FARUK ÇELİK

Faruk Çelik
Faruk Çelik, 17 Ocak 1956'da Artvin Yusufeli'nde doğdu. Babasının adı Yaşar, annesinin adı Hedise'dir. Eğitimci; Bursa Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. Yıldız Üniversitesine bağlı Kocaeli İşletme Enstitüsü'nde iki yıl işletme eğitimi gördü. Lise öğretmenliği yaptı. Serbest ticaretle uğraştı. Yerel bir gazetenin sahipliğini ve köşe yazarlığını yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu. 21, 22. Dönem Bursa Milletvekili. 60. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olar...

Gündem Özeti / 23 Ekim 2014

ANADOLU AJANSI.

1 saat önce..

Arınç'tan Tepki Gösteren Yönetmene: Beni Saygısızlıkla Suçlaması Doğru Değildi

İş Konfederasyonu’nun 39. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen 3. ‘Emek’ Kısa Film Yarışması Ödül Töreni’nde birincilik ödülünü kazanan yönetmen Suat Eroğlu’nun Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a tepki gösterdi.

2 saat önce..

Hak-İş Konfederasyonu 39. Kuruluş Yıl Dönümü

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Bu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde zannediyorum bir ilk. İki aylık bir hükümetin başbakanıyla saatlerce süren ve bizi sabırla dinleyen, sorunlarımızı not eden, bu konuda çözülmesi gerekenlerle ilgili talimatlar veren, ne yapılması gerektiği hususunda kararlı bir duruş sergileyen bir Başbakanımız var” dedi.

2 saat önce..
Hak-İş'in Ödül Töreninde Birinci Olan Yönetmenden Arınç'a 'Emek' Tepkisi

Hak-İş'in Ödül Töreninde Birinci Olan Yönetmenden Arınç'a 'Emek' Tepkisi

İş Konfederasyonu’nun kuruluşu atkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada birinci olan yönetmen Suat Eroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kısa film gösteriminin süresine müdahale ettiği iddiasıyla tepki gösterdi.

2 saat önce..
Alın Teriyle Kazanılan Lokmayı Alın Teri Olmadan Kazanılan Mala Tercih Ederiz

Alın Teriyle Kazanılan Lokmayı Alın Teri Olmadan Kazanılan Mala Tercih Ederiz"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, emeğin insan bedeninin onuru, sanatın ise insan ruhunun onuru olduğunu söyledi.

3 saat önce..

Hak-İş Konfederasyonunun 39. Kuruluş Yıl Dönümü

Hak İş Genel Başkanı Arslan: "İki aylık bir hükümetin başbakanıyla saatlerce süren ve bizi sabırla dinleyen, sorunlarımızı not eden, çözülmesi gerekenlerle ilgili talimatlar veren, ne yapılması gerektiği hususunda kararlı bir duruş sergileyen bir Başbakanımız var"

3 saat önce..

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu'dan Bakan Çelik'e Ziyaret

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti.

22.10.2014 16:43

Memur-Sen Taleplerini Bakan Çelik'e İletti

Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'le bir araya geldi.

22.10.2014 16:38
Gündoğdu, Bakan Çelik'le Bir Araya Geldi

Gündoğdu, Bakan Çelik'le Bir Araya Geldi

Memur-Sen Taleplerini Bakan Çelik'e İletti

22.10.2014 15:44

İlaçta Ar-Ge Atılımı için Paydaşlar Buluşuyor

"İlaçta Ar Ge: Kamu Üniversite Sanayi İşbirliğinin Önemi" toplantısına dünyadan ve Türkiye genelinden uzmanlar katılacak İEİS Yönetim Kurulu Üyesi Sözeri: "İlaç sanayisinde sıçrama yapmak için Ar Ge'de sıçrama yapmak şarttır"

22.10.2014 13:50

Hak-İş 39. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonlarından olan HAK-İŞ 39. Kuruluş Yıldönümünü bugün Ankara Rixos Otelde kutlayacak.

22.10.2014 10:34
Türkiye'deki Metruk Yapılar Ortadan Kaldırılmalı

Türkiye'deki Metruk Yapılar Ortadan Kaldırılmalı

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması da gerekiyor." dedi.

