Türkler Haberleri

Türkler haber, Türkler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkler 11.7.2020
Ayasofya kararını eleştirenlere MHP Lideri Bahçeli'den sert cevap
"Atina'da tek bir cami bulunmazken, Türkiye'nin dört bir tarafında 400'e yakın Kilise, Sinegog veya Havra var" Türkiye'nin egemenlik sınırları içerisinde Türk ve Müslüman vatandaşların nerelerde ibadet edeceğine kimsenin karışamayacağı yönünde tepki gösteren Bahçeli, "Son zamanlarda Yunanistan Başpiskoposunun kontrol dışı hezeyanları elbette hiçbir şeyi değiştirememiştir. Ayasofya Camisi Türk milletinin emanetindedir. Bu emanetin üzerinde şaibe oluşturmak ve şüphe uyandırmak hiç kimsenin haddi ve harcı değildir. Küstah bir dille, 'Türkler Ayasofya'yı ibadete açmaya cesaret edemezler' diyen Yunanistan Başpiskoposu, bundan sonra ağır bir mahcubiyet ve mağlubiyet travmasına gömülecek, nifak saçan ağzını bıçak bile açamayacaktır.
Türkler 11.7.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Belediye Başkanları Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı Açıklaması
"İnanç hakkı insan hakkıdır" Bir yazarın "Ayasofya'yı yeniden camiye çevirmek dünyanın geri kalanına artık seküler değiliz demektir" ifadesinin "mesnetsiz sızlanma" olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları aktardı: "Böylesi köksüzler düştükleri aidiyet krizinde hamiyet ve haysiyet imhası yaşamışlardır. 'Osmanlı hukuku Cumhuriyet hukukunun yerine geçti' diyen sözde akademisyenler de aslında cehaletlerinin ve ideolojik taassuplarının kurbanı olmuşlardır. İnanç hakkı insan hakkıdır. Bunu tasdik ve tasvip etmeyen insanlık değerlerine düşmandır. Bunun hilafına her söz, her tavır, her eylem boşluktadır, hukuken de ağır kusurludur." Yunanistan Başpiskoposunun kontrol dışı hezeyanlarının hiçbir şey değiştirmediğini bildiren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Ayasofya Camisi Türk milletinin emanetindedir. Bu emanetin üzerinde şaibe oluşturmak ve şüphe uyandırmak hiç kimsenin haddi ve harcı değildir. Küstah bir dille, 'Türkler Ayasofya'yı ibadete açmaya cesaret edemezler' diyen Yunanistan Başpiskoposu, bundan sonra ağır bir mahcubiyet ve mağlubiyet travmasına gömülecek, nifak saçan ağzını bıçak bile açamayacaktır.
Türkler 11.7.2020
Bahçeli: ABD yönetiminin 'hayal kırıklığı' yorumu cibilliyetsiz bir ithamdır
Bahçeli, "Son zamanlarda Yunanistan Başpiskoposunun kontrol dışı hezeyanları elbette hiçbir şeyi değiştirememiştir. Ayasofya Camisi Türk milletinin emanetindedir. Bu emanetin üzerinde şaibe oluşturmak ve şüphe uyandırmak hiç kimsenin haddi ve harcı değildir. Küstah bir dille, 'Türkler Ayasofya'yı ibadete açmaya cesaret edemezler' diyen Yunanistan Başpiskoposu, bundan sonra ağır bir mahcubiyet ve mağlubiyet travmasına gömülecek, nifak saçan ağzını bıçak bile açamayacaktır.
Türkler 11.7.2020
AA ve YTB iş birliğinde "Asya Pasifik Online Medya Eğitim Programı" başladı
Anadolu Ajansı (AA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde, Türkiye ile Güney Asya ülkeleri arasındaki medya deneyim paylaşımını desteklemek amacıyla video konferans yöntemiyle düzenlenen "Asya Pasifik Online Medya Eğitim Programı" başladı.
