedelerinin adını yaşatıyorlar. Sülün Osman köprü, tranvay, saat kulesini satardı, torunları da kuyumcularda altın koymaları için insanlara boş kasa satıyorlar.
PAŞALI: Hepsi altınların üzerine havalar sıcak olduğundan 1 bardak soğuksu içsinler.
ADAM: Muhtemelen vadeli hesap gibi kar payı alıyorlardı el altından. Sadece sermayeyi kullanarak emeksiz para kazanma hevesi üçüncü sınıf insanlarda olur, sonuç olarak da kendileri gibi üçüncü sınıf insanlar tarafından dolandırılırlar. İkinci ihtimal de altınlar güvende olsun diye bırakılmış olabilir. Ayda 39 TL verip banka kasasına koymayacak kadar cimriyseniz yine ilk ihtimaldeki gibi haketmişsinizdir dolandırılmayı.
ARMANDO DİEGO MARADONA: Heyt beeeeee. . . Aslan abime bak sen. ne oldu faizciler ha cukkayı cebe indirirken iyiydi adamı bulamayınca emanet verdik he bizde yedik. zamanında ash''te pikaçhuyu sözde emanet almıştı değiştirecekti ama sonra ne oldu ikisi yoldaş oldular birbirlerine ve son bölüme kadar roket takımıyla kıyasıya mücadele ettiler . Son olarak söylemek istediğim şeyden bi önceki söylemek istediğim şey şudur ki allah altınıda insanıda yaratandır. son olarak söylemek istediğim şeyde bi önceki söylediğim şey.
ZEKÂ DEZENFEKTANI: Ne içiyorsun birader sen¿
SON OLARAK: Adamsın Maradona, herkeşlerin anlayabileceği sade bir dille Yaşar Kemal tadında betimlemeler ile süslenmiş müthiş bir paragraf sermişsin yine. Adeta ÖSYM sınavlarında "okuduğumuzu anladık mı ?" niyetine bir kuble olmuş. Bu güzel sözlere işallah Abkaralı Namık Beyefendiden bir beste bekliyoruz Hastasıyız , hastanız.
38: Kayseride de aynısı oldu. Bizden açım param yok diye para isteyen akrabaların sarraf ta en az 40-50 altınları çıktı.
K.K: doğrudur bu ülkede fakir yok kardeş. . nekadar tandığım varsa açım diye ağlayan apartman lar evler son model arabalar . . sorsan ağlarlar. . dilenci liği kültür haline getirmiş bir yoplum olduk. bu gibilere de seviniyorum . . müslüman altın sever. . al sana altın. sorsan zekat fitre vermez. yemez içmez sıçmaz altın dolar toplar. . bankalarda şahısların (dikkat edin firma ve devlet hariç) 217 milyar doları var. o yüzden fakir edebiyatı yapmayın.
38: sen oyle san menfaatlari olmasın bitini bile vermezlerrrrrrr
MİSAFİR: benim çevremde de var bu tarz arkadaşlar evde saklamaktan korktukları için kuyumcularda bırakıyorlar daha güvenli geliyormuş bende anlam veremem söylediklerinde öyle yorumlardaki gibi prim falan almakta yok sadece hırsıza karşı önlem evde bulunmasın kafası :)
ATARLI ALEVİ: daha beter olsunlar . . ohhh çok sevindim . . yiyemiyenin malını yerler. . adam bar da tatil de paraları eziyordur. bu enayi pilakileri de derdine yansın. . su için su iyi gelir. . soğuk soğuk. .
38: menfaatleri olmasın bitini bile vermezler sen oyle sannnnn
HASAN: Hepsi yalan bankada kiralik kasa mi yok yillik Ne faiz aliyodunuz pardon kar payi dicek Tim
YILMAZ ASLAN: Kesinlikle doğru söylüyorsun Yokluk mertliği bozar derlerdi şimdide güven mertlik yok o altını oraya bırakan vatandaş yıl 2020 Okadar haber okunuyor yapmayın artık birkere altına alınan faiz kar payı dedikleri araştırın bakın cevaplara
YALAN: Hepsi yalancı bunların . Adama altın verip karşılığında altınla faiz isteyen yalancılar bunlar . 100 gram verip 120 gram almanın peşindeki sahtekarlar . Şi, mdi yok emanet yok parasını verdik 5 gün sonra alacaktık vırt zırt . İyi yapmış Helal olsun
ALİ: Çok iyi olmuş Helal kuyumcu abi. Ellerinden öperim.
