Haberi Paylaş

Mardin'de bayram hazırlıkları başladı

Ekonomi Haberleri

Mardin'de bayram hazırlıkları başladı Mardin'in tarihi çarşısında giyim satışları ile birlikte erkek kuaförlerinde bayram hazırlığı sürüyor.

Mardin'de bayram hazırlıkları başladı

MARDİN - Mardin'in tarihi çarşısında giyim satışları ile birlikte erkek kuaförlerinde bayram hazırlığı sürüyor.

Artuklu ilçesinde tarihi çarşıda giyim satışlarının yanı sıra kuaförlerde de bayram hazırlıkları devam ediyor. Yaklaşık 50 yıldır giyim satışı yaptıklarını söyleyen esnaf Hıdır Acar, vatandaşların bayrama son günler kala alışverişe çıktığını söyledi. Mardin'in genelinde böyle bir durum olduğunu aktaran Acar, alışverişin son 10 güne bırakıldığını ifade etti.

Tarihi çarşıda yarım asırdır berberlik yaptığını belirten Gültekin Kötekoğlu, eskiden işerin çok iyi olduğunu dile getirdi. Kötekoğlu, 34 kişiyi tıraş ettiğini, arife gününde ise biraz daha iyi iş olduğunu ifade etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kübra Nur Atik - Ekonomi

Ekonomi Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title