21.10.2014 18:48

Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı

Başbakan Yardımcısı Arınç: "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viranhaneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması da gerekiyor.

21.10.2014 18:48

(Geniş Haber) "Asansör Faciası"nda İnşaat Firması Sahiplerine Takipsizlik...

Mecidiyeköy'deki rezidans inşaatında 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma 41 gün sonra tamamlandı.

21.10.2014 18:47

"Türkiye'nin Neresinde Metruk Yapı Varsa Ortadan Kaldırılmalı"

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi.

21.10.2014 18:31
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İstanbul'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İstanbul'da

Bakan Çelik, Küçükçekmece Belediye Başkanı Karadeniz’i makamında ziyaret ederek ilçede yapılacak yeni SGK binasıyla ilgili bilgi aldı.

21.10.2014 16:02
Madenciye Asgari Ücret Şoku

Madenciye Asgari Ücret Şoku

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan madencilere Torba Yasa ile gelen iki asgari ücret uygulamasının uygulanmadığını ifade etti.

21.10.2014 13:41
Madenciden Ttk'ya Alacak Davası

Madenciden Ttk'ya Alacak Davası

Genel maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK), Torba Yasa'da yer alan maden işçisine en az 2 asgari ücret kadar ücret uygulamasını yerine getirmeyerek 3 bin 600 işçiye eksik ödeme yaptığını söyledi.

21.10.2014 13:31
Kepez Belediye Tiyatrosu Yeni Sezona Hazırlanıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu Yeni Sezona Hazırlanıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu, Haldun Taner'in 1964 yılında yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyununu sahneleyecek.

21.10.2014 10:45
Bakan Çelik, Yönetmen Ataman'ı Tebrik Etti

Bakan Çelik, Yönetmen Ataman'ı Tebrik Etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Film ödülünü kazanan Kutluğ Ataman'ı telefonla arayarak tebrik etti.

21.10.2014 10:43
Kepez Belediye Tiyatrosu Yeni Sezona Hazırlanıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu Yeni Sezona Hazırlanıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu, yeni sezonu, Haldun Taner'in 1964 yılında yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım ile açacak.

21.10.2014 10:30
Erken Emeklilik için Yeni Düzenlemeler Geliyor

Erken Emeklilik için Yeni Düzenlemeler Geliyor

Kısa bir süre önce hayata geçen torba yasa ile 4 kesime erken emeklilik fırsatı geldi. Bu yetmeyince 4 konuda daha çalışma başlatıldı.

20.10.2014 12:37

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

"Sinemamızın en köklü organizasyonu olan festivale proje ve yapımlarıyla anlam katan tüm sinemacılarımızı tebrik ediyor, festivalin daha nice gurur verici sanat organizasyonlarına ilham kaynağı olmasını temenni ediyorum"

19.10.2014 15:28

Bakan Çelik'ten Yönetmen Ataman'a Tebrik Telefonu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En iyi film" ödülünü kazanan Kutluğ Ataman'ı telefonla arayarak tebrik etti.

19.10.2014 10:03
Bakan Çelik, Roma'daki Turizm Müşavirliği'ne Saldırıya İlişkin Sert Konuştu

Bakan Çelik, Roma'daki Turizm Müşavirliği'ne Saldırıya İlişkin Sert Konuştu

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, geçtiğimiz günlerde PKK sempatizanlarının sis bombalı saldırıda bulunduğu Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği'ni ziyareti sırasında, "Hani yurtiçinde bir çok tahribatlar yaptılar, ama yurtdışında böyle bir girişimde bulunmalarının akılla izah edilecek bir durum olmadığını vurgulamak istiyorum ve kınıyorum" dedi.

