SAĞLIK HABERLERİ

Salgın Hastalıkların Önlenmesinde Hijyenin Rolü Büyük!
Salgın Hastalıkların Önlenmesinde Hijyenin Rolü Büyük!
Genellikle mevsim geçişlerinde görülen; grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların zamanı geldi çattı. Uzmanlar bu noktada özellikle kapalı alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon uygulamalarının önemine dikkat çekiyor.
Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl Gelişir? Ameliyat sonrası süreç nasıl gelişir? Daha fazlası için kanalımıza abone olunuz. www.izlesene.com/doktortv.
Wing Tsun Prensipleri ve Etkili Savunmanın Unsurları
Wing Tsun Prensipleri ve Etkili Savunmanın Unsurları
Bakırköy Wing Tsun Akademi'de 4 yardımcı eğitmeniyle ders veren Sifu Yesim Sasmaz, Wing Tsun Prensipleri ve Etkili Savunmanın Unsurları hakkında bilgi verdi.
Artan Şiddet Olayları Korkutuyor Uzman Klinik Psikolog Merve Büyükkucak; yaşamımızın hemen her alanında karşımıza çıkan şiddetin, çığ gibi büyüyerek önüne geçilemeyen bir şekilde birçoğumuzun hayatını, fiziksel ve ruhsal sağlığını etkileyen tehlikeli bir hal aldığı konusunda uyarıyor.
Wing Tsun Prensipleri ve Etkili Savunmanın Unsurları Bakırköy Wing Tsun Akademi'de 4 yardımcı eğitmeniyle ders veren Sifu Yesim Sasmaz, Wing Tsun Prensipleri ve Etkili Savunmanın Unsurları hakkında bilgi verdi.
Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin Çalışmaları Sağlık Bakanlığı, özel eğitimle Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerine (UMKE) katılan gönüllü sağlıkçıların periyodik planlanan tatbikatlarla her an göreve hazır beklediğini bildirdi.
Diş Hekimi Koltuğunda Film Molası Diş hekimi koltuğu artık korkulan, tedavi sırasında hastanın canının sıkıldığı ve biran önce kalkmak istediği bir koltuk olmaktan çıkıyor.
Türkiye, Robotik Cerrahiyi Avrupa'ya Öğretiyor Türkiye'de kamu ve özel hastanelerinde robotik cerrahi ile pek çok alanda başarılı ameliyatlar yapan cerrahlar, bu deneyimlerini hem çevre hem de Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına öğretiyor.
Karadeniz'in "Karalahana"Sı Şifa Deposu Karadeniz'in "karalahana"sı şifa deposu- Karadeniz sofralarının vazgeçilmez sebzeleri arasında yer alan karalahananın, sindirim sistemini düzenlediği, kanser tedavilerinde kullanıldığı, mide rahatsızlığını giderici özelliği bulunduğu bildirildi- ODÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Şimşek: - "Karalahanadan bazı kanser türlerinin tedavisinde,...
Kulak Çınlaması Hastalık Habercisi Olabilir!
Kulak Çınlaması Hastalık Habercisi Olabilir!
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Rafet Keleş "kulak çınlaması" hakkında vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Günde 1 Saat Siesta Kalbe İyi Gelir Kış aylarının soğuk geçtiği bugünlerde karlı havalar etkisini gösterdi. Özellikle kronik kalp hastalarının uzun süre soğuk havaya maruz kalması ciddi sorunlara yol açabiliyor.
Çocukları Uykudan Kaldıran Karın Ağrısına Dikkat!
Çocukları Uykudan Kaldıran Karın Ağrısına Dikkat!
Şişli Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Bölümü'nden Doç. Dr. Selim Gökçe, karın ağrısı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Çocuklarda Göz Muayenesine Dikkat Bebeğin 3 aylık olmasına rağmen bakarken bir yere odaklanamaması, ailede ciddi göz hastalığı varlığı, bir gözü kapayarak bakma, çok yakından okuma, televizyonu yakından izleme, gözleri kısarak bakma gibi durumlarda vakit kaybetmeden göz doktoruna başvurulması gerektiği belirtildi.
