Türk Patent Enstitüsü Haberleri

Türk Patent Enstitüsü haber, Türk Patent Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Patent Enstitüsü - 24.09.2019
Dha yurt bülteni - 2
Görüntü Dökümü ------------ -Dronla çekilen bahçenin genel görüntüsü -Bahçede yetişen meyveler -Selim Alaftargil ile röp -Bahçede dolaşan tavuklar -Arı kovanları (Süre: 5.27 Dk) Haber: Turgay İPEK / Kamera: Zafer KUMRU / ERZURUM, ======================= Posof'un içi dışı kırmızı elması tescillendi Ardahan'ın Posof ilçesinde endemik bir tür olarak yetiştirilen "İçi dışı kırmızı elmaö Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.
Türk Patent Enstitüsü - 22.09.2019
Kahramanmaraş'ın Abbas inciri tescillenecek
Coğrafi işaret alınması için de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesice 2016'da Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvuru yapılmıştı.
Türk Patent Enstitüsü - 18.09.2019
CHP'li Öztunç'tan Fatma Şahin'e "biber" uyarısı
Gaziantep'in içme suyunun Kahramanmaraş'tan geldiğini, Şahin'in doymayarak gözünü Kahramanmaraş biberine diktiğini savunan Öztunç, şunları kaydetti: "Biraz insaflı ol. Suyumuzu aldın, içiyorsunuz, afiyet olsun. Şimdi de biberi mi çalmaya çalışıyorsun. Yakında 'Maraş dondurması aslında Antep dondurmasıdır' derse şaşırmayın. Sen git baklavana, fıstığına sahip çık. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 2001'de Maraş biberinin coğrafi işaret tescili için başvurdu. 2002'de Türk Patent Enstitüsü Maraş biberini, Kahramanmaraş'a coğrafi işaret olarak tescil ettirdi.
Türk Patent Enstitüsü - 06.09.2019
AA Erzurum Bölge Müdürü Bekar'dan Rektör Çomaklı'ya ziyaret
Ülkede patent başvurularının son 8 yılda yüzde 28 arttığına işaret eden Çomaklı, şunları kaydetti: "Üniversitemizde 2016 yılına kadar 17 patent başvurusu yapılmışken, 2016-2018 yılları arasında 69 patent başvurusu yapıldı. Eylül 2019 tarihi itibariyle ise 19 patent başvurusu için destekleme kararı alındı. Hedefimiz, girişimcilik ve yenilikçilik endeksinde üniversitemizi üst sıralara taşımak ve şehrimizin patent başvuru sayısını yükseltmektir.Türkiye'de patent başvuru sayısına göre 2014 yılında 30. sırada yer alan Erzurum, 2016 yılında 24'üncülüğe, 2017 yılında ise 23'üncülüğe kadar ilerledi. 2018 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan son sıralamada ise Erzurum 19'uncu sırada yerini aldı.
Türk Patent Enstitüsü - 25.08.2019
(görüntülü) logodaki fotoğrafın marilyn monroe olmadığını ispat için mahkemeye başvurdu
MARDİN'de yaşayan ve ABD'li sinema yıldızı Marilyn Monroe'ya benzerliğiyle bilenen Melek Akarmut (45), eşek sütüyle ürettiği sabunun patentini almak için Türk Patent Enstitüsüne başvurdu.
Türk Patent Enstitüsü - 25.08.2019
Dha yurt bülteni-4
 Haber-Kamera: Burak GEZEN-Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, =======================================================   7)LOGODAKİ IN MARİLYN MONROE OLMADIĞINI İSPAT İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDU MARDİN'de yaşayan ve ABD'li sinema yıldızı Marilyn Monroe'ya benzerliğiyle bilenen Melek Akarmut (45), eşek sütüyle ürettiği sabunun patentini almak için Türk Patent Enstitüsüne başvurdu.
Türk Patent Enstitüsü - 18.07.2019
"Dört Mevsim Gaziantep Yemekleri" kitabı dünya ikincisi oldu
Son verilere göre Gaziantep mutfağına ait 291 değişik yemek çeşidinin Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendiğini aktaran Şahin, kent mutfağının 500 çeşide yaklaşan bir yemek yelpazesine sahip olduğunu kaydetti.
Türk Patent Enstitüsü - 20.06.2019
Gemlik zeytini, üreticiler tarafından korunuyor
Gemlik zeytinini tescilleyerek hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyan Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır, 23 Eylül 2003 tarihinde Türk Patent Enstitüsü'ne başvuru yapılarak zeytinin coğrafi işaret alarak tescillendiğini söyledi.
