Yamula Barajı Haberleri

Yamula Barajı haber, Yamula Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yamula Barajı - 18.02.2019
Özhaseki: Ha Bizden Ahmet, Ha MHP'den Mehmet Olmuş, Farkı Yok (4)
'YAVAŞ YAVAŞ DEVRİMLE GELİYORUZ DİYENLER'AK Parti'li Mehmet Özhaseki, partisinin Etlik Seçim İrtibat Merkezi'nin açılışına katıldı.
Yamula Barajı - 30.12.2018
7,5 Milyon Yıllık Fosiller Sergilenmeye Hazırlanıyor
Eskiye dair izlerin ortaya çıkarılmasının önemini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti: "Kültepe'de 6 bin yıl öncesine ait objeler çıkarıyoruz. Yamula Barajı kenarında Taşhan bölgesinde de 7-7,5 milyon yıl eskiye dair yaşam izlerini ortaya çıkardık.
Yamula Barajı - 26.11.2018
Baraj Gölünde Drone'lu, Dalgıçlı Sürpriz Evlilik Teklifi
Pastane işleten Enes Daylak, 3 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Cansu Çelik'e sürpriz evlilik teklifi yapmaya karar verdi. Sevgilisi Çelik'i Yamula Barajı'na götüren Daylak, önce başbaşa yemek yedi.
Yamula Barajı - 26.11.2018
Dha Yurt Bülteni 4
Görüntü Dökümü -------------- Kazaya karışan otomobil Çekiciye yüklenmesi Detay (Haber- Kamera: Mesut MADAN/BURDUR, ==================================================== 5)KAYSERİ'DE DRONLU EVLİLİK TEKLİFİ KAYSERİ'de Enes Daylak (22) sevgilisi Cansu Çelik'e (19) drone ve su altından çıkan ekiplerin açtığı pankart ile sürpriz evlilik teklifi yaptı. İşletme sahibi Enes Daylak 3 yıldır sevgilisi olan Cansu Çelik'e sürpriz evlilik teklifi yapmaya karar verdi. Sevgilisi Çelik'i Yamula Barajına getiren Daylak önce başbaşa yemek yedi.
Yamula Barajı - 21.10.2018
Fil Fosili Öğrencilerin İlgi Odağı Oldu
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yamula Barajı kıyısındaki Taşhan Mahallesi'nde bir çobanın ihbarı sonucu bulunan 7,4 milyon yıllık olduğu tahmin edilen fil kafatası fosilini, Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri yerinde inceledi.
Yamula Barajı - 30.09.2018
Terk Edilmiş Mahalledeki Camilerin Gönüllü Bekçisi
Kayseri'de Yamula Barajı'nın yapılmasıyla bir kısmı su altında kaldığı için terk edilen Taşhan Mahallesi'nde yaşayan Abdullah Özdemir, mahallesindeki biri kayadan oyma iki caminin bakımını yapıyor, ziyaretçilere gönüllü rehberlik ediyor.
Yamula Barajı - 22.09.2018
El Altından Pazarlıklar Yapılıyor"
1990'lı yıllardan önce Türkiye'deki belediyeciliğin ana omurgasını ideolojilerin oluşturduğunu, 1994 yılından bu yana hizmet belediyeciliği yapıldığını anlatan Özhaseki, Kayseri'de cepten para çıkmadan stadyumların, Kızılırmak'ın üstüne Yamula Barajı yapıldığını anımsattı.
Yamula Barajı - 20.09.2018
Kayseri'de 7,5 Milyon Yıllık Fosil Grubu Bulunması
Çelik, yazılı açıklamasında, Yamula Barajı yakınındaki Taşhan Mahallesi'nde yapılan kazı çalışmalarında bulunan, büyüklüğü ve sağlamlığıyla dünya literatürüne geçebilecek özellikteki buluntuların Kayseri Bilim Merkezi'nde sergileneceğini belirtti.