Hastalığı Erkek Reddediyor Kadın Kader Diyor
Hastalığı Erkek Reddediyor Kadın Kader Diyor
Kadınların ve erkeklerin hastalıklara yaklaşımı birbirinden farklılık gösteriyor. Hastalığa verilen tepki, bu hastalığın ne olduğu ve kişinin bulunduğu ortama göre değişiyor.
Nar ve Üzüm Suyu En Güçlü Antioksidanlar Kış hastalıklarından "kırmızı"nın gücüyle korunun
Çocuk Ortopedisi Doç. Dr. Salih Marangoz Çocuk ortopedisinde sıkça rastlanılan hastalıklar ve tedavi yöntemleri nelerdir? dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi
Kanserin Tedavi Umudu Hücrelerde Saklı Kan hastalıkları ve tedavileriyle ilgili son gelişmeler 21 Şubat'ta gerçekleşen 8. Hematolojide Yeni Eğilimler Sempozyumu'ndan bir gün önce düzenlenen basın toplantısında masaya yatırıldı.
Salgın Hastalıkların Önlenmesinde Hijyenin Rolü Büyük! Genellikle mevsim geçişlerinde görülen; grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların zamanı geldi çattı. Uzmanlar bu noktada özellikle kapalı alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon uygulamalarının önemine dikkat çekiyor.
Kilo Verememenizin Sebebi Duygusal Açlık Olabilir! Karnınızı değil, duygusal açlığınızı doyurun!
Yeni Besin Trendleri; Kinoa, Karabuğday Ve Chıa Çekirdeği Yoğun iş temposu ve spor zamanlarında kan şekerini dengeleyen, kolesterolü düşüren, yağ depolanmasını önleyen yeni besin trendlerini Plastik Cerrahi Hastanesi Uzman Diyetisyen Samet Yağlı anlattı.
Eko Food, Domatesin Ömrünü 90 Gün Uzatacak
Eko Food, Domatesin Ömrünü 90 Gün Uzatacak
Eko Food Ltd Şti'nin, TÜBİTAK-TEYDEB'e sunduğu "Uzun Raf Ömürlü, Doğal Yarı Kuru Domates" proje önerisi kabul edildi.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden ve devletinden daha güçlü bir kuruluş olamaz. Dolayısıyla, aldıkları izin ne kadarsa o iznin peşinden koşsunlar ve kurallara uysunlar" dedi.
Türkiye'den Cibuti'ye Tam Donanımlı Ambulans Türkiye'den Cibuti'ye verilecek tam donanımlı 6 ambulans için iki ülke arasında protokol imzalandı.
Müezzinoğlu: "Sağlık Alanında İşbirliğini Daha İyi Noktalara Taşıyacağız" Türkiye'den Cibuti'ye tam donanımlı ambulans- Türkiye'den Cibuti'ye verilecek tam donanımlı 6 ambulans için iki ülke arasında protokol imzalandı- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Yine 50 yataklı bir çocuk hastalıkları hastanesinin yapımı konusunda bizlere talimat verildi.
Cibuti Sağlık Bakanı Osman: "Cibuti, Bölgede İstikrar Olan Tek Ülke" Türkiye'den Cibuti'ye tam donanımlı ambulans- Türkiye'den Cibuti'ye verilecek tam donanımlı 6 ambulans için iki ülke arasında protokol imzalandı- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Yine 50 yataklı bir çocuk hastalıkları hastanesinin yapımı konusunda bizlere talimat verildi.
Doktorlara 'Kupa Terapisi' Eğitimi Başladı
Doktorlara "Kupa Terapisi" Eğitimi Başladı
Halk arasında "hacamat" olarak bilinen, Sağlık Bakanlığı'nın da "tamamlayıcı tıp" olarak tanımladığı Kupa Terapisi eğitimleri Üsküdar Üniversitesi'nde başladı.
