Temsilci atayan Pinterest'ten sonra Twitter'ın da yayın yasağının kalkması bekleniyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Temsilci atayan Pinterest'ten sonra Twitter'ın da yayın yasağının kalkması bekleniyor

Kamuoyunda 1 Ekim'de yürürlüğe giren 'sosyal medya yasası' kapsamında Twitter ve Pinterest'e reklam yasağı getirilmişti. Temsilci atayan Pinterest'te verilen yasak kalkarken Twitter'ın aldığı yasak henüz kalkmadı.

1 Ekim'de yürürlüğe giren ve kamuoyunda 'sosyal medya yasası' ismiyle bilinen 'İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' kapsamında Türkiye'ye temsilci atamayan sosyal medya platformlarına bazı yasaklar getirilmişti. Bu bağlamda, Türkiye'ye temsilci atamayan Twitter, 19 Ocak'ta reklam yasağı ile karşı karşıya kalmıştı. Aynı gün fotoğraf paylaşma uygulaması Pinterest de reklam yasağı almıştı.

4 GÜN ÖNCE TEMSİLCİ ATADI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 4 önce temsilci atayan Pinterest'in reklam yasağını dün kaldırdı. Ancak Pinterest ile aynı gün reklam yasağı alıp ondan önce temsilci atayacağını açıklayan Twitter'a uygulanan reklam yasağının kalkmaması dikkat çekti.

TWİTTER'IN YASAĞI HALEN GEÇERLİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 20 Mart'ta Twitter'ın Türkiye'ye temsilci atayacağını duyurmuştu. Ancak platforma uygulanan yasak henüz kalkmadı.

Türkiye'ye temsilci atamaması halinde Twitter'ı bekleyen bir sonraki kısıtlama ise bant genişliğinin yüzde 50 oranında daraltılması şeklinde açıklanmıştı.

Jülide İshakoğlu
Haberler.com Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Pinterest, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title