18.10.2014 21:48
Bakan Çelik'ten Roma'da Saldırıya Uğrayan Müşavirliğe Ziyaret

Bakan Çelik'ten Roma'da Saldırıya Uğrayan Müşavirliğe Ziyaret

Bakan Çelik'ten Roma'da saldırıya uğrayan müşavirliğe ziyaret- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Akılla izah edilecek bir durum olmadığını vurgulamak istiyorum ve kınıyorum"- "Türkiye ile beraber bu yangının söndürülmesi konusunda dünyanın bir birliğe ihtiyacı var"- "(Resmi müzakereci olarak kabul edilmesi) Bazı konular, bunların söz konusu olmadığını ifade ediyorum"ROMA (AA) – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Roma'da geçen perşembe PKK'lı grubun saldırısına uğrayan Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği'ni ziyaret etti.

18.10.2014 21:11

Bakan Çelik'ten Roma'da Saldırıya Uğrayan Müşavirliğe Ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: “Akılla izah edilecek bir durum olmadığını vurgulamak istiyorum ve kınıyorum" “Türkiye ile beraber bu yangının söndürülmesi konusunda dünyanın bir birliğe ihtiyacı var" “(Resmi müzakereci olarak kabul edilmesi) Bazı konular, bunların söz konusu olmadığını ifade.

18.10.2014 20:28

CHP Milletvekili Türeli, Bakan Çelik'e İzmir Film Festivali'ni Sordu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Uluslararası İzmir Film Festivali'nin düzenlenip düzenlenmeyeceğini sorarak, "Bu konuda daha önce verdiğim dört yazılı, bir de sözlü soru önergesine Kültür Bakanı yanıt vermedi.

18.10.2014 12:27
Bakan Çelik, Dünyaca Ünlü Yönetmenler Aracılığıyla Barış Mesajı Verdi

Bakan Çelik, Dünyaca Ünlü Yönetmenler Aracılığıyla Barış Mesajı Verdi

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne katılan yabancı yönetmen ve senaristlere, 'Etrafımızdaki 9 ülke yönetilemez hale gelmiştir' dedi.

18.10.2014 10:37
Başbakan Davutoğlu Açıklaması

Başbakan Davutoğlu Açıklaması

"Kılıçdaroğlu'nun o sözü tarihe geçecek bir sözdür.

18.10.2014 02:51
Bakan Çelik, İtalya'da

Bakan Çelik, İtalya'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Çelik, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Brasseur ile görüştü Çelik: "Türkiye 2 milyon sığınmacıya kapılarını açtı.

18.10.2014 00:14
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, İtalya'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, İtalya'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, İtalya'da- Çelik: "Ortadoğu'da yaşanan insanlık dramına dünyanın ve özellikle gelişmiş ülkelerin yeteri kadar duyarlı davranmamaları hem üzüntü verici hem de düşündürücüdür"- "Bu ilgisizlik terörün çeşitlenerek artmasına neden olmaktadır.

17.10.2014 23:52

"Sinemacılarımızla Gurur Duyuyorum"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sinema sektörünü hem uluslararası hem de ulusal alanda desteklemek için yeni mekanizmalar oluşturacaklarını söyledi.

17.10.2014 23:06
Bakan Çelik: Sinemaya Yeni Destekler Gelecek

Bakan Çelik: Sinemaya Yeni Destekler Gelecek

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin özgün sesini dünyaya duyuran sinemacılarla gurur duyduğunu ve sektöre yeni desteklerin geleceğini açıkladı.

17.10.2014 22:49

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Antalya'da

Turizm Bakanı Çelik, "Şimdi yeni bir yasa hazırlıyoruz, sinema sektörünü hem uluslararası hem de ulusal alanda desteklemek için yeni mekanizmalar oluşturacağız." dedi.

17.10.2014 21:14

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, İtalya'da

Bakan Çelik, "Ortadoğu'da yaşanan drama dünyanın ve özellikle gelişmiş ülkelerin yeteri kadar duyarlı davranmamaları hem üzüntü verici hem de düşündürücüdür." dedi.

17.10.2014 19:45

Bakan Çelik: Soma Faciasına İlişkin Henüz Tekemmül Etmiş Bir Rapor Bulunmuyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 301 işçinin şehit olduğu Soma maden faciasıyla ilgili soru önergesini cevapladı.

17.10.2014 11:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan Lekesiz'i Kabul Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lekesiz'i Kabul Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'i Çankaya Köşkünde kabul edecek.

