Nilüfer Hatun Haberleri

Nilüfer Hatun haber, Nilüfer Hatun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nilüfer Hatun - 19.02.2013
"Nilüfer Hatun" Mudanya'da
(BUDO) filosuna katılan "Nilüfer Hatun" Mudanya Limanı'na geldi.
Nilüfer Hatun - 02.02.2013
Budo'ya Yoğun İlgi
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Hatun ve Yıldırım Beyazıt isimli iki geminin de 15 gün içerisinde Bursa'ya geleceğini belirterek.
Nilüfer Hatun - 31.01.2013
Vali Eşleri Akşam Yemeğinde Buluştu
Tarihte de Hayme Ana'nın, Nilüfer Hatun'un millete hizmet etme yolunda eşleriyle yolculuk ettiklerini vurgulayarak, adaleti sevgiyi, merhameti insanların yüreklerine kazıdıklarını söyledi.
Nilüfer Hatun - 26.01.2013
Bandırma Nihader'den Gönül Elçileri Projesine Destek
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri" adlı proje hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Nilüfer Hatun Hanımlar Derneği (NİHADER)'nin evsahipliğindeki toplantıda Bandırma Kaymakamı Ali Mantı'nın eşi Işıl Mantı, katılımcılara bilgi verdi.
Nilüfer Hatun - 23.01.2013
BUDO İlk Seferine Çıktı
"Ulaşım ekonominin atar damarı" Şehirlerde en önemli unsurun ulaşım olduğunun altını çizen Başkan Altepe, "Ulaşım, ekonominin atar damarıdır. Bursa ile İstanbul birbirine bağımlı olan iki şehir. Bursa ve İstanbul Türkiye ekonomisinin yarısından fazlası ediyor. Binlerce insan her gün bu iki şehir arasında yolculuk yapılıyor. Bu sayı artarak devam ediyor. Burada bizim hedefimiz bu ulaşımın aksamadan yapılmasıdır. BUDO ile kesintisiz ve kaliteli ulaşımın sağlanmasını hedefliyoruz. Biz bu işi ilk söylediğimizde blöf yaptığımız zannedildi. Biz bu işte ciddi olduğumuzu söyledik. Bu ulaşımı kimsenin tekeline bırakmayız. Bursa Büyükşehir olarak bu çalışmanın içine girelim dedik. Dünya piyasalarını araştırdık. Hüdavendigar gemimizi Norveç'te bulduk. İtalya'da Nilüfer Hatun gemisini aldık.
Nilüfer Hatun - 23.01.2013
Mudanya - Kabataş Seferleri Başladı
BİR HAFTA ÇAY BEDAVA Bursa ile İstanbul'un artık birbirlerine entegre olduğunu belirten Altepe, "Bu güzergahta binlerce kişi yolculuk yapıyor. İDO'da özelleştirmeden sonra yaşanan sorunların ardından, vatandaşlarımızı mağdur etmemek için 'Biz de bu işte varız' dedik. Bize inanmadılar ama bunu başardık. Hüdavendigar gemimizi Norveç'ten, İtalya'dan Nilüfer Hatun, Yunanistan'dan Yıldırımbeyazıt, Çanakkale'den ise Conkbayırı gemilerimizi getirdik.
