Arda Turan'ın aldığı hapis cezası Avrupa'da gündem oldu

Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki davada Arda Turan 2 yıl 8 ay hapis cezası almıştı. Bonservisi hala Barcelona'da olan oyuncunun aldığı ceza, İtalya ve İspanya basınında da konuşuldu.

Arda Turan'ın aldığı hapis cezası Avrupa'da gündem oldu

Berkay Şahin ile 2018 yılının Ekim ayında ağır bir tartışmaya yaşayan, hatta kavganın boyutunu artırarak ünlü şarkıcıyı hastanede silahla tehdit eden Arda Turan'ın aldığı 2 yıl 8 aylık ceza çok geçmeden Avrupa basınında yer aldı.

"BEKLENEN OLDU HAPİS CEZASI ALDI"

Açıklanan kararı yakından takip eden İtalyan medyası Arda Turan hakkında 'Beklenen oldu hapis cezası aldı' manşetleri atarken, tecrübeli futbolcunun bir dönem 34 milyon euroya transfer olup şimdilerde piyasasının 1 milyon euro'lara kadar düşmesi ayrıca ele alındı. Futbol kariyerinde düşüş yaşayan Arda Turan'ın 'sözlü taciz' olayı büyük yankı uyandırırken, 32 yaşındaki futbolcunun 2 Eylül'de yıllık maaşında yüzde 50 indirime gitmişti.

MARCA BÖYLE DUYURDU

Marca, lisanssız silah taşıma sebebiyle Arda'ya 2 yıl 8 ay hapis cezası verildiğini okuyucularına duyurdu. Haberde Arda'nın Türkiye'nin ünlü şarkıcısı Berkay'la yaşadığı olay sonrası hapis cezasına çarptırılmak zorunda kalmayacağı ifade edildi.

Arda'nın silahın kazara ateşlendiğini iddia ettiğini yazan Marca, bir dönem Atletico Madrid ve Barcelona'da forma giyen oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarına da yer verdi.

"YARALANMADAN MAHKUM EDİLDİ"

Mundo Deportivo da Arda'nın barda kavga ettiği Berkay'la olan davasının sonuçlandığını sayfalarına taşıdı. Gazete, Turan'ın taciz suçundan beraat ettiğini ancak Berkay'ın burnunu kırdığı için kasıtlı yaralamadan mahkum edildiği bilgisine yer verdi.

Arda Turan'ın aldığı hapis cezası Avrupa'da gündem oldu
YORUMLAR (31)

 • BÜLENT MENEKŞE:
  Olayın başlangıcı taciz iddiasu ise ce böyke bir şeyden ceza almıyorsa,demekki berkay da suçlu arda nerde ise ,suçsuzken katik olacakmiş hiç by yönden olayu incelemiyorlar ,ayrıca arda bizimngeçmişte ukusak gururumuzdu yine öyle kalacak
 • HATTRİCK/BJK:
  Atın artık şunu içeriye , ortalıkta dolaşıp suç işlemesin daha fazla , kamu vicdanı denen bir şey var , hala niye dışarıda toplumun rahatsızlığı görülmüyor mu ?
 • BUBİ:
  Bunun yaptığının aynısını ben yapsam , ergenekon veya fetö muamelesiyle yargılarlardı vallahi . Kaderde ünlü olmak varmış anasını satayım. sırtı pek olan kazanıyormuş
 • CANMEN:
  KIZDIRMAYAN. . YOKSA AVRUPANIN GöRMEDIGI BI TAZMINAT DAVASI ACAR. . . TüRKIYEYI ZATEN SOKE ETTI YAA. . . FALAN. . .
 • ARDA NEDEN HAPİSE GİRMEDİ:
  ARDA TURAN ŞEHİR TERÖRİSTİDİR, HASTANEYİ SİLAHLA BASMASI BUNUN EN BÜYÜK İSPATIDIR.
Tüm 31 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.