Türkler 11.7.2020
flaş
Bahçeli: Küstah bir dille, "Türkler Ayasofya'yı ibadete açmaya cesaret edemezler.
Türkler 10.7.2020
Son dakika haber | Bulgaristan'da 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu, dualar edildi
'KENDİMİZİ TÜRKİYE'MİZDEN AYRI GÖRMEDİK' Başmüftü Mustafa Aliş Hacı duygularını Demirören Haber Ajansı mikrofonlarına şu sözlerle anlattı:  "15 Temmuz şehitlerimizin ruhlarına Kur'an-ı Kerim okuduk ve  Mevlid-i Şerif okuduk. Cenab-ı Allah kabul eylesin. Biz, Bulgaristan Türkleri olarak hiçbir zaman kendimizi Türkiye'mizden ayrı görmedik.
Türkler 10.7.2020
Kuzey Makedonya erken genel seçimleri ve Türk siyasi partileri
Türk siyasi partilerinin durumu 2002 yılında yapılan nüfus sayımına göre, Kuzey Makedonya'da yaklaşık 80 bin Türk yaşıyor. 2011 yılında başlanılan ancak tamamlanmadan yarım bırakılan sayımlar nedeniyle, resmi işlemler bugün gerçekleri yansıtmayan 2002 sayımlarına göre yapılıyor. Bu da Ohri Anlaşması'nın uygulanmasından seçim koalisyonlarının yapılmasına kadar çok geniş bir alanda Türklerin pazarlık gücünü olumsuz yönde etkiliyor.
Türkler 9.7.2020
"YerelÖtesi İş Birlikleri" sergisi 4 ülkeden sanatçıları bir araya getiriyor
Furtherfield'ın sanat direktörü ve küratörü olan Catlow, sergi hakkında şunları kaydetti: "Dijital teknolojilerin sosyal sonuçları üzerine düşünen sanatçılarla uzun dönemli bir birlikteliğimiz var. Online hayatın birbirimizle ilişkilerimizi nasıl etkilediği sorusu üzerine düşünüyoruz. Bu sergideki çalışmalar iş birlikleri, karşılıklı etkileşim ve dayanışmadan, yerel ötesiliğin yeni durumundan doğdu. Yerel ötesilik özellikle ilginç bir konsept. Bizim çağımız özelinde global dijital aşırı bağlantısallık ve göçün ileri seviyeleriyle ilişkili bir konsept. Bunun etkileri arasında şöyle bir şey var. Çoğumuz artık kendimizi birden fazla fiziksel mekanla ve aynı zamanda topluluklar aracılığıyla buluştuğumuz sanal mekanlarla da ilişkili hissediyoruz. Bu da 'nasıl en iyi şekilde iş birliği yapabiliriz', 'birbirimizle nasıl en iyi şekilde iletişime geçip kendimizi ifade edebiliriz' ve 'bütün bu yeni şartlar altında dayanışma kavramı ne anlama geliyor' gibi yeni düşünce yöntemlerini meydana getiriyor." Catlow, galerilerinin Londra'daki Finnsburry Park'ın merkezinde yer aldığını aktararak, "Park yakın dönemde sosyal mesafe sebebiyle kapatılmadan önce 180'den fazla dili konuşan insanlar tarafından kullanılıyordu. Londra'nın çeşitliliği yüksek bir bölgesi. Bu bölgede özellikle Türkler yaşıyor ve bölgedeki kültürü oldukça şekillendirdiler.
Türkler 9.7.2020
"Yurt Dışı Türkler Öğretmen Akademisi"nin tanıtımı yapıldı
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, "Dünyanın en zengin dillerinden Türkçe'nin muhafazası ve yaşatılması için sadece Türkiye Cumhuriyeti'ne değil, medeniyetin devamı noktasındaki tüm öğretmenlere görev düşüyor.