Nilüfer Hatun - 23.01.2013
Budo'nun Bursa-İstanbul Seferleri Başladı
Bursa Deniz Otobüsleri'nin ilk seferi öncesi Mudanya İskelesi'nde tören yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Blöf yaptığımızı zannettiler." dedi. Kara, deniz ve hava olmak üzere her alanda ulaşımın geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe şunları kaydetti: "Ulaşım, ekonominin atar damarıdır. Bursa ile İstanbul birbirine bağımlı olan iki şehirdir. Bursa ve İstanbul Türkiye ekonomisinin yarısından fazlası ediyor. Binlerce insan yolculuk yapıyor. Bu sayı artarak devam edecek. Burada bizim hedefimiz bu ulaşımın aksamadan yapılmasıdır. BUDO'da kesintisiz ve kaliteli ulaşımın sağlanmasını hedefliyoruz. İDO bu işi yıllarca güzel bir şekilde yaptı. Özelleştirmeden sonra İDO seferlerine aksamalar oldu. Biz de bu noktada devreye girmek zorunda kaldık. Biz bu işin içine girmedikçe bu sıkıntının çözülemeyeceğini gördük. Bugün artık denizlere açılıyoruz. İstanbul ile Mudanya'yı birleştirecek olan bu seferler bizim için çok önemli. Halkımız son aylarda gelişmeler sonucunda bizden bunu talep etti. Bu taleplere sessiz kalmadık." "BLÖF YAPMADIĞIMIZI GÖRDÜLER, ÇAYI DA DENİZDE 50 KURUŞTAN SATACAĞIZ" BUDO'nun ilk kamuoyuna açıklanmasının ardından 'Blöf yapıyorlar' havasının oluşturulduğunu belirten Recep Altepe, "Biz hemen aradık ve bu işte ciddi olduğumuzu söyledik. Bu ulaşımı kimsenin tekeline bırakmayız. 'Bursa Büyükşehir olarak bu çalışmanın içine girelim' dedik ve çalışmalara başladık. Bursa Ulaşım-Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş (BURULAŞ) artık her alanda çalışabiliyor. Bürokratlarımız tüm dünyayı taradı. Hüdavendigar gemimizi Norveç'te bulduk. İtalya'dan da Nilüfer Hatun gemisini aldık.
Nilüfer Hatun - 23.01.2013
BUDO, Bursa-İstanbul Seferlerine Başladı
-"Çay 50 kuruş, ilk hafta ise bedava"- İtalya'dan Nilüfer Hatun, Yunanistan'dan Yıldırım Beyazıt gemilerini aldıklarını, Ulaştırma Bakanlığı himayesinde Çanakkale'de çalışan Conkbayırı adlı gemiyi de kiraladıklarını ifade eden Altepe, "4 gemiyle başlıyoruz, bu büyüyecek ve gelişecek.
Nilüfer Hatun - 23.01.2013
BUDO Seferleri Başladı
"BLÖF YAPTIĞIMIZI ZANNETTİLER" Bursa'nın artık deniz ulaşımında olduğunu kaydeden Altepe, şöyle devam etti: "İlk başta blöf yaptığımız zannedildi. Biz hemen aradık ve bu işte ciddi olduğumuzu söyledik. Bu ulaşımı kimsenin tekeline bırakmayız. Bursa Büyükşehir olarak bu çalışmanın içine girelim, dedik ve çalışmalara başladık. Burulaş artık her alanda çalışabiliyor. Genel Müdürümüz Levent Fidansoy, tüm dünyayı taradı. Hüdavendigar gemimizi Norveç'te bulduk. İtalya'dan Nilüfer Hatun gemisini aldık.
Nilüfer Hatun - 21.01.2013
Budo, Bursa-İstanbul Seferlerine 24 Ocak'ta Başlıyor
Hüdavendigar, Yıldırım Beyazıt ve Nilüfer Hatun gemilerinin kendi malları olduğunu, Conkbayırı'nı ise kiraladıklarını belirten Altepe, "Bu işe ne kadar önem verdiğimizi gösterdik.
Nilüfer Hatun - 17.01.2013
İznik'te "Gönül Elçileri" Projesinin Toplantısı Yapıldı
Toplantıya katılanlar, daha sonra Nilüfer Hatun ile Süleyman Paşa Medresesi Çiniciler Çarşısı'nı gezdi.
Nilüfer Hatun - 16.01.2013
Restorasyonda Kaymakam Tepkisi
Bursa'nın İznik İlçesi'nde, Sultan 1'inci Murat'ın, annesi Nilüfer Hatun adına 1388 yılında imaret olarak yaptırdığı, 1960 yılından itibaren müze olarak kullanılan binanın restorasyon çalışmalarında orijinal Horasan duvar yapısı ortaya çıkarıldı.