Kapalı Yöntemle Üç Boyutlu Rahim Ameliyatı
Kapalı Yöntemle Üç Boyutlu Rahim Ameliyatı
Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Erdal Sak, bölgede yüksek riskli hastalar için bir referans merkezi durumunda olduklarını söyledi.
Dikkat! Tekno Stres Depresyona Sokuyor
Dikkat! Tekno Stres Depresyona Sokuyor
Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul; çalışma saatlerinin normal mesai saatleri dışına çıkması ve artan sayıdaki elektronik iletileri cevaplama zorunluluğunun tekno strese yol açtığını belirtiyor.
Ağız İçi Yaralarının Nedeni Demir Eksikliği Olabilir
Ağız İçi Yaralarının Nedeni Demir Eksikliği Olabilir
Uz. Dr. Haluk Mumcuoğlu, birçok hastalığın seyri sırasında ortaya çıkabilen ağız içi yaraları hakkında bilgi verdi.
Mutlu Menopoz Dönemi Bu dönemde vücutta neler oluyor, bu dönemi daha rahat atlatmak mümkün mü? Operatör Doktor Mustafa Baran CELTEMEN anlatıyor.
Lıposuctıon Ve Lazer Lıposuctıon Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler
Lıposuctıon Ve Lazer Lıposuctıon Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler
Op. Dr. Alpaslan Topçu, Liposuction Operasyonu için uygun hastaların boy kilo oranı ideale yakın ve bölgesel fazlalığı olan hastalar olduğunu belirtti.
Zekâ Gelişimi İçin Sütten Vazgeçmeyin! Yetersiz beslenmenin, beyin yapısına etki ederek hafıza ve öğrenme yeteneğini etkilediğini belirten uzmanlar, beyin gelişiminde etkili olan iyot, demir, çinko, folik asit, B12, B6, E ve A vitaminleri için süt içilmesini öneriyor.
Dikkat! Keyfinizi Acıya Dönüştürmeyin Efe Rakı Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, rakının sohbeti güzelleştiren, hüzünleri paylaştırıp azaltan bir içecek olduğunu belirterek, "Bu keyfi sürekli kılabilmek için bazı konulara büyük dikkat gösterilmesi gerekiyor" dedi.
ABD'ye Tedaviye Gönderilen Refiye Yılmaz'ın Sağlık Durumu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ABD'ye tedaviye gönderilen, Gardner Sendromu hastası Refiye Yılmaz'ı Tekirdağ'daki evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Mutfaklarda Deniz Tuzu Kullanımı Artıyor Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, doğal deniz tuzuna olan ilginin satışlara da yansıdığını belirtti.
Çikolata Kisti Adı Gibi Tatlı Değil Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Esat Orhon, çikolata kistiyle ilgili bilinmesi gereken 10 önemli konu başlığına değindi…
Erken Tanı Ve Teşhis Hayat Kurtarır
Erken Tanı Ve Teşhis Hayat Kurtarır
Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçe Belediyesi ve Şanlıurfa Halk Sağlığı İl Müdürlüğü önlenebilir kanserlere karşı ortak protokol imzaladı.
'3 Nokta Yöntemi' ile Tarihe Karışıyor!
"3 Nokta Yöntemi" ile Tarihe Karışıyor!
Ciltteki Sarkma Ve Kırışıklıkları 30 Dakikalık Tek Bir Seansla, Cerrahi Müdahaleye Gerek Kalmadan Yok Eden Üç Nokta Yöntemi Artık Türkiye'de!
Mucize Kadınlarda!
Mucize Kadınlarda!
"İlk 1000 Gün" beslenmesinde anne sütünün önemine dikkat çekmek için biraraya gelen kadınlar "Mucize bizde" dediler!
Horlama Zzzzzz Ve Tedavisi
Horlama Zzzzzz Ve Tedavisi
Ahhh, ah, size hayatı zehir eden şu horlama yok mu? Ne sizi doğru dürüst uyutuyor, ne de yakınlarınızı ve hatta komşularınızı.
