Beğendik Haberleri

Beğendik haber, Beğendik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beğendik - 7.11.2019
İzmir Özel Can Hastanesi'nde Lösemili Çocuklara Gözde Kansu'lu destek
Ünlü oyuncu Kansu, lösemili çocuklar için LÖSEV'in öncülük yaptığı kampanyaya destek olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyerek şöyle devam etti;"Refakatçi olarak hastanede kalırken bu etkinliği duyunca çorbada tuzumuz olsun istedik. İzmir Özel Can Hastanesi'ni de çok beğendik.
Beğendik - 7.11.2019
Dünya İdari Kentler Birliğine üye ülkelerin temsilcileri Ankara'da
İslamabad Belediye Başkanı Sheikh Ansar Aziz ise "Ankara'yı tarihi ve kültürel açıdan çok beğendik.
Beğendik - 6.11.2019
Türkiye'nin en yüksek köprüsünde sona gelindi
Bitlis kent merkezine yaklaşık 140 kilometre uzaklıkta bulunan Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet Köyü ile Siirt'in Pervari ilçesinin Beğendik Beldesi arasında bulunan Botan köprüsü'nün projesi, 1970 yılında hazırlandı.
Beğendik - 6.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Bitlis kent merkezine yaklaşık 140 kilometre uzaklıkta bulunan Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet Köyü ile Siirt'in Pervari ilçesinin Beğendik Beldesi arasında bulunan Botan köprüsü'nün projesi, 1970 yılında hazırlandı.
Beğendik - 5.11.2019
Filistinli gençler "kardeşlik ezgileri" seslendirdi
Raya, konserde hem Arap hem de Türk dinleyicilere hitap etmek adına özel bir repertuvar hazırladıklarını söyleyerek, şöyle devam etti: "Mülteci kamplarında yaşam şartları gerçekten çok zor. Bu yüzden müziği kendimizi ifade etmek, bir arada kalmak ve sıkıntılarımızı gidermek için bir araç olarak görüyoruz. Grup olarak hem kamplarda hem de kampların dışında konserler veriyoruz. Bu da bizim kendimizi ifade etmemize ve kültürümüzü diğer insanlara anlatma noktasında yardımcı oluyor. Aynı zamanda farklı ülkelerdeki müzisyenlerle de çalışıyoruz ve konserler veriyoruz. Bu konserler sahnede öz güvenimizi koruma konusunda yardımcı oluyor. ABD ile Fransa'daki müzisyenlerle de çalışıyoruz." Fransa ve İspanya'da da konser vereceklerinden bahseden Raya, "Yakın zamanda Filistin'de de bir etkinlik yapacağız. Bu arada İstanbul'u ekip olarak gezme fırsatımız oldu. Çok sevdik ve özellikle Türk yemeklerini çok beğendik.
Beğendik - 4.11.2019
Katar polisi "Bora-12" ile hedefi 12'den vuruyor
"Bora-12 gayet başarılı bir silah" Katarlı Özel Harekat Polisi Hamed Abdullah ise iki ülke arasındaki ilişkilerin çok iyi olduğunu dile getirerek, bundan dolayı Türkiye'yi tercih ettiklerini söyledi. Türkiye'yi çok sevdiklerini ifade eden Abdullah, şöyle konuştu: "Kurs oldukça faydalı geçti. Hocalarımız bu konuda oldukça profesyoneller, alanlarında en iyisi diyebiliriz. Bu yüzden kendimizi şanslı görüyoruz. Kurs süresince farklı mesafelerden atışlar yaptık, 100 metreden başlayıp bin metre mesafeye kadar atış gerçekleştirdik. Türkiye'nin ilk milli keskin nişancı tüfeği olan JMK Bora-12 gayet başarılı bir silah. Çok beğendik.
