Çağa Haberleri

Çağa haber, Çağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağa 7.1.2020
ÖZEL GÜNDEM
30 BİN ZİYARETÇİ Müzenin özellikle kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çektiğini kaydeden Oskay, "Modern çağa rağmen Antalya, hala Yörük kültürünün en net ve en güzel görülebildiği yer.
Çağa 30.12.2019
Kastamonu Belediyesi enerjisini güneşten alacak
Kastamonu Belediye Başkan Rahmi Galip Vidinlioğlu, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak finansal, fiziksel ve yönetimsel açıdan güçlü bir belediye ve güçlü Kastamonu'yu oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye'ye Akıllı Şehirler Projesi'yle öncü olmak istediklerini ifade eden Vidinlioğlu, şunları aktardı: "Yaptığımız projeler ile Belediyemizde ciddi bir tasarruf sağlarken aynı zamanda yeni istihdam alanları oluşturuyoruz. Güneş Elektrik Santrali Projemiz ile günlük 1000 kilovatsaat elektrik enerjisi üreteceğiz. Projemiz kendisini beş yılda amorti edecek. Aylık elektrik giderimizin yüzde 30'unu bu sistem karşılayacak. Buradan sağladığımız tasarruf ile hemşehrilerimize daha etkin ve daha iyi hizmeti sunacak bütçeyi yakalayacağız. Buradan sağladığımız tasarruf ilimize yeni yatırımlar olarak dönecek." "Örnek bir şehir olacağız" Üretilen elektriğin fazlasının satılacağını anlatan Vidinlioğlu, bu sayede belediyeye ekstra gelir sağlayacaklarını da vurguladı. İlerleyen yıllarda "Güneş Elektrik Santrali Tarlası" Projesi'ni de hayata geçireceklerine işaret eden Vidinlioğlu, şunları kaydetti: "Biz Kastamonu'yu bir sonraki çağa hazırlamak istiyoruz.
Çağa 29.12.2019
Kayseri'den kısa kısa
Çocuklar ve kadınlar için çağa ayak uyduracak hizmetler yaptıklarını aktaran Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Özellikle önümüzdeki dönem eğitim alanında daha çok yatırım yapacağız.
Çağa 28.12.2019
"Türkiye'nin Otomobili" Doğu'da heyecan yarattı
Süreci baştan sona kadar büyük heyecanla takip ettiğini anlatan Takva, şöyle konuştu: "Ülkemizin son teknolojiyle çağa uygun, yeni nesil otomotiv üretmeye başlaması çok önemli.
Çağa 27.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Türkiye'nin Otomobili" paylaşımı Açıklaması
Erdoğan, "Türkiye'nin Otomobili Tanıtım Toplantısı" başlığıyla yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Türkiye'nin Otomobili projesindeki teknoloji birikimimiz diğer pek çok sektörün de önünü açacak, ateşleyicisi olacaktır. Sanayimizi tüm unsurlarıyla bir sonraki çağa şimdiden hazırlamak istiyoruz.
Çağa 26.12.2019
İTO, 2020'yi yerli teknoloji ve milli üretime yatırımda seferberlik yılı ilan etti
Bizim çalışmamızın odağında yer alan ise üyemizi, yani KOBİ'leri doğrudan ilgilendiren, onların doğrudan içinde bulunduğu projelerimizdir. Çünkü bu tür etkinliklerimiz; ister eğitim çalışması olsun, ister fuar organizasyonu olsun, üyelerimize doğrudan yansır. Bu anlayıştan hareketle, 2020 çalışmalarımızın özünü, dış pazarın geliştirilmesi, girişimciliğin artırılması, yerli üretim ve teknolojinin geliştirilmesi, dijitalleşme, mesleki eğitimle ilgili projeler, rekabetçiliğin artırılması gibi üyelerimizle doğrudan ilgili konular oluşturuyor. Tüm bunları her yıl, bir önceki yıldan daha kapsamlı ve geniş bir şekilde geliştirip uyguluyoruz." "İş dünyamızı 2020'nin odağına yatırımı koymaya davet ediyoruz" Avdagiç, 21. yüzyılda bir adım önde bulunmanın temel şartının, teknoloji hızının ilerisine geçecek bir hıza sahip olmaktan geçtiğini vurgulayarak, üyelerin de yüksek teknoloji ve dijital çağa adapte olmasının önemini kaydetti.