Türk Patent Enstitüsü - 20.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Gemlilk zeytini, özel tadıyla birlikte başta Türkiye olmak üzere dünya çapında da yoğun ilgi görüyor. Gerek üretim aşamaları, gerekse kendine özel yetişme şartları ile birlikte diğer zeytinlerden ayrılan Gemlik zeytini, bu özelliğiyle tüccarların satış grafiğinde önemli bir yere sahip oluyor. Birçok tüccar, ambalajların üzerine Gemlik zeytini ibaresini ekliyor. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Gemlikli zeytin üreticileri ve Gemlik Ticaret Borsası ise harekete geçerken, 23 Eylül 2003 tarihinde Türk Patent Enstitüsü'ne başvuru yaparak Gemlik zeytinini coğrafi işaret olarak tescil ettirdi.
Türk Patent Enstitüsü - 06.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
1)SİVAS KÖFTESİ, YÖRE HALKININ 1 NUMARALI YİYECEĞİ SİVAS'ta yöreyle özdeşleyen ve içerisinde yağ ve tuzdan başka hiç bir katkı maddesi bulundurmayan tescilli 'Sivas Köftesi' kent sakinlerinin 1 numaralı yiyeceği konumunda bulunuyor. Sivas'ın önemli yiyeceklerinden olan ve 2010 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen, içerisinde yağ ve tuzdan başka hiç bir katkı maddesi bulundurmayan tescilli 'Sivas Köftesi' kent sakinlerinin yemek tercihlerinde ilk sırada geliyor.
Türk Patent Enstitüsü - 02.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
ÜRETİM ARTTI, VARDİYA SAYISI 3'E ÇIKTI Türk Patent Enstitüsü'nce ve coğrafi işaretle tescillenen yörenin geleneksel ürünü pestil ve köme üreten şirketin yöneticisi Nurcan Özdemir, Ramazan Bayramı ve bölgede turizm sezonun başlamasıyla pestil ve köme üretiminin artığını söyledi.
Türk Patent Enstitüsü - 02.06.2019
Pestil ve kömede, bayram yoğunluğu
ÜRETİM ARTTI, VARDİYA SAYISI 3'E ÇIKTI Türk Patent Enstitüsü'nce ve coğrafi işaretle tescillenen yörenin geleneksel ürünü pestil ve köme üreten şirketin yöneticisi Nurcan Özdemir, Ramazan Bayramı ve bölgede turizm sezonun başlamasıyla pestil ve köme üretiminin artığını söyledi.
Türk Patent Enstitüsü - 01.06.2019
Salihli kirazı fiyatıyla üreticiyi sevindirdi
Salihli'nin başta Allahdiyen, Bahçecik, Gökköy, Çamurhamamı ve Kemer mahallelerinde yetişen iriliği, farklı aroması, lezzeti ve dayanıklılığıyla ihracatçıların gözdesi olan dünyaca ünlü Salihli kirazında hasat dönemi başladı. 11 yıl önce Türk Patent Enstitüsü'nden coğrafi işaret olarak tescillenen ve tamamına yakını başta Rusya olmak üzere Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç edilen Salihli kirazında kilogram fiyatı ise 18 liraya kadar çıktı.
Türk Patent Enstitüsü - 01.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Salihli'nin başta Allahdiyen olmak üzere Bahçecik, Gökköy, Çamurhamamı ve Kemer mahallelerinde yetişen iriliği, farklı aroması, lezzeti ve dayanıklılığıyla ihracatçıların gözdesi olan dünyaca ünlü Salihli kirazında hasat dönemi başladı. 11 yıl önce Türk Patent Enstitüsü'nden coğrafi işaret olarak tescillenen ve tamamına yakını başta Rusya olmak üzere Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç edilen Salihli kirazında kilogram fiyatı ise 18 liraya kadar çıktı.
Türk Patent Enstitüsü - 13.05.2019
Salihli Odun Köfte'nin Lezzeti İçin Meşe Odunu Şart
Salihli'nin coğrafi işaret belgeli, sevilen lezzelerinden odun köfte, 109 yıldır nesilden nesile aktarılıyor. Bu lezzet şimdilerde ilçedeki 15'i aşkın iş yerinde yüzlerce kişiye ekmek kapısı olmuş durumda. Salihli Odun Köfte, Türk Patent Enstitüsü tarafından "Pişmiş köfte, yaklaşık 7 santimetre boyunda, 1.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Patent Enstitüsü Haberleri | Türk Patent Enstitüsü Haber - Haberler - Sayfa 4 - Türk Patent Enstitüsü haberleri, son dakika türk patent enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. 4. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 00:44:09. #1.15#

title