79 Yaşındaki Altın Nine'nin Futbol Aşkı Herkesten Saygı Görüyor

79 Yaşındaki Altın Nine'nin Futbol Aşkı Herkesten Saygı Görüyor

79 yaşındaki Altın Nine lakaplı kadın, Adana 2. Amatör Futbol Ligi'nde mücadele eden Emekspor'un her şeyiyle ilgileniyor. Oyunculara, çay demleyen ve kahvaltı hazırlayan Hanım Aral, taraflı tarafsız herkesten ilgi görüyor.

Adana'da Emekspor'un emektarı 79 yaşındaki Hanım Aral, her gün kulübün sahasını açıyor, antrenmana gelen çocukları hazırlıyor. Aynı zamanda kulübün onursal başkanı da olan ve Altın Nine olarak tanınan Aral, boynuna taktığı akredite kartıyla takımının hiçbir maçını kaçırmıyor.

ALTIN NİNE DİYE BİLİNİYOR

Adana'da 79 yaşındaki Hanım Aral, çocukluğundan beri başta futbol olmak üzere spora gönül verdi. Emekspor'da "Altın Nine" olarak da çağrılan 7 çocuk sahibi Hanım Aral, 6 yıl önce merkez Seyhan ilçesine bağlı Emek Mahallesi'ne yerleşti. Eşini 40 yaşında kaybeden ve çocuklarını da evlendiren Aral, Adana 2. Amatör Futbol Ligi'nde mücadele eden mahalle takımı Emekspor'a iyice bağlandı.

HİÇBİR MAÇI KAÇIRMIYOR

Her sabah erkenden sahayı açan Aral, kulübün hocalarına ve oyuncularına elleriyle kahvaltı hazırladığı gibi oyuncuları da motive etmeyi unutmuyor. Boynuna taktığı akredite kartıyla maçların hiçbirini kaçırmayan Aral, gittiği her maçta taraflı tarafsız herkesin ilgisiyle karşılaşıyor.

"ÇAYLARINI GETİRİYORUM, AÇLARSA KARINLARINI DOYURUYORUM"

Mahallenin çocuklarını kötü alışkanlıklardan koruyabilmek için ev ev dolaştığını ve onları sahaya getirdiğini belirten Aral, "Çocuklarımı da futbolu da çok seviyorum. 6 senedir bu çocukların başındayım. Çaylarını getiriyorum, açlarsa karınlarını doyuruyorum. Beni başka kulüpten de çağırdılar ama çocuklarımı sevdiğim için gitmedim. Ölene kadar da takımımı bırakmam. Emekspor nerede oynuyorsa, ben de maçlarına gidiyorum. Kaybedersek de çok üzülüyorum. Çocuklarıma da eğer maçı kaybederseniz, sizi buradan yürüyerek gönderirim diyorum. Keşke ben de genç olsam da onlarla birlikte oynayabilsem" diye konuştu.

HOCALARI GELMEDİĞİ ZAMAN ANTRENMAN YAPTIRIYOR

Emekspor'un Başkan Vekili Özkan Çelik ise Hanım Aral'ın 6 yıldır çocuklarının başında olduğunu kaydederek, "Hanım anamız Emekspor için renk, heyecan, kısacası her şey demek. Bazen hocalarımızın gelmediği zaman, çocukları o çalıştırır. Kulüpteki herkesle ilgilenir. Onunla olmaktan çok mutluyuz. O bizim her şeyimiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.