Nilüfer Hatun - 10.01.2013
Bursa'da 'Etkin Şehir' Projesi Hayata Geçirildi
Resmi ve sivil kurumlar arası dayanışmanın artırılmasının amaçlandığı etkinliğe MESO, BUSAT, U.Ü. İlahiyat Fakültesi, Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile Akademisi, Yıldırım Kent Konseyi, Nilüfer Hatun AKSED, Tabipler Odası Bursa Şubesi, BESOB, İlim Yayma Cemiyeti, ve BİHMED'in başkan ve yöneticileri katıldı.
Nilüfer Hatun - 10.01.2013
Bursa'da 'Etkin Dayanışma` Başladı
Resmi ve sivil kurumlar arası dayanışmanın artırılmasının amaçlandığı etkinliğe MESO, BUSAT, U.Ü. İlahiyat Fakültesi, SGK, Aile Akademisi, Yıldırım Kent Konseyi, Nilüfer Hatun AKSED, Tabipler Odası Bursa Şubesi, BESOB, İlim Yayma Cemiyeti, ve BİHMED'in başkan ve yöneticileri katıldı.
Nilüfer Hatun - 09.01.2013
Türkiye'nin İlk "Yeşil Müze" Projesi
Projenin, Türkiye'de bir ilk olacağını belirten Sargın, şöyle dedi: "Türkiye'de böyle bir proje yok. Bu ilk İznik'te hayata geçirilecek. Yeşil Cami Mahallesi'nde ortalama 9 bin metrekare yeşil alan içinde İznik Müzesi, Yeşil Camii ve Şeyh Kudbeddin-i Camii bulunuyor. Projede en büyük görsellik İznik Müzesi'ne (Nilüfer Hatun imareti) ait olacak.
Nilüfer Hatun - 09.01.2013
Karla Gece Gündüz Kesintisiz Mücadele
Ekip 8: yakın çevre yol-doğu yakın çevre yolu-buskiden eski fakülte kavşağına kadar gidiş geliş- Ekip 9: hamitler huzur cad-mezarlık yolu-kavaklı cad-hakimiyet cad-bağlarbaşı osmangazi cad-vatan cad-okul cad Ekip 10: soğuk kuyu kafkas polis okulu kavşağı arası gidiş geliş Ekip 11: polis okulu kavşağı –gölbaşı rampasına kadar gidiş geliş Ekip 12: genç osman kavşağı- ovaakça arası gidiş geliş-terminal kavşağı kolları Ekip 13: merinos-acemler – orhaneli kav-fsm kav.-gül kavşak kolları Ekip 14: soğuk kuyu kafkas-orhaneli kavşağından izmiryolu görükleye kadar gidiş geliş Ekip 15: fsm bulvarı-nilüfer hatun cad-tuna cad-kadızade rumi cad.
Nilüfer Hatun - 09.01.2013
Türkiye'nin İlk Yeşil Müze Projesi İznik'te
Başkent-UED Mimarlık tarafından hazırlanan 'Yeşil İznik Müzesi' projesi, geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca onaylandığını söyleyen Sargın, "Türkiye'de böyle bir proje yok. Bu ilk İznik'te hayata geçirilecek. Yeşil Cami Mahallesinde ortalama 9 bin metrekare yeşil alan içerisinde İznik Müzesi, Yeşil Camii ve Şeyh Kudbeddin-i Camii bulunuyor. Projede en büyük görsellik İznik müzesine (Nilüfer hatun imareti) ait olacak.
Nilüfer Hatun - 08.01.2013
Ulaşım Kar Engeline Takılmadı
Ekip 8: yakın çevre yol-doğu yakın çevre yolu-buskiden eski fakülte kavşağına kadar gidiş geliş- Ekip 9: hamitler huzur cad-mezarlık yolu-kavaklı cad-hakimiyet cad-bağlarbaşı osmangazi cad-vatan cad-okul cad Ekip 10: soğuk kuyu kafkas polis okulu kavşağı arası gidiş geliş Ekip 11: polis okulu kavşağı –gölbaşı rampasına kadar gidiş geliş Ekip 12: genç osman kavşağı- ovaakça arası gidiş geliş-terminal kavşağı kolları Ekip 13: merinos-acemler – orhaneli kav-fsm kav.-gül kavşak kolları Ekip 14: soğuk kuyu kafkas-orhaneli kavşağından izmiryolu görükleye kadar gidiş geliş Ekip 15: fsm bulvarı-nilüfer hatun cad-tuna cad-kadızade rumi cad.