Evlilik Bir Sanattır İlişkiler konusunda farklı bakış açılarını yansıtan yazılarıyla dikkat çeken Uzman Hipnoterapist, Sosyolog ve Psikolog Gani Eser bu kez evlilikler konusunda görüşlerini açıkladı.
Ayşe Tolga, Runatoila'daydı! Spora düşkünlüğüyle de bilinen oyuncu Ayşe Tolga Runatolia maratonunu Fit In Time ile hazırlandı.
Vücudunuz Çizilerek Şekillensin
Vücudunuz Çizilerek Şekillensin
Tıptaki yeni teknolojiler kullanılarak Vücut Kontur Uygulamalarıyla fazla kilolardan kurtulmak ve olmasını istediğiniz kıvrımlara kavuşmak hayal olmaktan çıkıyor.
Meme Kanserli Kadınlar Yaşamdan Kopmak İstemiyor
Meme Kanserli Kadınlar Yaşamdan Kopmak İstemiyor
Pfizer için Cancer and Careers (Kanser ve Kariyer) kuruluşu tarafından yapılan yeni araştırma meme kanseri olan çalışan kadınların tedavi görürken de iş hayatından kopmak istemediklerini ortaya koyuyor.
Evliliğe Hazır Mısınız?
Evliliğe Hazır Mısınız?
Çünkü ailenin başlangıç noktası evlilik kurumu, tesadüf ve rastgele eş seçimi ile yapıldığında mutsuzluğun temelleri atılıyor.
Stres ve Obsesif Kişilik Damar Sertliği Eğilimini Arttırıyor" Memorial Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, araştırmaların, stres ve obsesif kişilik yapısının damar sertliğine olan eğilimi artırdığını işaret ettiğini belirtti.
Doktordan Ameliyathanede Hemşireye Yumruk Erzurum'da, hemşire Nursel Algım, ameliyat sırasında Dr. Feyzi Kılıç'ın kendisine hakeret edip yumruk attığını söyleyerek şikayetçi oldu.
Yetişkinler 5 Yılda Bir Gribe Yakalanıyor Araştırmacılar, yetişkinlerin ortalama 5 yılda bir gribe yakalandıklarını belirledi.
Tüp Bebek Tedavisi Başarısız Olduğunda Tekrarlanabilir Mi Üç tüp bebek tedavisi sonrasında totalde başarı oranı ’lara çıkabilmektedir.
Indra'nın Cirosu 2014 Yılında %5 Arttı Indra'nın 2014 yılında toplam cirosu 2 milyar 938 milyon € oldu. Bu rakam yerel para birimi üzerinden %5 ve Euro cinsinden %1 büyümeyi temsil ediyor.
Ellerinizin Düşmanı Su Olabilir Soğuk havalar kadar su da ellerinizin düşmanı olabilir. Ankara Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Doç.Dr. Erol Koç, kış aylarında egzama oluşumunun 3 kat artığını belirtti.
Hamilelikte Üryani Eriğinin Faydaları
Hamilelikte Üryani Eriğinin Faydaları
Fazla şeker içermediğinden diyabet ve obezite düşmanı olan Üryani Eriği, vücuttaki kırmızı kan hücreleri için oksijen deposu olarak anılıyor.
Hastane Zincirlerine Yem Mi Ediliyorlar?
Hastane Zincirlerine Yem Mi Ediliyorlar?
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun vurgun yapan hastanelere uyguladığı cezanın diğer tüm hastanelere yaygınlaştırdığı iddia ediliyor.
Milyarlarca Kişi Diş Çürüklerini Tedavi Ettirmiyor Dünyada en az 2,4 milyar kişinin dişlerinde oluşan çürükleri tedavi ettirmediği belirlendi.
Sinsi Göz Tansiyonu Körlüğe Neden Olabilir Sinsi göz tansiyonu körlüğe neden olabilir-Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elibol: - "Ağrısız tür çok sinsidir, belirti, son ana kadar bulgu vermez, çünkü merkezi görmesi korunur, bundan dolayı kişi görme sinirindeki hasarı anlamayabilir.