Çağa 26.12.2019
Bakan Çavuşoğlu: "Türkiye'nin Asya Kıtası ile bağları kalptendir, tarihidir ve kalıcıdır"
Bu sebeplerden dolayı açılıma "Yeniden Asya" adını verdiklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Bu yıl Ağustos ayında düzenlediğimiz Büyükelçiler Konferansı'nda Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle üç açılımı ilan ettik; dijital diplomasi dünyanın beşinci diplomatik gücünü dijital çağa uyarlayacak.
Çağa 26.12.2019
"Yeniden Asya Çalıştayı" Ankara'da başladı
Asya'nın dünya kara alanının üçte biri olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, bu kıtanın en kalabalık nüfusa, en büyük şehirlere, en uzun yaşam beklentisine ve en büyük çeşitliliğe sahip olduğunu vurguladı. "Örneklerini verdiğim çeşitlilik ve dev ölçek, Asya'yı parçalarına ayırarak algılama eğilimini geliştirdi." diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Halbuki 21. yüzyıl paradigması, bağlantısallık ve farklılıklara rağmen bütünsellik üzerine inşa edilmekte. Zaten farklılıkları sadece alt bölgeler arasında değil, ülkeler, hatta ülkelerin içerisindeki bölgeler, şehirler arasında da fazlasıyla görmek mümkün. Bu farklılıklara rağmen, bütünü gören ve bütüne ilişkin strateji geliştirebilen bir zihne 21. yüzyılda yeniden ihtiyaç duyulmakta. Ümit Burnu'nun aşılmasıyla bağlantısallığı Asya kara nakil hatlarından açık denizlere çeken tarih, bugün yeniden Asya üzerinden bir bütünlük geliştiriyor. Asya, yeniden dünyanın ekonomik ağırlık merkezi haline geliyor. Önümüzdeki yıl Asya ülkelerinin satın alma gücü paritesine göre toplam milli gelirleri, dünyanın geri kalanının toplamını aşacak. Bazı rakamlara göre aştı bile. Asya Kalkınma Bankasının verilerine göre, Asya-Pasifik bölgesi küresel büyümeye de yüzde 60 oranında katkıda bulunmaktadır. Dünyadaki orta sınıfın yarısı da Asya'da yaşıyor. İster demografi ister kalkınma olarak bakın, pazarların genişlemesi en fazla Asya'da gerçekleşecek. Tarihin sarkacı yeniden Asya'ya doğru kayıyor. Tarihin gelgitleri malum, yıllık değil yüzyıllık dilimlerle yaşanır. 18. yüzyılın devleri Asyalı'ydı. 19. yüzyıl Avrupa'nın, 20. yüzyıl Amerika'nın şekillendirdiği dönemlerdi. 21. yüzyıl ise yeniden Asya'daki gelişmelerin yön vereceği bir asır olarak şekillenecek. Yani Asya yeniden yükseliyor. Biz de Asya'nın yükselişi karşısında, aynı zamanda bir Asyalı olarak, nasıl konum alacağımızı düşünmeliyiz. Asya'yı girişimci ve insani dış politikamızın merceğinden ilk kez değil ama yeniden ele almalıyız. İşte bu yüzden açılımımıza 'Yeniden Asya' adını verdik." Ağustos ayında düzenlenen Büyükelçiler Konferansı'nda üç açılımı ilan ettiklerini hatırlatan Çavuşoğlu, "Dijital Diplomasi dünyanın beşinci diplomatik gücünü dijital çağa uyarlayacak.