Yamula Barajı - 20.09.2018
Fil Fosillerinin Bulunduğu Alan 'Jeopark' Olacak
HORTUMLU MEMELİ FAMİLYASI BURADA YAŞAMIŞ Fosiller için ilk planda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kayseri Müze Müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ÇEKÜL Vakfı arasında bir protokol yaparak çalışmalar için ilk adımı attıklarını, buluntu yerini, bilimsel danışma kurulunda yer alacak akademisyenlerin ve belediye görevlilerinin Kasım 2017 başlarında ziyaret edip, fosil yatağının zenginliğini, çeşitliliğini ve ne denli büyüklükte bir alanı kapladığını anlamaya çalıştıklarını söyleyen Başkanı Çelik, şöyle konuştu: "Prof. Dr. Okşan Başoğlu'nun buluntular üzerinden ilk tespitleri miyosen devreden ağırlıklı olarak hortumlu memeli familyasına ait çok zengin bir bölge olduğu yönündeydi. Sonra İl Kültür Müdürlüğü'ne başvurup, buluntulara ait bilgilerle kurtarma kazısı talebinde bulunduk. Bu çalışmaları sadece yer üstünde değil, yer altında da yapıyoruz. Çünkü Kayserimizin üstü gibi altının da tarihi değerlerle dolu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Kültür Bakanlığı'ndan izin alarak çıkartılan ve antropolojik değeri olan hayvan fosillerinin araştırılması ve gün yüzüne çıkarılmasıyla ilgili protokoller yaptık. Amacımız bu çalışmaların çok daha hızlı yapılmasıydı. Bunu da başardığımızı söyleyebilirim. Hatırlayacağınız gibi önceki yıl Gömeç'te, geçen yıl da Yamula Barajı civarında yapılan kazı çalışmalarında 8 ila 10 milyon yıllık hayvan fosilleri bulunmuştu.
Yamula Barajı - 19.09.2018
Kayseri'de 7,5 Milyon Yıllık Fosil Bulundu
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, beraberinde Gazi Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okşan Başoğlu, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cesur Pehlivan ile fosillerin bulunduğu Yamula Barajı yakınındaki Çevril Mahallesi'nde basın toplantısı düzenledi.
Yamula Barajı - 31.07.2018
Çalıntı Kamyonet Baraj Gölünden Çıktı
Kayseri'de Yamula Barajı'nda bulunan kamyonetin 2 yıl önce çalındığı ortaya çıktı.
Yamula Barajı - 08.06.2018
AK Parti'nin Kayseri Mitingi
Erdoğan, şunları kaydetti: "Kayseri Havalimanı'nın 2003'te 324 bin olan yolcu trafiği 2017'de nereye ulaştı, 2 milyon 148 bine ulaştı. Nereden nereye. Kayseri Havalimanımızın mevcut terminal binasını sadece dış hatlar haline getiriyor, iç hatlar için yeni bir terminal binası yapıyoruz. Projesi hazırlanan yeni iç hatlar terminal binasının temelini sonbaharda atıyoruz. Bugüne kadar Kayseri'ye 7 baraj, 4 gölet inşa ettik. 4 barajın inşaatı da halen devam ediyor. Kayseri'nin bir nevi denizi olan Yamula Barajı ve hidroelektrik santraliyle enerji üretiminden tarımsal sulamaya, su sporlarından balıkçılığa kadar birçok alanda şehre katkı sağlandı.
Yamula Barajı - 05.05.2018
Kayseri Şehir Hastanesi Açılış Töreni
Özhaseki, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bugün bizim için tarihi bir gündü. Meydanda bütün Kayseri, sayın Cumhurbaşkanımızı karşıladı. Tam 17 yıl önce bu kutlu kervan için Kayseri'ye geldiğinde Kayseri bir söz vermişti, 'seninleyiz, birlikte yürüyeceğiz bu yolları' demişti. O sözünü tuttu, bugün meydan yine tarihi bir gününü yaşadı. 100 binler meydandaydı, şimdi de buradasınız. Hepinizden Allah razı olsun. Değerli Cumhurbaşkanım, Kayseri sizi seviyor. Allah razı olsun, sizler de Kayseri'den elinizi çekmiyorsunuz. Kayseri için ne zaman geldiysek bizim için onay verdiniz. İktidarımızda Kayseri'nin en büyük projelerini gerçekleştirdik. Raylı sistem, stadyum, Yamula Barajı ve doğalgaz AK Parti'yle birlikte geldi.