Nilüfer Hatun - 31.12.2012
İdo'ya Alternatif Kurulan Budo Ocak Ayında Seferlere Başlıyor
BUDO SEFERE BAŞLIYOR Bursa Deniz Otobüsleri İşletmeleri'ni (BUDO) kurduklarını anlatan Altepe, Hüdavendigar, Yıldırım Beyazıt ve Nilüfer Hatun gemileriyle Ocak ayında seferlerine başlayacağını kaydeden Altepe, Bursa'nın Gemlik ilçesi ile İstanbul arasında deniz uçağı seferleri başlayacağını söyledi.
Nilüfer Hatun - 16.12.2012
Bandırma'da Kaynaşma Yemeği Düzenlendi
Bandırma Nilüfer Hatun Hanımlar Derneği, kış kahvaltısı etkinliği gerçekleştirdi.
Nilüfer Hatun - 05.12.2012
Büyükşehir'den Miniklere "Ağız ve Diş Sağlığı" Eğitimi
Nilüfer Hatun Kreş ve Anaokulu'nda Uzman Dr.
Nilüfer Hatun - 05.12.2012
Miniklere "Ağız ve Diş Sağlığı" Eğitimi
Nilüfer Hatun Kreş ve Anaokulu'nda Uzman Dr.
Nilüfer Hatun - 28.11.2012
Nilüfer Hatun Kadın Derneği, Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıttı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Nilüfer Hatun Kadın Derneği, Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.
Nilüfer Hatun - 15.11.2012
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy İçin Taziye Evi Açıldı
Şehit haberinin Çerkezköy'e ulaşmasının ardından ilgililer tarafından hazırlatılan, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Şükrü Dumanlar'ın organize ettiği taziye evi her gün saat 16.00'dan 22.00'a kadar taziyeye açık bulunuyor. Taziye evinde şehit babası Mustafa Ersoy ile şehit abileri Dursun ve Devrim Ersoy taziyeleri kabul ederken, bayanlar için hazırlatılan şehit evinde ise anne Nilüfer Hatun Ersoy taziyeleri kabul ediyor.
Nilüfer Hatun - 10.11.2012
Çerkezköy'e Şehit Ateşi Düştü (2)
Ağlayan ve ayakta durmakta güçlük çeken ev kadını anne Nilüfer Hatun ve Çerkezköy Atatürk İlköğretim Okulu'nda hizmetli olarak çalışan ve bir süre önce emekli olan baba Mustafa Ersoy'u yakınları ve askeri yetkililer sakinleştirmeye çalıştı.
Nilüfer Hatun - 08.11.2012
Kadın Öğretmen Direksiyon Başında Can Pazarı Yaşadı...(Özel Haber)
Edinilen bilgiye göre, kaza sabah saatlerinde merkez Nilüfer ilçesi Nilüfer Hatun Caddesi üzerinde meydana geldi.
Nilüfer Hatun - 03.10.2012
İznik Müzesi Restore Edilip Büyüyor
Bursa'nın İznik ilçesinde gün yüzüne çıkan yüzlerce tarihi eserlerin sergilendiği müze restore edilip büyütülüyor. Kültür Bakanlığı tarafından yaklaşık 1 milyon lira tahsisat ile mülkiyeti Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait Nilüfer Hatun İmareti'nde restorasyon çalışmaları başladı.
Nilüfer Hatun - 30.09.2012
AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi
Kadın kollarını selamladığını ifade eden Erdoğan, "Terken Hatun'un, Nilüfer Hatun'un, Hayme Ana'nın, Nene Hatun'un ve Halime Çavuş'un yol arkadaşları, gönüldaşları, onlar kadar yürekleri millet sevdasıyla çarpan hanım kardeşlerimi selamlıyorum" dedi.