Beğendik - 4.11.2019
GÜNDEM / 4 Kasım 2019
(İstanbul/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Çocukluk çağı obezitesine karşı eylem planı hazır Sağlık Bakanlığınca hazırlanan "Çocukluk Çağı Obezitesinin Önlenmesi 2019-2023 Eylem Planı" ile okul kantinlerinden okul çevresine, restoranlardan spor etkinliklerine kadar birçok alanda hayata geçirilecek uygulamalarla obezite ve buna bağlı hastalıklarla mücadele edilecek Eylem Planı'na göre, okul kantinlerinde ve okullardaki otomatlarda sağlıklı gıdalara daha fazla yer verilmesi ve kantin koşullarının iyileştirilmesi sağlanacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Başta restoranlar ve kahve zincirleri olmak üzere, gıda servisi yapan işletmelerin menülerinde enerji ve beslenme bilgilerinin bulundurulması sağlanacak. Restoranlar, çocuk menülerinde yarım porsiyon seçeneğini bulundurmaları için teşvik edilecek" "Sağlıklı büyümenin sağlanabilmesi için Okul Yemeği Programı'nın başlatılması önemli çalışmaların başında geliyor. Okul kantinlerinde, otomatlar da dahil olmak üzere satılan bütün gıdaların genelgeye uyumlu hale gelmesi sağlanacak" (Yeşim Sert Karaaslan/Ankara) 2- Katar polisi "Bora-12" ile hedefi 12'den vuruyor Keskin nişancı kursu kapsamında Türkiye'ye gelen Katar polisi, MKEK tesislerinde Ar-Ge çalışmalarına 2008 yılında başlanan ve üretiminin tamamlanmasının ardından 2014'te TSK'nin operasyonel birliklerine dağıtılan Türkiye'nin ilk milli keskin nişancı tüfeği JMK Bora-12 ile eğitimden geçti Silahlar ve Atış Konular Kurul Başkanı Jandarma Yarbay Uğur Efe: "Kurs süresi boyunca dost ülke Katarlı polislere temel keskin nişancılık esasları, ölçü birimleri, atış psikolojisi yöntemleri, temel balistik esaslar, mühimmat bilgisi, atış sonrası gözetleme, gizlenme, kamuflaj, keşif, meskun mahalde keskin nişancılık eğitimleri verdik" Katarlı Özel Harekat Polisi Hamed Abdullah: "Türkiye'nin ilk milli keskin nişancı tüfeği olan JMK Bora-12 gayet başarılı bir silah. Çok beğendik.
Beğendik - 3.11.2019
Kayısı bahçelerinde "masalsı" sonbahar
Ziyaretçilerden Bilal Özkan ise "Bahçeler çok güzel, sonbahar yapraklarını dökmüş. Yapraklar sararmış, çok hoşuma gitti. İnternette gördüm, zaten kayısı bahçeleri yazdığınızda Iğdır'daki bahçeler çıkıyor. Biz de merak ettik, arkadaşlarla birlikte gelip gezdik ve çok beğendik.
Beğendik - 2.11.2019
Salda Gölü sonbaharda da ilgi görüyor
Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinden gelen Serkan Ceylan, Salda Gölü'nün adını uzun süredir duyuyorduk. Arkadaşlarımız geldi ama biz gelememiştik. Geçen hafta evlendik. Balayından dönüşte buranın güzelliğini görmek için geldik. Gerçekten doğa harikası. Türkiye'nin Maldivleri denildiği kadar var. Çok beğendik.
Beğendik - 26.10.2019
Hacılar'da asfalt çalışması
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, "Kış öncesi vatandaşların ulaşımlarını rahat bir şekilde gerçekleştirmeleri için yoğun gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda yol yapım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. Sakar Çiftliği Beğendik hattı üzerinde yaptığımız yol düzenlemesinin ardından asfalt serim işlemini gerçekleştirdik.
Beğendik - 23.10.2019
Hacılar'da yollar kışa hazır
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından altyapı çalışmaları bitirilen Beğendik Mahallesi'ndeki, Çifte Harmanlar, Çifte Kuyu ve Ildız sokakta asfalt serim çalışmalarının tamamlandı.
Beğendik - 22.10.2019
Kırklareli'nde 36 düzensiz göçmen yakalandı
Kırklareli Jandarma Komutanlığı ekipleri de Şükrüpaşa köyü ve Demirköy ilçesinin Beğendik köyünde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkış hazırlığındaki Fas uyruklu 2 düzensiz göçmeni yakaladı.