Türkler 8.7.2020
AK Parti milletvekilleri Meclis'te Srebrenitsa çiçeği dağıttı
Müslüman Boşnakların komutanı Naser Oriç'in "Biz Boşnak'ız ama Sırplar savaşta bize hep 'Türkler' diye hitap ediyordu.
Türkler 8.7.2020
MÜSİAD Ankara üyeleri KKTC'li Bakan Faiz Sucuoğlu ile bir araya geldi
Kıbrıs'ta yerli Türkler ve Türkiyeli Türkler konusunda hassas olunması gerektiğini belirten Acar, tarafların birbiriyle kaynaşması için çalışmalar yapılmasının önemine dikkati çekti.
Türkler 8.7.2020
Güney Asyalı medya temsilcilerine, AA ve YTB iş birliğinde online eğitim
Anadolu Ajansı (AA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde, Türkiye ile Güney Asya ülkeleri arasındaki medya deneyim paylaşımını desteklemek amacıyla video konferans yöntemiyle "Güney Asya Medya Eğitim Programı" düzenlenecek.
Türkler 5.7.2020
Almanya'da Türk döneri, şnitzelin pabucunu dama attı
Almanya'da 4 euroya satılan Türk döneri büyük ilgi görüyor. Döner dükkanı işleten Enver Yıldırım, "Benim bildiğim Almanların en önemli yemeği şnitzel ve 15 ile 25 euro fiyata kadar satılıyor. Almanlar 'Siz Türkler iyi ki Almanya'ya geldiniz' diyor.
Türkler 5.7.2020
Gurbetçiler Türkiye'deki koronavirüs tedbirlerinden memnun
Avrupa'da yaşayan Türklerin vatanını çok sevdiğini vurgulayan Taştan, şunları kaydetti: "Vatanımızı çok seviyoruz.
Türkler 5.7.2020
Türkiye'nin gönderdiği sağlık malzemeleri Novi Pazar'a ulaştı
Sırbistan'ın güney bölgesinde bulunan ve 200 bin kişilik nüfusun tamamının Müslüman olduğu Novi Pazar (Yeni Pazar) kentine, Türkiye'den sağlık malzemeleri gönderildi. Malzemeler dün itibarıyla kente ulaşırken, Novi Pazarlı Türkler yardım TIR'larını alkışlarla karşıladı.
Türkler 4.7.2020
Tarih Mısır darbesinin planlayıcılarını unutmayacak, yargılayacaktır
En kötü demokrasi en iyi askeri darbeden iyidir. Bu prensibin ne demek olduğunu biz Türkler yaşadığımız iki darbe, iki askeri muhtıra ve bir darbe girişimiyle çok iyi anladık.
Türkler 4.7.2020
Bakan Akar'dan Libya mesajı: Sonuna kadar burada olmaya devam edeceğiz
'TÜRKLER GELDİ, HAFTER'İN DURUMU DEĞİŞTİ' Yurt dışında görevli personelinin sadece kendi görevlerini yapmadığını, aynı zamanda ülkelerini temsil ettiklerini ve bunun da kendilerine birtakım sorumluluklar yüklediğini bildiren Akar, "Bizim buradaki görevimiz askeri eğitim işbirliği ve danışmanlık.
Türkler 4.7.2020
Bakan Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi, Orta Akdeniz'deki TCG Giresun'u ziyaret etti.
"TÜRKLER GELDİ, HAFTER'İN DURUMU DEĞİŞTİ" Mehmetçik'le görüşmesinde değerlendirmelerde bulunan Bakan Akar, "Bizim buradaki görevimiz askeri eğitim işbirliği ve danışmanlık.
Şu an buradasınız: Türkler Haberleri | Türkler Haber - Haberler - Türkler haberleri, son dakika türkler haber ve gelişmeleri burada. Ayasofya kararını eleştirenlere MHP Lideri Bahçeli'den sert cevap.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 21:20:35. #1.14#
title