Haberler » Spor » Soma İçin Artist Futbol Milli Takımı Gösteri Maçı Yaptı - Spor

Soma İçin Artist Futbol Milli Takımı Gösteri Maçı Yaptı

Manisa'nın Soma ilçesindeki Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarından Somaspor'un sezon açılış töreni öncesi sahaya çıkan, tiyatro ve sinema oyuncuları ile müzisyenlerden oluşan Artist Futbol Milli Takımı, gazetecilerle Atatürk Stadı'nda gösteri maçını gerçekleştirdi.

Soma İçin Artist Futbol Milli Takımı Gösteri Maçı Yaptı

'nın ilçesindeki Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarından Somaspor'un sezon açılış töreni öncesi sahaya çıkan, tiyatro ve sinema oyuncuları ile müzisyenlerden oluşan Artist Futbol Milli Takımı, gazetecilerle Atatürk Stadı'nda gösteri maçını gerçekleştirdi.


    Soma'da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen kazada 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından 'ın başkanlığında yepyeni bir oluşuma giren Somaspor'un sezon açılış töreni öncesi Artist Futbol Milli Takımı, gazetecilerle bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Somaspor'un Eskişehirspor'la karşılaşacağı sezon açılışında, gösteri maçı yapmak üzere desteğe gelen tiyatro ve sinema oyuncuları ile müzisyenlerin oluşturduğu Artist Futbol Milli Takımı Somalılardan büyük ilgi gördü. Artist Futbol Milli Takımı'nda, , Sarp Levendoğlu, Hakan Meriçliler, Ümit Kantarcılar, Zafer Peker, İbrahim Kendirci, Birol Namoğlu ,Mustafa Kemal Öztürk, Deniz Cem ve Olgu Baran Kubilay ile eski futbolcu Ender Alkan yer aldı. Artist Futbol Milli Takımı ile gazetecilerin oynadığı maçta 3-1 mağlup etti. Maç sırasında özellikle ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ersin Korkut, Somalı taraftarlar tarafından tezahüratlarla desteklendi.


    Maç sonrasında plaket töreni düzenlenerek Somaspor Kulüp başkanı Sinan Vardar, maça katkıları olan herkese teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kaynak: CİHAN