DTP'liler Sabaha Kadar Bekleyecek

DTP'liler Sabaha Kadar Bekleyecek

DTP Türkiye'ye Teslim Olan Terör Örgütü PKK'lı Grubu Diyarbakır'da Sabaha Kadar Bekleyecek.

DTP'liler Sabaha Kadar Bekleyecek

Demokratik Toplu Partililer (DTP) Kandil Dağı ve Mahmur Kampı'ndan gelerek Türkiye'ye teslim olan terör örgütü PKK'lı grubu Diyarbakır'da sabaha kadar bekleyecek.

DTP Diyarbakır İl Başkanlığı, Bağlar ilçesi Batıkent kavşağında Türkiye'ye Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'ndan giriş yapan PKK'lılar için karşılama mitingi düzenledi. Barış grubu adı verilen PKK'lar, resmi işlemlerinden dolayı halen Silopi'de bulunurken Diyarbakır'da toplanan kalabalık grup beklemeye devam ediyor.

DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk ve DTP Diyarbakır teşkilatının katıldığı miting gün boyunca devam etti. Alandaki kalabalık görüntüsü sinevizyona yansıtılan terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj TV'yi beraber izledi. DTP'li Tuğluk da alandaki kalabalık gibi gelişmeleri televizyondan takip. Karanlık çökmesiyle miting alanında mahalli sanatçılar konser vermeye başladı.

Alanda "Barış, barış elçilerine duyulan saygı ile olur", "Güneşin elçilerini selamlıyoruz", "Önder Apo savaş ve barış gerekçemizdir" pankartları açıldı. Batıkent kavşağındaki kalabalık grubun dağılmaması için sık sık anonslar yapılması dikkat çekti. DTP'liler kalabalığa, "Barış elçileri gelene kadar bekleyeceğiz. Gerekirse sabaha kadar buradayız" diyerek gitmemelerini istedi. (CİHAN)

Kaynak: CHA