HADİ YA: Haberde altını aldım şu kadar gün sonra gel dedi. Yahu marketten domates alırken parasını verdikten sonra o domatesi alıp evine götürüyorsun da bu kadar değerli bir şeyi neden el oğluna bırakıyorsun ? Kısa yoldan para kazanmanın diğer yolu da altıncıya emanet bırakıp aylık prim şeklinde ödeme alıyor olamazlar mı ? Vadeli hesap misali. . . Esnafta bu şekilde vaat verip milleti dolandırmış olabilir.
VEZIR: SALAKMI ARIYON MEMLEKETTE BANKA DURURKEN ELİN ADAMINA PARA ALTIN BIRAKMAK NEDIRYA :)))
AYNI: Bu yorumlari okuyan biri bak bak ne zalimlar var sukur bizim Ali emmi oyle degil diye altin para yagdirmaya devam ediyordur.
AFAFE: şaşırmadım, daha durun bu ekonomi 40 yıllık müslümanı otobana çıkartacaktır. . .
DAĞBAŞI KUYUMCULUK: İstanbul Bağcılar/Güneşlide ''Dağbaşı Kuyumculuk'' aynı şekilde 30-40 kişinin belki milyon seviyelerinde paraları sahibinin kaybolmasıyla maalesef yok oldu. 1-2 sene olmasına rağmen ne polis ne de savcılık hiçbir müdahale etmedi.
BOŞVER ADIMI: Vermeselerdi. Şahsa verilen emanete bak. Ortalık dolandırıcı haberleriyle çalkalanır ama bizim insanımız hala akıllanmadı.
BLACK LİVES MATTER: Emanet degil taksitle altin alma
BURAK TAVSANCİ: Bunlar paralari veriolar karsiligindakar payi adi altinda faiz alan tipler. Cok iyi olmis bunlara simdi magdur edebiyati yaparlar.
D.KORKUT: kuyumcu nerelıymiş merak ettim.
AMHED72: diyarbakırlı bismil yada tefeci koçerdir
D. KORKUT DEĞİL: ŞU ZİHNİYETE HAYRANIM(!) HAA ORALI MI ZATEN HEP ÖYLELER, ORADA SIRADAN BİR GÜN, VS NERELİ OLURSA OLSUN BİZİM ÜLKEMİZDE OLUYOR. YANİ ANLAYACAĞIN BURADA OKUDUĞUN HABERLERİN HEPSİ SENİN, BENİM, ONUN BİRİNİN AKRABASI YANİ HABERE KONU BİZİZZZZZZZ.
REŞAT: Madem paranız var gidin bankadan altın hesabı açın ve oraya gram altın olarak yatırın istediğiniz an alın satın,,, normal birine emanet edince de onun batmasına kaçmasına yani iflasına razı geleceksiniz
YUNUS EMRE: Faiz alıyorlardı yıllardır ama yeni parasını bırakan a olan oldu herşey risk Emanet adı altında faiz alırken iyi sonu elbette patlayacak bu kadar beyinsizmisiniz
YUNUS EMRE: 5 sene içinde zengin olmanın yolları
OKUMAYI SEV: Bu günümüz insanına güven kalmadı.güvenvermek islamda İMANIM şartlarındandır.Elinden ,dilinden, belinden güvenilmeyen iman etmiş olmaz. İman etmeyenede ne diye güvenilsin.
SANCEZ: Demek altınlarını kuyumcuya EMANET VERDİN
MUSTAFA: lahanaya yerken kıtır kıtır, sapına gelince meeee
OSMAN: Seven yaranır
MUGLALİ: bu millet akilanmaz,kendilerini uyanik sanan saflar.
HALİL: Ya herşey tamamda hırsızın hiç mi suçu yok
YAVUZ: ALLAH BU TÜRK MİLLETİNE AKIL VERSİNDİNİ İMANI BİLEN BU APTALLIĞI YAPMAZ BU DEVLETİN BANKASI VAR ĞİDİN ORAYA VERİN BİRDE YALAN SÖYLÜYORLAR PARA DEĞERLENDİREK DİYE BÖYLE KAZIK YERSİNİZ
ET: Hep bu dışardaki pirnçe giderken evdeki bulgurdan oluyor neymiş arkadaş bu para aşkı
SOPHİA: Mübarek,parasını ödediğiniz altını bankada bir kasa kiralayıp oraya emamet etseniz olmuyor mu? Neyse altınımın olmaması iyi bir şey..