Nilüfer Hatun - 14.09.2012
Kültür ve Turizm Bakanı Günay Açıklaması
Günay, Yeşil Camii'ndeki incelemelerinin ardından restore edilerek İznik Müzesi olarak düzenlenen 1388 yılında yapılmış Nilüfer Hatun İmarethanesi'ne geçti.
Nilüfer Hatun - 14.09.2012
Bakan Günay, Sinan Paşa'yı Rüyasında Görmüş
Restorasyon ve konservasyon konusunda değişik vilayetlerde yeni laboratuarlar kurulacağını ifade eden Günay, şöyle devam etti: "Bunlar başta Bursa, Ankara, İzmir, Kütahya, Nevşehir, Trabzon, Diyarbakır, Van gibi illerimizde olacak. İznik Müzesi'nin tadilatının tamamlanmasının ardından Nilüfer Hatun imareti olan mevcut müze binasında İslam eserleri, arka bölüme yapılacak olan ikinci müze binasında da arkeolojik eserler sergilenecek" şeklinde konuştu.
Nilüfer Hatun - 14.09.2012
"Sinan Paşa Rüyamda Eserleri Çalınmayacak Bir Yerde Koru Dedi"
YENİ 9 İLDE RESTORASYON LABORATUVARI KURULACAK Restorasyon ve konservasyon için İstanbul'daki tek laboratuvar derdinden kurtarmak için Türkiye'nin 9 ilinde yeni laboratuvarlar kurulacağını ifade eden Günay, şöyle devam etti: "Bunlar, başta Bursa, Ankara, İzmir, Kütahya, Nevşehir, Trabzon, Diyarbakır, Van gibi illerde konuşlanacak. İznik Müzesi'nin tadilatının tamamlanmasının ardından mevcut Nilüfer Hatun imareti olan mevcut müze binasında İslam eserleri ile arka bölüme yapılacak olan ikinci müze binasında da arkeolojik eserler sergilenecek.
Nilüfer Hatun - 01.09.2012
Bursa Valisi Harput Açıklaması
Harput, tarihi ve turistik değerleri çok fazla olan İznik'te restorasyon çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirterek, şunları söyledi: "İznik'in 4 bin 700 metre uzunluğundaki surlarını rahatça görebilecek ve ulaşımını dışarıya açacak olan Çevre Yolu Projesi yatırım programına alındı. Böylelikle transit geçen yerli ve yabancılar İznik'i görebilecek. Bunun yanı sıra Nilüfer Hatun Müzesi'nin restorasyonu için 1 trilyon ayrıldı.
Nilüfer Hatun - 30.08.2012
İnşattan 12 Bin Liralık Enerji Kablosu Çalındı
Edinilen bilgiye göre olay, dün merkez Nilüfer ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Nilüfer Hatun Caddesi üzerinde meydana geldi.
Nilüfer Hatun - 09.08.2012
Adana'da "Sevgiye Kulaç Atan Eller" Yüzme Yarışması
Adana Valiliği tarafından düzenlenen "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında, "Sevgiye Kulaç Atan Eller" sloganıyla yüzme yarışı düzenlendi.
Nilüfer Hatun - 15.07.2012
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri
Proje kapsamında Küçük Dikili İlköğretim Okulu, Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu ile Seyhan Halk Eğitim Merkezi Karma Kung fu Wu Shu Spor Okulları öğrencileri merkez Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi'ndeki Gökkuşağı Eğlence Merkezi'nde buluştu.
Nilüfer Hatun - 25.06.2012
Keles Kocayayla'da İtalyan Gelin
700 yıllık tarihe sahip Keles Kocayayla I. Murad Hüdavendigar´ın savaş hazırlığı yaptığı ve Orhangazi´nin Nilüfer Hatun ile düğününün gerçekleştiği bölge olarak bilinirken geçmişten kalan geleneklerin hala günümüzde uygulandığı bölgeler arasında yerini alıyor.
