AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman - 01.04.2018
İsrail Savunma Bakanı'ndan BM'nin Gazze'deki İsrail Saldırılarına Soruşturma Çağrısına Ret
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze-İsrail sınırında en az 15 Filistinli'nin öldürülmesi sonrası Birleşmiş Milletler'in (BM) bağımsız bir soruşturma açılması çağrılarını reddetti.
Avigdor Lieberman - 29.03.2018
Fkö, ABD ve İsrail'in Abbas Hakkındaki Açıklamalarını Kınadı
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) yaptığı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a saldıran ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ve İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın açıklamalarını sorumsuz bulduklarını ve kınadıklarını söyledi.
Avigdor Lieberman - 19.03.2018
İsrail Güvenlik Güçleri Gazze'de Bulunan İki Tüneli İmha Etti
Tünel krizi hakkında konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu ise, "Ülke politikamız bize zarar veren tüm girişimleri belirlemeye ve bu terörist tünelleri imha etmeye yöneliktir, bu sebeple devam çalışmalarımıza edeceğiz" ifadelerini kulandı. Bu yıl sonuna kadar Gazze'deki tüm tünelleri imha edeceklerini belirten İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, "İleri teknolojimiz ve derin istihbaratımız sayesinde Hamas'ın tünellerini bir bir imha ediyoruz" dedi.
Avigdor Lieberman - 20.02.2018
Filistin Başbakanı Hamdallah, İsrailli Yetkililerle Görüştü
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman geçen ay Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Bakanlar Komitesinin, "Filistin vergilerinde yıllık 300 milyon dolar kesintiye gidilmesi ve bu meblağın yerleşim birimlerinin istifade edeceği projelerde kullanılmasını öngören" yasa tasarısını onayladığını duyurmuştu.
Avigdor Lieberman - 06.02.2018
Akdeniz Doğalgazında Hak İddiaları
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman 31 Ocak'ta, Tel Aviv Üniversitesi'ndeki bir konferansta yaptığı konuşmada, 9 nolu gaz bloğunun İsrail'e ait olduğunu buna rağmen Lübnan'ın bu blokla ilgili ihale açtığını söylemişti.
Avigdor Lieberman - 14.01.2018
İsrail Gazze Şeridinden Mısıra Açılan Bir Tüneli Yok Ettiğini Açıkladı
Savunma Bakanı Avigdor Lieberman tünelin yokedildiği operasyon için "Bu saldırgan tüneller ağını yok etmek Hamas'ın stratejik yetkinliklerine sistematik olarak zarar verme politikamızdaki en önemli husustur" değerlendirmesini yaptı.
Avigdor Lieberman - 26.07.2017
Analiz - El Aksa: Ortadoğu Duvarında Asılı Silah
- İsrail'de sağın merkeze oturması İsrail siyasetinin merkezi 2001 yılından itibaren ciddi bir biçimde sağa kaydı. İsrail sağının en önemli isimlerinden Ariel Şaron bile, 2005'te İsrail'i Gazze'den çekme kararı aldığında, partisi Likud tarafından adeta aforoz edilmiş, daha "merkezde" dediği Kadima'yı kurmak durumunda kalmıştı. İsrail solunun önemli isimlerinden Şimon Peres de bu girişimde ona katılmıştı. Sonuç, bugün Avigdor Lieberman, Naftali Benett gibi radikal sağcı isimlerin hükümette yer almaları ve politikaları belirlemeleri, Başbakan Netanyahu gibi sert sağcı bir ismi bile zaman zaman "mutedil" görünür kılmalarıdır.
Avigdor Lieberman - 14.07.2017
İsrail, Mescid-i Aksa'da Cuma Namazını Yasakladı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan, İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot ve Polis Şefi Roni El-Şeyh ile görüşmeler yaptıktan sonra Mescid-i Aksa'yı cuma namazına kapatma kararı aldı.
Avigdor Lieberman - 14.04.2017
ABD Savunma Bakanı Mattis Ortadoğu ve Afrika'ya Gidiyor
20 Nisan Perşembe günü İsrail'e gidecek olan Mattis'in, Tel Aviv'de Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile görüşeceği bildirildi.
Avigdor Lieberman - 21.03.2017
Esad, Rus Medyasına Konuştu
"Onların planı teröristlerle mücadele etmek değil" Esad, bir basın mensubunun, "ABD önderliğindeki koalisyonu Nisan ayı başlarında Rakka operasyonu başlatmayı planlıyor. Bunu doğruluyor musunuz? Eğer Rakka kurtarılırsa bu Şam'ın yönetimine mi yoksa bir anlaşmaya mı bağlı olacak? Amerikan birliklerinin Suriye'deki varlığı yasal mı?" sorusuna, "Suriye hükümetinin onayı olmadan Suriye'de herhangi bir askeri operasyon yasal değildir" yanıtını verdi. Esad, açıklamasını şu şekilde sürdürdü. "Rakka'yı ya da başka bir yeri kurtarmak için olsun Suriye topraklarında herhangi bir askeri birliğin varlığı istila olur. İkinci olarak, koalisyonun DEAŞ ile ya da teröristlerle hiçbir zaman mücadelede ciddi olmadığını biliyoruz. Bu nedenle eğer plan Rakka'yı kurtarmaksa planın gerçek niyetini anlamaya çalışıyoruz. Kimden kurtarıp kime vermek? Onların planı teröristlerle mücadele etmek, Suriye hükümetine yardım etmek değil. Suriye'nin birliği ya da Suriye'nin egemenliği değil" "Sınırlarımızı korumak hakkımız" Beşar Esad, "İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın açıklamasının ardından Suriye sınırlarını korumaya devam edecek misiniz?" sorusuna, "Sınırlarımızı korumak hakkımız.
Avigdor Lieberman - 09.03.2017
İsrail'de Purim Bayramı
Açıklamada, söz konusu kararın, Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın verdiği talimat gereği alındığı kaydedildi.
Avigdor Lieberman - 03.12.2016
Yahudi Yerleşim Birimlerinin Yasal Durumu
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın, Yahudi yerleşim birimlerinin geleceğinin, ABD başkanlığına seçilen Donald John Trump ile ülkesinin varacağı anlaşmaya bağlı olduğunu açıkladığı bildirildi.
Avigdor Lieberman - 08.09.2016
Londra'da BM Barışı Koruma Savunma Bakanları Toplantısı
Türkiye'yi Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın temsil ettiği toplantıya ayrıca, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın da aralarında bulunduğu 80 ülkenin savunma bakanları katılıyor.
Avigdor Lieberman - 25.08.2016
İsrail Gazetesinden Mısırlı Bakana "Yeni Siyonist" Övgüsü
Maariv gazetesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın, "Kutsal görevini büyük bir adanmışlık ve özveriyle yürüttüğü için teşekkür ederiz.
Avigdor Lieberman - 23.08.2016
Kazakistan-İsrail İlişkileri
Kazakistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Kazakistan Savunma Bakanı İmangali Tasmagambetov'un, İsrail'e yaptığı ziyaret kapsamında İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile bir araya geldiği ve görüşmede iki ülke arasındaki askeri teknik işbirliği konularının ele alındığı kaydedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. İsrail, Gazze Çevresinde Yer Altı Bariyeri İnşaatını Hızlandırıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 06:00:38. #1.15#

title