Yamula Barajı - 03.05.2018
Kuş Cenneti Çeltikçi Kuşlarıyla Rengarenk
Yöre halkının her zaman konaklamayan çeltikçi kuşlarını "ağır misafir" olarak nitelendirdiğini anlatan Çetiner, şöyle devam etti: "Ağır misafirlerimiz diyebileceğimiz çeltikçi kuşlarını şu anda gölümüzde görebiliyoruz. Bu kuşlar ortam konusunda biraz daha seçici olabiliyorlar. Göç ederken ortam güzelse Seyfe'de konaklayabiliyorlar. Beğenmezlerse yollarına devam ediyorlardı. 3-4 yıl sonra gölümüzde konaklamaya başladılar. Çeltikçi kuşlarının en önemli özelliği güneş ışınlarının yansımasına göre koyu kahverengiden koyu yeşile kadar renklerinin değişebilmesi. Yine 4-5 yıldır görmediğimiz çıkrıkçı kuşlarını da görme şansımız var. Sayıları oldukça da yüksek. Bu da bizi mutlu ediyor." Çetiner, Seyfe Gölü'ne su girişi sağlanması için Yamula Barajı'ndan Seyfe'ye su getirecek Yamula-Kalaba-Seyfe Sulama Pompaj Projesi'nin devreye girmesi ve Çevre Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması Projesi'nin ihmal edilmeden uygulanmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Yamula Barajı - 01.05.2018
İç Anadolu'dan Dünyaya Balık İhraç Ediyorlar
Kayseri'de, Zamantı ve Kızılırmak nehirleri ile Yamula Barajı'nda kurulan tesislerde tonlarca alabalık üretilip, yurt dışına ihraç ediliyor.
Yamula Barajı - 01.05.2018
İç Anadolu'dan Dünyaya Balık İhraç Ediyorlar
Kayseri'de, Zamantı ve Kızılırmak nehirleri ile Yamula Barajı'nda kurulan tesislerde tonlarca alabalık üretilip, yurt dışına ihraç ediliyor.
Yamula Barajı - 01.05.2018
Dha Yurt Bülteni - 5
Zamantı  ve Kızılırmak nehirleri ile,Yamula Barajı dahil kurulan 11 tesiste tonlarca balık yurtdışına ihraç oluyor.
Yamula Barajı - 28.02.2018
Flamingo ve Turnaların Seyfe'deki Görsel Şöleni Başladı
"Bir an önce pınarlardan göle su girişinin sağlanması gerekiyor" Seyfe Gölü'ne ana pınarlardan hala su girişinin olmadığını, su seviyesinin yağışlara bağlı yükseldiğini anlatan Çetiner, şu değerlendirmede bulundu: "Burayı kuşlar için uygun bir ortama getiremezsek yeterli seviyede kuşu görme şansımız azalıyor. Yapılan çalışmalar var ama yavaş gidiyor. Küresel ısınmanın da etkisiyle Seyfe, Horla, Malya ana pınarlarından göle su girişimiz yok. Göldeki su seviyesi sadece yağışlara kalmış durumda. Bir an önce pınarlardan göle su girişinin sağlanması gerekiyor. Kalıcı bir çözüm olarak Yamula Barajı'ndan Seyfe'ye su getirecek Yamula-Kalaba-Seyfe Sulama Pompaj Projesi devreye girmeye başladı.
Yamula Barajı - 10.02.2018
Vali Şentürk, Mucur'da Muhtarlarla Buluştu
İlçede önemli bir hizmet olan doğalgazın açılışını yakın zaman yaptıklarını, Mucur'da artık evlerde doğalgaz kullanılmaya başlandığını hatırlatan Şentürk, şunları kaydetti: "Mucur'da eğitim ve sağlık konularında da önemli gelişmeler yaşanıyor. Yeni okul binaları yapılırken kısa süre önce de huzur evi hizmete sunuldu. Üniversite öğrencilerimiz için yeni yurtlar yapıldı. İnşallah kısa sürede yeni kaymakamlık ve adliye binasının yapımını da gerçekleştireceğiz. İlçemizde ve köylerinde içme suyu sorunlarının neredeyse tamamı çözüldü. İl Özel İdaremiz ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ile köylerimize önemli hizmetler götürüyor. Yamula Barajı'nın aktif hale gelmesi ile birlikte nüfusun büyük çoğunluğunun geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan ilçemizde, sulanabilir tarım arazisi de artacaktır.