Nilüfer Hatun - 25.06.2012
Yörüklere İtalyan Gelin
Bursa'nın Keles ilçesine bağlı Kocayayla'da 47.'si düzenlenen geleneksel kültür şöleni çeşitli gösteriler ve konserlerle kutlandı. Şarkıcı Ebru Yaşar ve Ankaralı Ayşe şarkılarıyla şenliğe gelen vatandaşları doyasıya eğlendirdi. 700 yıllık geçmişe sahip olan Keles Kocayala 1. Murad-ı Hüdevandigar'ın savaş hazırlığı yaptığı ve Orhan Gazi'nin Nilüfer Hatun ile düğününü yapıldığı yer olarak tarihi bir öneme sahip.
Nilüfer Hatun - 25.06.2012
Kocayayla Şenliğine İtalyan Gelin Renk Kattı
700 yıllık tarihe sahip Keles Kocayayla 1. Murad Hüdavendigar'ın savaş hazırlığı yaptığı ve Orhangazi'nin Nilüfer Hatun ile düğününün gerçekleştiği bölge olarak bilinmekte.
Nilüfer Hatun - 24.06.2012
Bursalılar, Şenlikte Buluştu
Bursa'da, 700 yıllık geçmişe sahip tarihi Kocayayla Şöleni yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. 1'inci Murad-ı Hüdavendigar Han'ın savaş hazırlığı yaptığı ve Orhangazi'nin Nilüfer Hatun ile düğününün gerçekleştiği Kocayayla'daki şölene katılan vatandaşlar asırlık geleneğin devamına tanık oldu.
Nilüfer Hatun - 15.06.2012
"TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor"
İlköğretim öğrencilerinin okudukları bir kitaptan esinlenerek kendi öykülerini oluşturdukları yarışmada bu yıl 7-10 yaş grubunda Ankara - Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu'ndan Gizem Topçu "Ömer ile Annesi" öyküsü ile birinci oldu. Aynı grupta Adana - Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu öğrencisi Rabia Koktaş "Resim Yarışması" öyküsü ile ikinci, Ankara - Faik Hızıroğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Duygu Kayalı ise "Yemek Beğenmeyen Çocuk" öyküsü ile üçüncü oldu.
Nilüfer Hatun - 30.05.2012
"Sevgiye Uzanan Eller Projesi"
Birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren Karacaoğlan İlköğretim, Seyhan Belediyesi İlköğretim, Büyük Dikili İlköğretim, Nilüfer Hatun İlköğretim ve Yıldırım Bayezit İlköğretim okulları öğrencileri, etkinliği düzenleyen ve katkıda bulunan yetkililere teşekkür etti.
Nilüfer Hatun - 29.05.2012
Okullardan Toplanan Atıklar Engellilerin Yüzünü Güldürüyor
Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Bursa'da en çok atık toplayan Sabiha Köstem İlköğretim Okulu, Muradiye İlköğretim Okulu, Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu ve Nilüfer Bademli Koleji öğrencileri katıldı.
Nilüfer Hatun - 16.05.2012
Nilüfer Hatun Hanımlar Derneği'nde Tanışma Çayı
Bandırmalı hanımlar, Nilüfer Hatun Hanımlar Derneği'nde tanışma çayı düzenledi.
Nilüfer Hatun - 04.05.2012
Biga Belediyesi Bin 65 Fidan Dikti
Biga Belediyesi, İnönü ve İbrahim Akkuş caddeleri, Bursa Çevre yolu, Yeniceköy yol çıkışı, Köşklübağ Cami ile Nilüfer Hatun Cami karşısı, Fenerbahçeliler Derneği arkası ve Özel Can Hastanesi karşısına bin 65 adet fidan dikimi yaptı.
Nilüfer Hatun - 13.04.2012
Ak Partili Kadınlardan Nilüfer Hatun Derneği'ne Ziyaret
AK Parti Bandırma Kadın Kolları Başkanı Asiye Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri, Nilüfer Hatun Derneği'ni ziyaret etti.
Nilüfer Hatun - 03.03.2012
Biga'ya 5 Çocuk Parkı Yapılacak
Özkan, "Parkları, Sakarya Mahallesi'nde Köşklübağ mevkisinde, Şirintepe Mahallesi Şehit Hakan Bayram Caddesinde, Yeni Cami Karşısında, Refet Sezgin Caddesinde, İdriskoru Kırlar Mevkisi Nilüfer Hatun Cami karşısı ile Özel Can Hastanesinin karşısına yapacağız" dedi.