17.10.2014 09:06
İş Güvenliğine Uymayan Tazminatsız Atılacak

İş Güvenliğine Uymayan Tazminatsız Atılacak

İş hayatını yeniden düzenleyecek olan paketle, iş güvenliğine ikazlara rağmen uymayan işçinin tazminatsız işten çıkarılma yolu açılacak.

17.10.2014 08:13

"Gazze Halkının, Filistin'in Yanında Olmaya Devam Edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman mazlumların, mağdurların, masum Gazze halkının, Filistin'in yanında olmaya devam edeceklerini bildirdi.

17.10.2014 01:49

Roma'daki Kültür ve Tanıtma Müşavirliğine Düzenlenen Saldırı

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’ne düzenlenen saldırıya ilişkin, “Bunun açık bir şekilde Kobani’ye faydası olmaktan çok bu terör örgütünün, bunu yapan militanların niyetinin Kobani’ye fayda getirmekten çok zarar getireceği çok açıktır.

16.10.2014 19:09

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İtalya'ya Gitti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Avrupa Sosyal Şartı" konulu yüksek düzeyli konferansa katılmak üzere İtalya'nın Torino şehrine gitti.

16.10.2014 16:39
Roma'da Türkiye'nin Turizm Müşavirliğine Saldırılması

Roma'da Türkiye'nin Turizm Müşavirliğine Saldırılması

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Roma'da Bakanlığımız müşavirliğine bir saldırı oldu.

16.10.2014 15:52
Bakan Çelik: Roma'da PKK'lı Bir Grup Müşavirliğimize Saldırıda Bulundu

Bakan Çelik: Roma'da PKK'lı Bir Grup Müşavirliğimize Saldırıda Bulundu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Twitter hesabından İtaya'nın başkenti Roma'daki bakanlık müşavirliğine 20 kişilik PKK'lı grup tarafından saldırıda bulunulduğunu duyurdu.

16.10.2014 15:44
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

"Kültürel hayat üzerinde hala ideolojik baskı çok büyük oranda devam ediyor.

16.10.2014 15:30
Bakan Çelik: Roma'da Bakanlığımız Müşavirliğine Bir Saldırı Oldu

Bakan Çelik: Roma'da Bakanlığımız Müşavirliğine Bir Saldırı Oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, PKK'lı bir grup tarafından Türkiye'nin Roma Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'ne saldırı yapıldığını açıkladı.

16.10.2014 15:12
PKK, Roma'da Kültür Müşavirliğimize Saldırdı!

PKK, Roma'da Kültür Müşavirliğimize Saldırdı!

Roma'da Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliği'ne 20 kişilik PKK'lı grup tarafından saldırı düzenlendi.

16.10.2014 15:04
Bakan Çelik: Eline Gücü Geçiren Diğer Renkleri Yok Etmeye Çalışıyor

Bakan Çelik: Eline Gücü Geçiren Diğer Renkleri Yok Etmeye Çalışıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, eline gücü geçiren diğer renkleri yok etmeye çalıştığını söyledi.

16.10.2014 14:46
Bakan Çelik'ten 'Kültür-Sanat Mahallesi' Eleştirisi

Bakan Çelik'ten 'Kültür-Sanat Mahallesi' Eleştirisi

Sanat Politikaları" konulu çalıştaya katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Kültürel hayat üzerinde maalesef hala ideolojik baskı çok büyük oranda devam ediyor.

16.10.2014 14:39
Bakan Çelik:

Bakan Çelik: "Kültürel Hayatın Üzerinde İdeolojik Baskılar Devam Ediyor"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Yerel Yönetimlerde Kültür ve Sanat” çalıştayına katıldı.

16.10.2014 14:22
Abdulkadir Konukoğlu Cnbc-E Kanalının Konuğu Oldu

Abdulkadir Konukoğlu Cnbc-E Kanalının Konuğu Oldu

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye’nin önünün açık olduğunu belirterek, “Bazı ülkeler, bazı kişiler Türkiye’yi yükselirken ayağından çekmeye çalışıyorlar.

16.10.2014 12:16