Püis'in 'Akaryakıtta Çift Fiyat' Talebine Tepki - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Püis'in 'Akaryakıtta Çift Fiyat' Talebine Tepki

Püis'in 'Akaryakıtta Çift Fiyat' Talebine Tepki

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, PÜİS'in, akaryakıt alımında nakit ve kredi kartı ile ödeme yapan tüketiciler için ayrı fiyat uygulanması talebinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, PÜİS'in, akaryakıt alımında nakit ve kredi kartı ile ödeme yapan tüketiciler için ayrı fiyat uygulanması talebinin kabul edilemez olduğunu belirtti. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), geçtiğimiz gün akaryakıt sektöründe nakit ve kredi kartı olmak üzere iki ayrı fiyat belirlenmesini, nakit ödemede tüketiciye avantaj sunulmasını talep ettiklerini ilan etmişti. Bu talebe Tüketici Hakları Derneği yazılı bir açıklamayla karşı çıktı.

"BU ÖNERİ KABUL EDİLİRSE, KREDİ KARTIYLA YAPILAN TÜM ALIŞVERİŞLERE KÖTÜ ÖRNEK OLACAK" Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, yaptığı açıklamada talebin kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) akaryakıt sektöründe nakit ve kredi kartı olmak üzere iki ayrı fiyat belirlenmesi talebini Enerji Piyasası Düzenleme Kuruluna (EPDK) sundu. Bu talebe göre kredi kartıyla alınan benzin, nakit alınan benzine göre daha pahalı olacak. PÜİS'in bu önerisi kabul edilemez. Eğer, bu öneri kabul edilirse, kredi kartıyla yapılan tüm alışverişlere kötü örnek olacak. Peşin alışverişlerdeki indirimler, kredi kartıyla alınan malların ve hizmetlerin fiyatlarına bindirilecek. Tüm yük, kredi kartıyla alışveriş yapmak zorunda olan parasız ve yoksul tüketicilerin sırtına yüklenecek. Bu önerinin EPDK tarafından kabul edilmemesini diliyor ve bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

(İHA)

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, Tüketici Hakları Derneği, Nilüfer Arama Kurtarma, Kredi Kartı, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title