Nilüfer Hatun - 02.03.2012
Biga'ya 5 Yeni Çocuk Oyun Parkı Yapılacak
Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, belediye tarafından belirlenen alanlara 5 yeni çocuk oyun parkı yapım çalışmalarına başlandığını belirterek, "Devam eden rekreasyon projesi, kent park projesi kapsamındaki çocuk oyun alanı düzenlemeleri ile birlikte 5 yeni çocuk parkını 2012 yılında çocuklarımızın dünyasına kazandırmış olacağız. Bu parkları da Sakarya Mahallesi'nde Köşklübağ Mevkisi, Şirintepe Mahallesi Şehit Hakan Bayram Caddesi, Sakarya Mahallesi Köşklübağ Mevki-Yeni Cami Karşısı, Refet Sezgin caddesi Şirintepe Mahallesi İdriskoru Kırlar Mevki-Nilüfer Hatun Camii Karşısı ve Şirintepe Mahallesi Özel Can Hastanesi karşısına yapacağız" dedi.
Nilüfer Hatun - 23.02.2012
"Sevgiye Uzanan Eller" Projesi Amacına Ulaştı
Çocuk ve gençlerin istismar edilmelerini önlemek amacıyla 13 Mart 2010 tarihinde başlatılan ve halen sürdürülen Sevgiye Uzanan Eller projesi kapsamında, 17 Şubat Cuma günü Barbaros İlköğretim Okulu, Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu, Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu ve Mimar Sinan İlköğretim okulu öğrencilerinden oluşan 4 futbol takımı arasında futbol turnuvası yapıldı.
Nilüfer Hatun - 23.02.2012
"Sevgiye Uzanan Eller" Projesi
Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada, mevcut devam eden faaliyetlere ilave olarak, 17 Şubat Cuma günü Barbaros İlköğretim Okulu, Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu, Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu ve Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 4 futbol takımı arasında futbol turnuvası düzenlendi.
Nilüfer Hatun - 23.02.2012
Sevgiye Uzanan Eller Projesi
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, turnuvaya Barbaros İlköğretim Okulu, Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu, Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu ve Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencileri kurdukları takımlarla katıldı.
Nilüfer Hatun - 21.02.2012
Edirne'de 16 Okula Beyaz Bayrak
Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda eğitimli nesiller yetiştirmek amacını taşıyan Beyaz Bayrak Projesi'nde ödüllendirilen 16 okul ve kurum şöyle: "Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu İÖO, Lala Şahinpaşa İÖO, Serhat Koleji, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım İÖO, Vali Fahri Yücel İÖO, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Havsa Vilayetlere Hizmet Birliği Anaokulu, Havsa Abalar İÖO, Keşan Ahmet Yenice İÖO, Keşan Mecidiye İÖO, Meriç Küplü Şehit Öğretmen Zeki Savruk İÖO, Uzunköprü 80. Yıl Anaokulu, Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, Uzunköprü İÖO ve İş Okulu ile Uzunköprü Demokrasi İÖO." İlk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan öğürencilerin sağlıklı beslenmesi ve hareketli yaşamalarına teşvik amacı taşıyan ve obezite olmalarını önleyici olan projeye başvuran Beslenme Dostu Okullar Projesi'nde ödül alan 15 okul ve kurum da şöyle: "Edirne Koleji, Beykent Koleji, Serhat Koleji, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nilüfer Hatun Anaokulu, Vali Fahri Yücel İÖO, Zübeyde Hanım İÖO, Karaağaç YİBO, Faika Şahika Raika Erkut Kardeşler İÖO, 80'inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Keşan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Uzunköprü 80'inci Yıl Anaokulu ve Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nilüfer Hatun Haberleri | Nilüfer Hatun Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Nilüfer Hatun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nilüfer Hatun kimdir, hayatı ve biyografisi. Kocayayla Sezonu Açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 18:46:25. #1.14#

title