Yamula Barajı - 16.01.2018
Dha Yurt Bülteni-3
ZİRAAT ODASI DA UYARIYOR : "ÇILGIN SULAMA YAPMAYIN" Kuraklık önlemlerinin sadece tarımla ilğilenen çiftçileri değil,  hayvancılıkla uğraşan çiftçi ve besicileri de olumsuz etkileceğini ifade eden  Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Abdulkadir Güneş, "Barajlar, kuraklık nedeniyle yeterince kar yağışı olmadığı için sıkıntılı. DSİ'nin uyarılarını yerinde buluyoruz. Özellikle çılgın sulamadan vazgeçilmelidir. Kapalı sisteme yönelinmelidir. Zira, kapalı sistem borularla yapıldığı ir de kuraklıktan nasibini almaktadır. Çiftçimize bir başka önerimiz de mutlaka tarım sigortası yaptırması yönündçin su kaybı olmamaktadır. Kuraklık sadece tarımsal ürünleri değil, hayvancılığı da etkilemektedir. Zira saman ve benzeri yemleedir" dedi Görüntü Dökümü: ---------------------- -Yamula Barajından görüntü -Kuraklık nedeniyle baraj içinde görünen evler -Barajda balık tutan vatandaşlar -Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş ile röportaj -Genel detay Haber: Oktay ENSARİ Kamera: Yasin DALKILIÇ-Olcay DÜZGÜN/KAYSERİ,DHA) DV 2 Dosya 2 Dakika 22 Saniye / 661 MB ===================================================== (ÖZEL HABER) 3)'İNTİHAR ETMEK' İSTEYEN BİLE ARIYOR ÇANAKKALE112 Acil Komuta Kontrol Merkezi'ni telefonun unuttuğu pin kodunu sorandan, canı sıkılıp dertleşmek isteyen, şarkı dinleten ve intihar etmek isteyene kadar pek çok kişi arayarak gereksiz çağrılar ile meşgul ediyor.
Yamula Barajı - 29.12.2017
Bilinçsiz Avcıların Bıraktığı Ağlar, Yaban Ördeği ile Tilkiyi Öldürdü
KAYSERİ'deki Yamula Barajı'nda önce yaban ördeği, sonra da onu yemek için suya giren tilki, balıkçıların bıraktığı ağa takıldı.
Yamula Barajı - 29.12.2017
Kayseri Yaban Ördeği ile Onu Yemek İsteyen Tilkinin Ağlardaki Hazin Sonu
Yaban ördeği ile onu yemek isteyen tilkinin ağlardaki hazin sonuKAYSERİ'de bulunan Yamula Barajı'nda ağaçlara takıldıkları için gelişi güzel bırakılan ağlar, hayvanların ölümüne neden oluyor.
Yamula Barajı - 29.12.2017
Dha Yurt Bülteni-9
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şüphelilerin adliyeye getirilişinden görüntü -Bodrum Adliyesi'nden genel detay görüntü Haber: Hülya ELTEŞ - Kamera: Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), ======================================================= Yaban ördeği ile onu yemek isteyen tilkinin ağlardaki hazin sonu KAYSERİ'de bulunan Yamula Barajı'nda ağaçlara takıldıkları için gelişi güzel bırakılan ağlar, hayvanların ölümüne neden oluyor.
Yamula Barajı - 29.12.2017
Dha Yurt - Yaban Ördeği ile Onu Yemek İsteyen Tilkinin Ağlardaki Hazin Sonu
KAYSERİ'de bulunan Yamula Barajı'nda ağaçlara takıldıkları için gelişi güzel bırakılan ağlar, hayvanların ölümüne neden oluyor.
Yamula Barajı - 16.12.2017
Bakan Özhaseki: Bize Diz Çöktüremeyecekler
Büyükşehir Belediyesi ile Kayseri Şeker Fabrikası tarafından ortaklaşa yapılan Pazarören Besi Çiftliği ve Çiftçi Eğitim Merkezi açılış törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Şeker İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı. Törende konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, şöyle dedi: "Türkiye'de sistem belli. Belediyeler ve siyaset içinde de bu belli. İyi bir adam getirirsiniz orayı ihya eder. Başka birini getirirsiniz orayı mahveder. Belediyede göreve geldik. Orası borç batağındaydı. Şeker Fabrikası da 5-6 sene öncesine kadar borç batağındaydı. Şimdi açığa çıktı. Parası, pulu var. Burada yapılan güzel yatırımlar var. Allah yolunuzu açık etsin. Burada hepinizin duası var. Herşey sizin için yapılıyor." CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Özhaseki, "Ana muhalefetin lideri bağırıyor; 'Yolsuzluk yapanı atarım- tutarım' diyor. Külahıma anlatsın. Ciddiyse etrafındakileri atması lazım. Yamula Barajı yaptık devletin cebinden 5 kuruş para çıkmadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yamula Barajı Haberleri | Yamula Barajı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Yamula Barajı haberleri, son dakika yamula barajı haber ve gelişmeleri burada. Ahmet, Kıyısında Kamp Kurduğu Baraj Gölünde Boğuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 00:33:44. #1.15#
title