Haberler

Samsun'da 189 çiftçiye 5 bin 600 kilogram kuru fasulye tohumu dağıtıldı

Abone Ol

Samsun Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere tohum desteği verdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere tohum desteği verdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca "Kuru Fasulye Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında Bafra ilçesinde 10 mahalledeki toplam 189 çiftçiye 5 bin 600 kilogram kuru fasulye tohumu dağıtıldı.

Destek kapsamında daha önce de Asarcık, Bafra, Havza, Kavak, Ladik ve Vezirköprü ilçelerinde 1000 dekar alanda 10 ton kuru fasulye tohumu üreticilere dağıtılmıştı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık alanında vatandaşlara destek olmaya devam edeceklerini belirterek "Çiftçilerimize dağıttığımız kuru fasulye tohumları ile ellerini güçlendirmek istedik. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimize has ürünleri desteklemek amacıyla çiftçimizin her zaman yanındayız. Amacımız üretimin daha fazla artırılması. Bu destekleri, toprak analizleri ile tamamen bilimsel yöntemlerle yapıyoruz. Desteklerimiz devam edecek." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Samsun Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title