GEL BANA DA VER: Gel vatandaş getir altını götür parayı faiz var hediye var çekilişle araba bile vericem getirin altınlarınızı.
DOĞRUCU: Bu memleketin ne kerizi nede denizi biter
SELÇUKLU: Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin.
HAHAHAH: MaL yaz gönder bunlar otomatik gelir halen böyle saftirik insanlar var günümüzde şalıyorumda buna şaşıyorum bir ara toplanalım da bunların parasını ödeyelim arkadaşlar hahahaa
ÖMER ÖZTÜRK: Namuslu , Namussuz :)
YUMOŞ: İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı15 Temmuz 2020 13:51İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtıdirirken iyiydi adamı bulamayınca emanet verdik he bizde yedik. zamanında ash''''te pikade emanet almıştı değiştirecekti amaoket takımıyla kıyasıya mücadele ettiler . Son olarak söylemek istediğim şeyden bi önceki söylemek istediğim şey şudur ki allah altınıda
TRET: Kardeşim parayı verip görmediğin altını alıyorsun kar edecem diye. Sonra da devlet bize bakmiyir diyorsun. Valla devlet 1 kuruş dahi verse bunlara, ben helal etmiyorum
FERİDUN SALİM ŞEKERCİ: Ne keriz insanlar var bu ülkede bir gram altın emanet etmem böyle kerizleri dolandırırlar tabi aziz nesin ruhun şad olsun
ADIMIZ: Ben anlayamıyorum. neden kuyumcuya altın dolar vs bırakılır? tanıdığım arkadaşım faiz yok evde güvende değil diye bırakıyorum diyor. bana göre sacma devletin güvenilir bankası var git altın hesabı ac istediğin zaman yatır istediğin zaman cek. ama bozdururken devlete vergi gidecek diye kuyumcuya git o da yesin sizin paraları çatır çutur ne diyelim geçmiş olsun akıllanırsınız dicem de aziz nesin aklıma geliyor susuyorum.
BÜLENT: Ne akıl . . . . elindeki paraları götür elin adamına ver. . . daha sonra devlet bizim mağduriyetimizi gidersin diyorlar. . Allah akıl fikir versin
MDNXNZ: İyi olmuş gariban 5 kuruş vermez bu insan oqlu altini dolari kuyumcuya emanet verir iyi olmuş
DOWN: Anlamadığım su kimden yardim bekliyorsunuz toplanip sizin paranizi geri mi versinler enayiler sizi
SİVASLI: tabiki devletten yardım istiyorlar uyanık ya devlet bizim üretenin çiftçinin fabrkanında zararını karşılasın yani. . . . . .
MEHMET: Kerizler mal mısın ız nesiniz kuyumcuya dövizciye güven ilirmi .catır catır yer adaamlar paranızı
MEHMET: Kerizler mal mısın ız nesiniz kuyumcuya dövizciye güven ilirmi .catır catır yer adaamlar paranızı
MEHMET: Kerizler mal mısın ız nesiniz
YASAR: Hepsi faizle vermiş yalan söylüyorlar bütün bankalar altın hesabı sc
YASAR: Hepsi faizle vermiş yalan söylüyorlar bütün bankalar altın hesabı sciyo
OH OLSUN: Bu devirde böyle yanlış yere para yatırana, ancak "Geri zekâlılar" denir! Devletin güvenli geri ödemeli bankalarına taş mı dolduruyorlar. Kuyumcu kim? Yazık yazık.
34: insanlar dolandırılmaya doymuyor
TAYLİM DERDİ: Nasil dolandiriliyor bu insanlar. Sirf bunun için kuyumcu olasi geliyir insanin. Dunyada en kolay anadolunun saf oy deposu insanlar dolandirilir. Bakin 18 sene oldu hala mekke medine filistin kudus diyenler ancak jakuzilerde dinlenebiliyorlar.
BURAK: 20 yildir hemde
DEVLET BANKASI: Birileri bunlara ülkede devlet bankası olduğunu söylesin üç kuruş verip kasa kiralasanız yada bankada altın hesabı açsanız kimseyi teşvik de etmezsiniz kimseye yakınmazsınızda neyse geçmiş olsun
1 2
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı Haber Yorumları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 21:29:20. #1.15#
title