Çağa 25.12.2019
Akıllı cihazların siber güvenlik testleri İstanbul Üniversitesi-Cerrapaşa'da yapılacak
Merkezin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Görçin, "Bilgi toplamak için çiplerin çok daha küçülerek farklı sistemlere girmesini sağlayan 'IoT' denilen bilgi toplama sistemleri, yapay zeka ve kuantum teknolojileriyle birlikte yeni bir çağa gireceğiz.
Çağa 24.12.2019
Antalya Mesleki ve Teknik Eğitim Zirvesi
Çocukları ve eğitimi çağa göre revize etmek gerektiğini vurgulayan Karaloğlu, çocukların ilgi ve yeteneklerinin veliler tarafından tespit edilmesi gerektiğini bildirdi.
Çağa 24.12.2019
"Demokrasi ve Basın Özgürlüğü Konferansı"
Demokrasinin, milattan önce eski Mısır, Mezopotamya ve eski Yunan site devletlerine dayandığını aktaran Dursun, bu kavramın çağa, devlet yönetimlerine ve insanlara göre farklılık gösterdiğini vurguladı.
Çağa 24.12.2019
Eskişehir Dijital Dönüşüm Zirvesi
İşletmelerin ayakta kalması için dijital dönüşümü yakalamaları gerektiğini vurgulayan Çakacak, "Devletler de dijital dönüşümde kendilerini çağa uydurmak durumundadır ki uluslararası toplumdan geride kalınmaması gerekiyor.
Çağa 24.12.2019
Sanayide dijital dönüşüm, iş modellerini ve insan kaynaklarını değiştirecek
Köklü inovasyon mirası ve üstün teknolojileri ile geliştirdikleri yenilikçi çözümlerle fabrikaların altyapısını, sistemlerini ve proseslerini dijital çağa uygun şekilde dönüştürdüklerini kaydeden Bizel, Sanayi 4.
Çağa: Edirne'den kısa kısaÇağa 22.12.2019
Çağa 21.12.2019
AGİSİAD Genel Başkanı Kaya: "Değişime direnmek, hayata direnmektir"
Avrasya Girişimci Sanayici ve İş Adamları Derneği (AGİSİAD) Genel Başkanı Beyler Kaya, dünyanın yepyeni bir çağa girdiğini belirterek,"Teknolojideki gelişmeler, hayatın her alanını tepeden tırnağa değiştiriyor.
Çağa 19.12.2019
Ardahan'da "kamuya yararlı bir işte çalıştırma" protokolü yapıldı
Valilikteki protokol imza programında konuşan Vali Mustafa Masatlı, Türkiye'nin her alanda geliştiğini ve modern çağa uygun bir sistem oluşturulmak istediklerini söyledi.
Çağa 19.12.2019
Uluslararası Siber Kalkan 2019 Tatbikatı başladı
Hayatın merkezine bu kadar yerleşen teknolojinin sadece bilimsel ve ekonomik açıdan değil, sosyal, hukuk, etik, siyaset ve küresel dengeler açısından da yönlendirici bir güç olduğunu vurgulayan Sayan, şöyle konuştu: "Hızla ilerleyen teknoloji yeni fırsatlar getirirken, beklenmedik tehlikelere de sebep olabiliyor. Siber saldırılar dünyanın her yerinde sürekli artıyor. Ülke olarak bu saldırılardan ve ortaya çıkardıkları hasarlardan korunmak için işe koyulduk. Çağa, sektörün ve hayatın gerçeklerine uygun bir şekilde ulusal siber güvenliğin sağlanmasına yönelik faaliyetlerimize Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) bünyesinde devam ediyoruz.
Şu an buradasınız: Çağa Haberleri | Çağa Haber - Haberler - Sayfa 3 - Çağa haberleri, son dakika çağa haber ve gelişmeleri burada. Kırıkkale'de Geçmişten Günümüze Kırıkkale Basını fotoğraf sergisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.3.2020 19:30:45. #1.14#
title