Beğendik - 10.10.2019
TRAKYAKA yönetim kurulu toplantısı
TRAKYAKA Yönetim Kurulu üyeleri, Kırklareli'nde turizme kazandırılması amacıyla restorasyon çalışmaları devam eden Demirköy Fatih Dökümhanesi'nde incelemelerde bulunarak, Bulgaristan sınırındaki Beğendik Köyü'nü ziyaret etti.
Beğendik - 8.10.2019
İllüzyon dünyasına yolculuk bu müzede... izleyenler de şaşırıyor
  "MÜZEDE ÜÇ FARKLI İLLÜZYON VAR" Cihan Kılınçkaya şöyle devam etti: "İllüzyon bir yanılsama. Beynimizin olağan bir şeyi farklı bir şekilde algılaması. Burada üç farklı illüzyonumuz var. Bunlar optik, foto grafik ve interaktif illüzyonlar. Buraya gelen insanlar öncelikle foto grafik illüzyonlarda duvardaki sergilerden veya burada görecekleri sergilerle foto grafik olarak yanılsamaları anlayacaklar ve keyif alacaklar. Onun dışında optik illüzyonlarımız var. Bu aynaya dayalı illüzyon. Burada farklı yanılsamaları görerek farklı deneyim tadacaklar. En önemlisi ve en çok keyif alınan interaktif illüzyonlar. Bunlar odalar, farklı yerlerde karşınıza çıkacak sürprizlerle beraber aslında o illüzyonun içinde tekrar kendinizi var ederek interaktif bir şekilde rol almanızı sağlayan noktalar oluyor. Ziyaretçilerimiz buraya geldiklerinde bu üç farklı illüzyonla son derece keyifli vakit geçirecektir."   HER YAŞTAN KİŞİ ZİYARET EDİYOR Müze en çok çocukların ilgisini çekse de müzeyi her yaştan birey ziyaret ediyor. Ailesiyle birlikte müzeyi ziyaret eden Reyhan Ademoğlu, müzede çekilen fotoğraflardan dolayı merak ettiğini ve müzeyi ziyaret geldiklerini söyledi. Ademoğlu, "Beğendik, çocuklar için de değişik bir aktivite oldu.
Beğendik - 8.10.2019
İllüzyon dünyasına yolculuk bu müzede... izleyenler de şaşırıyor
"MÜZEDE ÜÇ FARKLI İLLÜZYON VAR" Cihan Kılınçkaya şöyle devam etti: "İllüzyon bir yanılsama. Beynimizin olağan bir şeyi farklı bir şekilde algılaması. Burada üç farklı illüzyonumuz var. Bunlar optik, foto grafik ve interaktif illüzyonlar. Buraya gelen insanlar öncelikle foto grafik illüzyonlarda duvardaki sergilerden veya burada görecekleri sergilerle foto grafik olarak yanılsamaları anlayacaklar ve keyif alacaklar. Onun dışında optik illüzyonlarımız var. Bu aynaya dayalı illüzyon. Burada farklı yanılsamaları görerek farklı deneyim tadacaklar. En önemlisi ve en çok keyif alınan interaktif illüzyonlar. Bunlar odalar, farklı yerlerde karşınıza çıkacak sürprizlerle beraber aslında o illüzyonun içinde tekrar kendinizi var ederek interaktif bir şekilde rol almanızı sağlayan noktalar oluyor. Ziyaretçilerimiz buraya geldiklerinde bu üç farklı illüzyonla son derece keyifli vakit geçirecektir." HER YAŞTAN KİŞİ ZİYARET EDİYOR Müze en çok çocukların ilgisini çekse de müzeyi her yaştan birey ziyaret ediyor. Ailesiyle birlikte müzeyi ziyaret eden Reyhan Ademoğlu, müzede çekilen fotoğraflardan dolayı merak ettiğini ve müzeyi ziyaret geldiklerini söyledi. Ademoğlu, "Beğendik, çocuklar için de değişik bir aktivite oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beğendik Haberleri | Beğendik Haber - Haberler - Sayfa 8 - Beğendik haberleri, son dakika beğendik haber ve gelişmeleri burada. Çeşme'de esnaf ara tatilden umduğunu bulamadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 00:51:36. #1.15#
title